طوفان ایدا می تواند “ویرانی کامل و کامل” را به همراه داشته باشد.


پیش بینی کنندگان و مقامات محلی می گویند طوفان ایدا در روز یکشنبه به سرعت 150 مایل در ساعت افزایش یافت و به سوی لوئیزیانا هجوم آورد و تبدیل به یک طوفان درجه 4 شد که هنگام ورود به زمین می تواند “ویرانی کامل و کامل” ایجاد کند.

مرکز ملی طوفان ها اعلام کرد که بادهای طوفان در پنج ساعت قبل از ظهر یکشنبه به 45 مایل در ساعت افزایش یافته است. طوفان با سرعت 157 مایل در ساعت در رده 5 قرار می گیرد.

به گزارش Nola.com ، جوامع ساحلی ژان لافیت ، باراتاریا و لافیت خود را برای فاجعه آماده می کنند ، زیرا پیش بینی ها نشان می دهد که سیل می تواند 7 دایک 1/2 فوتی را تحت تاثیر قرار دهد.

شهردار ژان لافیت تیم کرنر جونیور گفت: “هر چیزی بیش از 7 1/2 ، 8 فوت یک ویرانی کامل و کامل خواهد بود.”

“این برای شهرهای ژان لافیت ، کرون پوینت ، لافیت لوریت و باراتاریا ، همه در جنوب جفرسون ، خارج از ذخیره خاکریز ، به بدترین شکل یک طوفان تاریخی خواهد بود.”

ترافیک سنگین در ایالت 10.
طوفان آنقدر سریع شد که مقامات نیواورلئان گفتند وقت ندارند دستور تخلیه را صادر کنند.
استیو هلبر/AP
کیسه های شن از ورودی فروشگاه برای آماده شدن برای طوفان ایدا در نیواورلئان دیده می شود.
کیسه های شن از ورودی فروشگاه برای آماده شدن برای طوفان ایدا در نیواورلئان دیده می شود.
رویترز / مارکو بلو

طوفان به قدری شدید شد که مقامات نیواورلئان گفتند وقت ندارند دستور تخلیه 390 هزار نفر از ساکنان را بدهند.

شهردار لاتویا کانترل از ساکنان خواست داوطلبانه آنجا را ترک کنند و هشدار داد که “طوفان هرگز فروکش نمی کند”.

کانترل روز شنبه درست قبل از نیمه شب گفت: “اگر داوطلبانه تخلیه کنید ، اکنون زمان خروج است.” “برای سوار شدن باید آماده خم شدن باشید.”

شاخه های افتاده
شاخه های درختان در نیواورلئان قبل از طوفان ایدا شروع به ریزش کرده اند.
کریس گرنجر/مدافع از طریق AP
این تصویر که توسط اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده (NOAA) ارائه شده است ، طوفان نورا (پایین سمت چپ) و طوفان ایدا (راست) آمریکای شمالی را نشان می دهد.
این تصویر که توسط اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده (NOAA) ارائه شده است ، طوفان نورا (پایین سمت چپ) و طوفان ایدا (راست) آمریکای شمالی را نشان می دهد.
NOAA از طریق AP

کارشناسان هواشناسی هشدار داده اند که طوفان نزدیک به 200 مایلی خط ساحلی این ایالت از شهر اینتراکاستال در جنوب لافایت تا مرز ایالت می سی سی پی را تهدید خواهد کرد.

فرماندار جان بل ادواردز گفت: مقامات در تلاش هستند تا اتاقهای هتل را بیابند تا پناهگاهی امن برای افرادی که در زمان شیوع ویروس کرونا ویروس کرونا ویروس را ترک کرده اند ، فراهم کنند.

او گفت که در فصل طوفان سال گذشته ، ایالت یک اتاق برای 20000 نفر در نظر گرفته بود.

صاحبان مشاغل سوار مغازه می شوند.
شهردار لاتویا کانترل از ساکنان خواسته است که داوطلبانه خانه را تخلیه کرده و یا برای خم شدن آماده شوند.
AJ Cisco/UPI

ادواردز گفت: “بنابراین ما می دانیم چگونه این کار را انجام دهیم.” “من امیدوارم و دعا می کنم که مجبور نباشیم آن را در آن سطح انجام دهیم.”

آیدا همزمان با شانزدهمین سالگرد طوفان کاترینا ، طوفان حمله دوزیستی کلاس 3 است که 1833 نفر را کشت و میلیون ها نفر را در سواحل خلیج لوئیزیانا ، می سی سی پی و آلاباما آواره کرد.

سیم پست گنجانده شده است

دیدگاهتان را بنویسید