رودی جولیانی: افسانه “بازار آمریکا” پس از 11 سپتامبر


11 سپتامبر و NYPD: A Legacy
در این مجموعه بیستمین سالگرد ، WNYC/Gothamist بررسی می کند که چگونه حملات 11 سپتامبر اساساً NYPD ، رویکرد آن به پلیس و رابطه آن با بزرگترین اداره پلیس شهری کشور را تغییر داد. برای پیوند به همه مقالاتی که منتشر کرده ایم و اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تشخیص این سالگرد توسط WNYC ، Gothamist و رادیو عمومی نیویورک ، به انتهای این مقاله بروید.


در 11 سپتامبر 2001 ، رودی گیلیانی در بازار اردک لنگ به چهره ای بزرگتر تبدیل شد.

وقتی گیلیانی در 23 سپتامبر در مراسم دعای 11 سپتامبر در ورزشگاه یانکی ظاهر شد ، یک نام ملی شد. اوپرا وینفری ، پرچم ها را به اهتزاز در می آورد و مردم را در یک رویداد بزرگ و میهنی تشویق می کرد ، وی را به عنوان “شهردار آمریکا” معرفی کرد ، زیرا برای سخنرانی در شهر وحشت زده و ملت وحشت زده قدم برداشت.

“در 11 سپتامبر ،” او با تاریخی که برای خلاصه سازی آسیب های جمعی ملی آمده بود ، شروع کرد. “شهر نیویورک یکی از تاریک ترین روزهای تاریخ خود را داشته است. این به ما بستگی دارد که این بهترین زمان را برای ما رقم بزنیم. ” او قبل از اینکه هزاران نفر در ورزشگاه ها جمع شوند و میلیون ها آمریکایی از تلویزیون تماشا کردند صحبت کرد.

شهردار که دادستان بود ، برای این بحران مناسب به نظر می رسید. بدون ترس ، او وارد خلاء رهبری شد که مسئولیت های بیشتری را نسبت به فرماندار جورج پاتاکی و بدون شک رئیس جمهور جورج دبلیو بوش بر عهده خواهد گرفت. بازار آرام ، سرسخت و مطمئن به نظر می رسید. حتی موافقم

او با نگرانی پیش بینی کرد: “در نهایت تعداد کشته ها بیشتر از آن چیزی است که ما می توانیم تحمل کنیم.”

این رودی بود که ملت را متحد کرد.

اما قبل از آن روز ، رودلف گیلیانی ، همانطور که نیویورکی ها می دانستند ، گانگستر نبود. او مهر خود را بر شهر به عنوان یک شخصیت تفرقه افکن گذاشت. گوئیلیانی ابتدا به عنوان یک دادستان خونسرد فدرال شهرت یافت که از نظر استراتژیک خود را برای تسخیر مافیا و فاسد وال استریت ، همکاری با نیروهای انتظامی در هر سطح و گسترش جاه طلبی های سیاسی خود قرار داد.

گیلانی در سال های اخیر بار دیگر درگیر گفت وگوی ملی بوده است ، به ویژه با رد صلاحیت وکیل شخصی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین. بازرسان فدرال در حال بررسی فعالیتهای لابی خارجی او هستند و به دلیل تلاش برای لغو انتخابات ریاست جمهوری 2020 با مجازات های مدنی روبرو شده اند. وی به درخواست اظهار نظر در مورد این مقاله پاسخ نداد.

اما مدت ها قبل از همکاری با ترامپ ، او یک دادستان بود که بر دفاتر منتخب ، از جمله رئیس جمهور نظارت داشت. مایک پل ، مدیر شهرت ملی ، که در دهه 1990 در دولت جولیانی خدمت می کرد ، گفت که موضوعی برای برنده جوان گویلیان به نظر می رسد.

جنایت در نیویورک در آن زمان حداقل برای برخی از افراد خارج از کنترل در نظر گرفته شد. ما به سیاستمداران مجری قانون نیاز داریم ، ما به شهرداران مجری قانون نیاز داریم. این امر به مقامات منتخب مجری قانون نیاز دارد. و رودی بلندپروازی می کند که یک مقام منتخب و شهردار نیویورک باشد. “پل به یاد می آورد.

