یک توله پاندا تپنده در باغ وحش مادرید متولد شد.مادرید (AP) – روز دوشنبه ، یک خانواده پاندا در مادرید با تولد دو توله بزرگ شدند ، گونه ای محبوب که در چین به عنوان گنجینه ملی محسوب می شود.

باغ وحش مادرید در بیانیه ای اعلام کرد که این دوقلوها از مادر هوآ زویبا و پدر بینگ شینگ متولد شده اند.

باغ وحش گفت که زایمان ها با فاصله چهار ساعت صبح روز دوشنبه به دنیا آمدند. دامپزشک منتظر بود تا جنسیت ، وزن و علائم حیاتی جفت را بررسی کند. با این حال ، بیانیه باغ وحش می گوید که زایمان ها به دلیل تجربه مادر “آرام تر” بوده است.

یک پاندا بزرگسال از مادرید چهار توله سگ دیگر را به دنیا آورد ، از جمله یک جفت دوقلو دیگر در سال 2010. همه آنها چند سال بعد در باغ وحش مادرید به چین بازگردانده شدند.

در ویدئوی منتشر شده توسط باغ وحش ، ایبا هووا هنگام انتقال به موقعیت کارگری صدا می کند. فقط در چند ثانیه ، یک توله ظاهر می شود و به شدت تکان می خورد و مادر نوزاد تازه متولد شده را در آغوش خود لیس می زند در حالی که آن را در دهان خود نگه می دارد.

نوزادان پانداها بدون مو و پوست صورتی متولد می شوند و حداقل 4 ماه به مادر خود وابسته هستند.

باغ وحش گفت که پایگاه تحقیقاتی پرورش پاندا غول پیکر چنگدو چین دو متخصص را برای زایمان از مادرید اعزام کرده است و آنها از اولین هفته شیردهی حمایت خواهند کرد.

تلاش های حفاظتی ، از جمله پرورش پاندا ، پاندا غول پیکر را در آستانه انقراض قرار داده است. این گونه در حال حاضر توسط گروه حفاظت IUCN به عنوان “آسیب پذیر” ذکر شده است.

حدود 1800 پاندا در طبیعت در چین زندگی می کنند و حدود 500 پاندا در سراسر جهان در اسارت نگهداری می شوند و تولد دوقلوها غیر معمول نیست. باغ وحش بووال ، در جنوب پاریس ، در ماه آگوست شاهد تولد دو پاندا دوقلو بود.

دیدگاهتان را بنویسید