گوگل در جریان جنگ گسترده ضدتراست ، فرانسه را 591 میلیون دلار جریمه کرد


گوگل قصد دارد با جریمه 591 میلیون دلاری که توسط ناظر ضد انحصار فرانسوی در اوایل تابستان امسال برای جبران خسارت ناشران به دلیل محتوای خبری وضع شده ، مبارزه کند.

مقامات فرانسوی ابتدا گوگل را در ماه جولای جریمه کردند و آن را متهم کردند که از محتوای ناشران خبری بدون مذاکره برای پرداخت حسن نیت درآمد کسب کرده است. و ناشران آمریکایی

گوگل روز چهارشنبه گفت مجازات ناعادلانه است و از دادگاه تجدیدنظر پاریس می خواهد این جریمه را لغو کند.

سباستین میسوف ، رئیس Google France ، گفت: “ما در چند مورد قانونی اختلاف نظر داریم و معتقدیم که جریمه برای تلاش های ما برای دستیابی به توافق و رعایت قانون جدید بسیار زیاد است.”

با این حال ، اداره رقابت فرانسه ، ناظر مسابقات فرانسوی ، اعتراض کرد که گوگل مجبور است جریمه را بدون توجه به طرح تجدید نظر پرداخت کند. مقامات نگفتند که فرایند تجدید نظر چقدر طول می کشد.

فرانسه تنها محلی نیست که در آن گوگل تحت بازرسی از شیوه های خود قرار گرفته است ، به ویژه در مورد استفاده از مطالب تولید شده توسط ناشران.

در فوریه ، استرالیا لایحه ای را تصویب کرد که بر اساس آن گوگل و فیس بوک باید هزینه اخبار را پرداخت کنند و نیویورک پست ، شرکت مادر نیویورک پست ، مجبور شد “ده ها میلیون دلار” برای ارائه محتوای خبری در همان مدت پرداخت کند. . در مورد توافق جهانی خود با گوگل مذاکره کرد. ماه

برنامه Google News
گوگل گفت مجازات ناعادلانه است و از دادگاه تجدیدنظر پاریس می خواهد این جریمه را لغو کند.
عکس سهام علامی

ناشر خبری آلمانی اکسل اسپرینگر که هفته گذشته شرکت خبری سیاسی آمریکایی Politico را به مبلغ یک میلیارد دلار خریداری کرده بود ، نیز بر سر هزینه محتوا با گوگل مشاجره کرد.

برخی تحلیلگران می گویند این واقعیت که اکسل اسپرینگر صاحب انتشارات با نفوذ واشنگتن است ، می تواند قانونگذاران را تحت فشار قرار دهد تا دره سیلیکون هزینه مطالب خبری را پرداخت کنند.

در همین حال ، گوگل و اپل نیز به دلیل هزینه های سنگین پرداختی که این شرکت از توسعه دهندگان برنامه می گیرد ، در ایالات متحده ، اروپا و آسیا با فشارهای ضد تراست روبرو هستند.

توسعه دهندگان از جمله ادعا می کنند که ناعادلانه است که مشتریان را مجبور به استفاده از سیستم های پرداخت گوگل و اپل کنیم.

ساختمان اکسل اسپرینگر
برخی از تحلیلگران می گویند خرید اکسل اسپرینگر از پولیتیکو می تواند بر قانونگذاران فدرال فشار بیاورد تا سیلیکون ولی را مجبور به پرداخت هزینه مطالب خبری کنند.
dpa/اتحاد تصویر از طریق Getty I

یک گروه غیرحزبی از قانونگذاران آمریکایی برای جلوگیری از الزام توسعه دهندگان به استفاده از سیستم های پرداخت خود ، به “کمی” توسعه دهندگان گوگل و اپل قانونی را به کنگره معرفی کرده اند.

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) همچنین تحقیق در مورد اینکه آیا این کمیسیون های پرداخت سال گذشته قوانین ضد تراست را نقض کرده بودند ، آغاز کرد.

در فرانسه ، جریمه در پاسخ به شکایاتی که برای اولین بار توسط ناشر فرانسوی Agence France-Presse و همچنین گروه های صنعتی نماینده روزنامه های مهم مانند Le Monde و Le Figaro ثبت شد ، اعمال شد.

نهادهای نظارتی پاریس به گوگل دستور داده اند که مذاکرات را ظرف سه ماه از زمانی که ناشران از آنها می خواهند هزینه اخبار خود را در سال 2020 پرداخت کنند ، آغاز کند ، اما این شرکت آنها را نادیده گرفت.

google play روی گوشی شما
گوگل در قبال هزینه هایی که از توسعه دهندگان دریافت می کند با فشار ضدانحصار مواجه است.
عکس سهام علامی

در جریان مذاکرات ، گوگل ادعا کرد که “محدوده مذاکرات بدون طرف” را محدود کرده است ، از جمله ناشران را ملزم به شرکت در برنامه مشارکت جدید به نام “ویترین اخبار” کرده است. مقامات ضدتراست فرانسه گفتند که این محدودیت ها دستور دولت برای مذاکره با حسن نیت را نقض کرده است.

در آن زمان ، نهادهای نظارتی دو ماه به گوگل فرصت دادند تا طرحی جدید برای پرداخت حقوق ناشران ارائه دهد. این مهلت ، که انتظار می رود در پایان ماه سپتامبر به پایان برسد ، تهدید کرده است که در صورت عدم رعایت این شرکت ، روزانه بیش از 1 میلیون دلار جریمه خواهد کرد. حکم.

در آن زمان ، گوگل گفت که “در تمام مراحل کار با حسن نیت رفتار کرده است” و گفت که این جریمه “واقعیت نحوه عملکرد اخبار در بستر ما” را نادیده گرفته است.

روز پنجشنبه ، Missoff گفت که این شرکت “سخت کار می کند تا این پرونده را حل کند و قرارداد را ببندد.”

نماینده فرانسوی گوگل افزود: “این شامل گسترش پیشنهاد به 1200 ناشر ، روشن شدن جنبه های قرارداد ما و به اشتراک گذاری داده های بیشتر به درخواست اداره رقابت فرانسه است.”

با سیم پست

دیدگاهتان را بنویسید