جولیانی هنوز شهردار نشده بود ، اما یک زن جوان سفیدپوست به نام تریشیا مایری در منطقه ای دور افتاده در سنترال پارک مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار گرفت. گیلیانی آن لحظه را انتخاب کرد تا برای اولین بار در یک برنامه تفرقه آمیز برای شهرداری نامزد شود تا کنترل شهر را از دست سیاه پوستان و قهوه ای ها به دست آورد.

پل می گوید: “سال 1989 است و هنوز هم اکثریت جمعیت سفیدپوست در شهر نیویورک وجود دارد.” “افرادی هستند که می ترسند. سپس وضعیت سنترال پارک پنج اتفاق می افتد و او از آن مانند یک ابزار استفاده می کند و می گوید: ‘ببین ، به همین دلیل به من نیاز داری. … من شخص مناسبی هستم. “”

همه نوجوانان سیاه و قهوه ای ، موسوم به Central Park Five ، از ترس هیستری جنایتکارانه دستگیر شده و به ناحق به خاطر حملات میلی محاکمه شدند.

اگرچه گیلیانی در مسابقه 1989 مغلوب دینکینز شد ، اما این امر زمینه ساز آینده سیاسی او شد و تصویری از قانون و خطر را در شهر نیویورک ایجاد کرد. پشتیبانی

“او معتقد است که این یک مسئله گوه ای است. او معتقد است که می تواند از این موضوع برای پیشبرد خود استفاده کند و با تمرکز بر جنایت و پلیس شهردار نیویورک شود. ” در حین کار در گیلیانی ، مورد انتقاد دوستان و همکاران قرار گرفتم.

و به گفته پولس ، این ارتباطات با مجریان قانون مثر بوده است. “رودی گفت:” من پشت تو هستم. من آنجا خواهم بود لطفا به من رای دهید و از من حمایت کنید. من آنجا خواهم بود. … ما از مسائل جنایی ، مسائل نژادی ، مسائل مربوط به ترس و مسائلی که پلیس می خواهد ما روی آنها تمرکز کنیم ، استفاده خواهیم کرد. به عبارت دیگر ، ما باید از این شهر محافظت کنیم. “

رودی گیلیانی با موفقیت با نیروهای انتظامی متحد شد ، پلیس و اتحادیه ها را برای حمایت از وی بسیج کرد ، دیوید دینکینز را در یک مسابقه مجدد در سال 1993 شکست داد ، اما نه قبل از اینکه به تحریک هزاران نفر ، عمدتا پلیس سفیدپوست کمک کند.

بیش از 10 هزار مأمور پلیس خارج از وظیفه ، تردد در اطراف شهرداری را مسدود کردند ، بسیاری از افراد مشروب می خوردند ، برخی با اسلحه ، تعدادی ویترین مغازه ها را شکستند و به اتومبیل های رانندگان وحشت زده پریدند. و در مرکز آن شهردار ، رودی جولیانی بود که از دیوید دینکینز ، رئیس فعلی انتقاد کرد و برخی از جمعیت از کلمه n برای توصیف دینکینز استفاده کردند.

گیلیانی به طور غریزی درک کرد که هیچ بازاری بدون حمایت نیروی انتظامی و اتحادیه ها نمی تواند زنده بماند. برای او ، منطقی است که مارک “قانون و نظم” خود را دو برابر کند ، در سالی که تقریباً 2000 قتل در شهر شاهد بود ، به قدرت برسد و به طور ضمنی میزان جنایت را به گردن یک جمعیت بیاندازد: سیاه پوستان فقیر.

در اولین دوره تصدی وی ، ویلیام جی براتون را به عنوان کمیسر استخدام کرد و NYPD استراتژی ای به نام “شکستن پنجره ها” اتخاذ کرد. ایده پشت استراتژی پلیس این بود که ریشه کن کردن اقدامات غیرقانونی جزئی ، مانند سیگار کشیدن ماری جوانا یا ادرار عمومی ، می تواند آگاهی از جنایات خشونت آمیز را کاهش داده و آنها را از جنایتکار شدن باز دارد. با این حال ، در عمل ، این رفتار اغلب به عنوان راهی برای هدف قرار دادن ناعادلانه جوامع فقیر و اقلیت قومی تلقی می شد.

درست است که جرم و جنایت در اواسط دهه 1990 شروع به کاهش کرد ، اما میزان مسئولیت استراتژی پلیس پنجره شکسته به شدت مورد بحث است و مطالعات متناقضی در مورد تأثیر نهایی آن وجود دارد. با این حال ، براتون پشت این استراتژی بود ، گیلیانی اعتبار می خواست و این دو در 1996 جدا شدند. تنش های نژادی حل نشده در دوران کوتاه براتون بعد از رفتن او شعله ور شد و با حادثه زشتی که گیلیانی را گرفتار کرده بود ، تشدید شد.

