تغذیه موقت – رژیم لاغری


تغذیه موقت
تغذیه موقت

زمان بندی: چگونه برای کاهش وزن وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کنیم

سه رکن برای کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد. آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) ، و هنگام غذا خوردن (زمان بندی). دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار می گیرند ، اما ما اغلب مورد سوم را نادیده می گیریم.

چه در محل کار باشید و چه به مهمانی بروید ، تأخیر در خوردن غذا بر بدن شما تأثیر می گذارد.

تغذیه گذرا چیست؟

تغذیه زمانی شامل همگام سازی الگوهای تغذیه با ساعت شبانه روزی است. بدن علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم های هورمونی و ریتم ها و الگوهای انتقال دهنده عصبی. آیا هر روز میان وعده خاصی می خورید؟).

تغذیه زمان در سال 1986 توسط متخصصان تغذیه فرانسوی دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت راپین توسعه یافت و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده پشت این دارو این است که بدن خود را مجبور به خوردن ، خوابیدن و ورزش در هر روز تقریباً همزمان کنید ، زیرا بدن شما در طول روز هماهنگ با چرخه موزون شما کار می کند.

طب سنتی چینی می گوید که هر اندامی در بدن ما ریتم خاص خود را دارد (به همین دلیل است که متخصصان طب شرقی توصیه می کنند در زمان های مشخصی از روز درمان خاصی را انجام دهند).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند. اگر از ریتم بدن خود پیروی کنید و متناسب با آن غذا بخورید ، سلامت شما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

تحقیقات نشان داده است که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته فوق متقاطع (SCN) است که ساعت بدن را زیر نظر دارد و پیوسته از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی مطلع است. این ساعت اصلی همچنین ساعت های محیطی کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها را کنترل می کند.

با توجه به مطالعه صبحانه بزرگ ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذاهای مناسب در زمان مناسب بیشترین مزایای تغذیه ای را به همراه دارد. مطالعات نشان داده است که صبحانه باید پر از غذاهای سنگین و سرشار از انرژی باشد و صبحانه باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری نشان داد که پرخوری منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن های تنظیم کننده ساعت شبانه روزی بدن را تغییر دهد و در نهایت منجر به افزایش قند خون بعد از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم دارید که ارزان قیمت شوید و پهنای باند پایینی را به خطر بیندازید ، خودتان را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه-ناهار و ناهار-شام باید 4-5 ساعت باشد. با این حال ، فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه های بیولوژیکی خود (چرخه خواب/بیداری و چرخه تغذیه/ناشتایی) در معرض افزایش وزن و اختلالات متابولیک هستند.

تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند تأثیرات مثبتی بر بدن داشته باشد ، از جمله:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

حداکثر مزایای مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول تنظیم شده

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهید

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید