توسعه دهنده مبادله ارزهای رمزپایه Uniswap ‘SEC crosshair’بر اساس این گزارش ، یکی از بزرگترین نام ها در فضای رو به رشد رمز ارزها در کانون توجه کمیسیون جدید بورس و اوراق بهادار است.

تحقیقات در مورد Uniswap ، توسعه دهنده بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز ، امکان مشاهده فعالیت های مرتبط با رمزنگاری تحت رییس جدید SEC Gary Gensler را نشان می دهد.

در حالی که برخی س questionال می کنند که آیا SEC می تواند معاملات ارزهای رمزنگاری شده را تنظیم کند ، به نظر می رسد جنسلر مصمم است که گوشه شکوفه دارایی را زیر نظر داشته باشد.

SEC در مورد این پست در مورد “وجود تحقیقات احتمالی” اظهار نظر نمی کند. Uniswap به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال ، نهادهای نظارتی در حال بررسی نحوه استفاده و فروش محصولات تولید شده توسط آزمایشگاه های Uniswap ، که مبادله DeFi Uniswap را توسعه داده اند ، هستند.

Uniswap به افراد امکان مبادله ، از جمله معاملات ارزهای رمزنگاری شده و مبادله ارزهای رمزنگاری شده با دلار را می دهد. Uniswap Labs کد زیربنای مبادله را توسعه داد. آنها همچنین یک نسخه خودکار از بازار ساز با یک مبادله غیر متمرکز در بالا ایجاد کردند.

حسین آذری ، بنیانگذار Clarity Money و بنیانگذار پلتفرم DeFi Cmorq ، به پست گفت: “این پلتفرم می تواند اوراق بهادار را معامله کند و SEC می تواند در مورد آن تحقیق کند.” البته ، خود کد قابل تنظیم نیست. “

مبادلات غیر متمرکز بخشی از فضای مالی غیر متمرکز (DeFi) است که در سالهای اخیر منفجر شده است.

DeFi به مجموعه ای از محصولات مالی اشاره می کند که بدون واسطه کار می کنند.

دفی فعالیت های بانکی سنتی مانند اعطای وام ، تجارت و خرید بیمه را در بلاک چین اعمال می کند.

طرفداران می گویند این باعث می شود این محصول برای عموم مردم بیشتر در دسترس باشد. آنها می گویند اگر کارگزاران و بانکداران درگیر نباشند ، بسیاری از خدمات آنها نسبتاً ارزان است.

اما خلاص شدن از شر واسطه ها می تواند به معنای رهایی از تنظیم کننده ها نیز باشد. این امر به این دلیل است که SEC ، فدرال رزرو و سایر آژانس ها بر بسیاری از فعالیت های بانک های سنتی ، موسسات تجاری و سایر موارد نظارت می کنند.

طرفداران می گویند هدف DeFi ایجاد شفافیت در سیستم مالی با انجام معاملات و معاملات در دفتر کل باز است ، اما آنها می دانند که نظارت نظارتی اجتناب ناپذیر است.

یان روزن ، شریک گروه Tifin و مدیرعامل سابق StockTwits ، به پست گفت: “DeFi در حال ایجاد یک سیستم بانکی جدید است که برخی از آنها هنوز تحت نظارت نظارتی نیستند.” این سیستم جدید از مردم محافظت می کند و بازیگران مخرب را مجازات می کند. “مطمئناً توجه نهادهای نظارتی را به خود جلب خواهد کرد.

Crypto مدتهاست که مورد تمرکز Gensler SEC است. جنسلر در ماه آگوست در انجمن امنیت آسپن گفت که ارزهای رمزنگاری شده “فراگیر” هستند و “من نگران هستم که اگر مشکل را برطرف نکنیم ، بسیاری از مردم آسیب خواهند دید.”

جنسلر گفت که می خواهد تمرکز خود را در زمینه مبادلات DeFi گسترش دهد.

هفته گذشته ، ارزهای رمزنگاری شده توسط دونالد ترامپ ، که می گفت او طرفدار ارزهای رمزنگاری شده نیست ، مورد حمله قرار گرفت و جان پولسن ، ستاره سرمایه گذاری هج ، که بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده را متهم به طبیعت “بی ارزش” کرد.

حتی در حالی که چهره های برجسته ای مانند پولسون و ترامپ در حال پخش سکه های دیجیتالی هستند ، قیمت بیت کوین در هفته های اخیر به شدت افزایش یافته است.

ماه گذشته ، قیمت بیت کوین به زیر 30 هزار دلار رسید ، اما از آن زمان تا کنون به طور مداوم به 47000 دلار رسیده است. تنها در سال گذشته ، بی ثباتی بدنام بیت کوین از حدود 10 هزار دلار در ماه اکتبر به بیش از 60 هزار دلار در ماه آوریل رسید.

دیدگاهتان را بنویسید