  • 1997. آبنر لوئیما. آزار جنسی مهاجری از هائیتی در حمامی در منطقه 70 بروکلین رخ داد. گیلیانی آشکارا از افسر دفاع کرد.
  • 1999. آمادو دیالو. پلیس مهاجری غیر مسلح اتیوپیایی را که درب آپارتمانی را در برانکس باز کرد ، به ضرب گلوله کشت. گیلیانی تیراندازی را یک تراژدی خواند ، اما خشم پس از آن افزایش یافت که چهار افسر که 41 شلیک به یک مرد غیرمسلح شلیک کردند از قتل درجه دوم تبرئه شدند.
  • 2000. پاتریک دورسموند. یک سیاهپوست غیر مسلح دیگر نیز توسط پلیس تیرباران شد و کشته شد ، این بار در نزدیکی میدان مدیسون اسکوئر گاردن. شهردار از افسران حمایت کرد و دشمنی بسیاری از افراد رنگین پوست را برانگیخت.

گیلیانی در 11 سپتامبر 2001 استعفا داد و از رای گیری کنار رفت. اما گیلیانی با نگرش مسئولانه خود توانست بلافاصله اعتماد عمومی را جلب کند. استحکام – قدرت.

با وجود اختلافاتی که وی با گیلیانی قبل از 11 سپتامبر داشت ، براتون همچنان از نیاز فعلی و فعلی NYPD به یک ساختار قوی از بالا به پایین با پشتیبانی بازار قوی حمایت می کند.

اما بیش از این ، او از کسی که این تغییر را اعمال کرد ، تمجید کرد. همکارش ریموند کلی ، مانند براتون ، دو بار در ژانویه 2002 به عنوان افسر پلیس شهر خدمت کرد.

کلی 1000 افسر جدید ، 25 تحلیلگر و 5 افسر اطلاعات استخدام کرد. این افزایش بی سابقه بودجه پس از حملات 11 سپتامبر بود که با احساسات سیاسی که سرمایه گذاری سریع در قدرت و اطلاعات نظامی را در اولویت قرار داده بود ، تقویت شد.

جان میلر در حال حاضر معاون اطلاعات و مبارزه با تروریسم در NYPD است. وی گفت نیویورک در ایجاد برنامه ضد تروریسم که بر سه ستون اطلاعات ، تجزیه و تحلیل و پیشگیری بنا شده است پیش قدم شد.

“آیا شما باهوش هستید؟ آیا منظر تهدید در منطقه خود را درک می کنید؟ آیا تجزیه و تحلیل وجود دارد تا دریابیم گندم چیست؟ کاه چیست و مهم است چه چیزی قریب الوقوع است؟ نمی داند چه کسی پس از این واقعیت حمله کرده است ، اما از وقوع حمله جلوگیری می کند. و این سه ستون است. “میلر گفت.

با کاهش موقعیت شهردار گیلیانی ، NYPD شروع به ایجاد یک بخش قوی تر و قوی تر با قابلیت هایی فراتر از تصور گیلیانی کرد. میلر گفت که این کار را به گونه ای انجام داده است که عموم مردم آن را درک نمی کنند.

اگر از سال 2002 تا 2014 نگاه کنید ، می توانید نقشه های زیادی را ببینید. میلر می گوید که یا توسط القاعده اداره می شود یا از القاعده الهام می گیرد. اگر از سال 2014 تا 2021 نگاه کنید ، داعش به طور کامل کتابی درباره اداره یک سازمان تروریستی و جذب تروریست بازنویسی می کند. بنابراین می بینید که طرح به سمت بالا کج شده است. سپس می بینیم تروریست های داخلی ، تروریست های چپ افراطی ، تروریست های راست افراطی ، نئونازی ها ، انواع گروه ها به میدان می آیند. بنابراین این یک تهدید دائمی در حال تحول در جهان 11 سپتامبر است. “

جیمی فلوید سردبیر ارشد نژاد و عدالت در WNYC/Gothamist. اگر راهنمایی دارد ، در Signal و WhatsApp است. یا می توانید به او پیام دهید در توییتر jamifloydبهدیدگاهتان را بنویسید