به نظر می رسد سربازان افغان آموزش دیده آمریکایی و انگلیسی به طالبان پیوسته اند


گزارش ها حاکی از آن است که سربازان افغان تحت آموزش ایالات متحده به طالبان 2.0 پیوسته اند.

این منبع به روزنامه تایمز لندن گفت که افسران انگلیسی عکس های نیروهای طالبان در حال عملیات را تجزیه و تحلیل کرده و معتقدند که آنها به وضوح در کشورهای ناتو ، به ویژه بریتانیا و ایالات متحده آموزش دیده اند.

برخی از تکنیک ها به تحلیلگران این امکان را می دهد که “بدانند عامل ما است” ، که برای حمایت از رژیم جدید تغییر جهت داده است. رهبری او شامل یک تروریست تعیین شده است که توسط FBI تحت تعقیب است و از گروگان گیری آمریکایی ها می ترسد.

یکی از منابع گفت که سربازان طالبان این جایزه را جایزه ای برای استفاده از “انگشتان مستقیم” بر روی محافظ ماشه سلاح می دانند ، نه روش سنتی “تصادفی” گرفتن AK47.

یک سرباز سابق انگلیسی به این روزنامه گفت: “طالبان 2.0 2.0 از آموزش انگشت استفاده می کند.”

نیروهای امنیتی ملی افغانستان در 9 ژانویه 2007 در فورت رایلی کانزاس یک رزمایش شهری انجام می دهند.
نیروهای امنیتی ملی افغانستان در 9 ژانویه 2007 در فورت رایلی کانزاس یک رزمایش شهری انجام می دهند.
لری دبلیو اسمیت/گتی ایماژ
اعضای طالبان پس از تصرف دره پنجشیر ، تنها منطقه ای که طالبان در ماه گذشته ، در 6 سپتامبر 2021 ، ماه گذشته از آن پاکسازی نکرده بودند ، عکس یادگاری گرفتند.
اعضای طالبان پس از تصرف دره پنجشیر ، تنها منطقه ای که طالبان در ماه گذشته ، در 6 سپتامبر 2021 ، ماه گذشته از آن پاکسازی نکرده بودند ، عکس یادگاری گرفتند.
بلال گولدر/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ

این منبع در مورد آموزش گفت: “نیروهای آموزش دیده معمولاً سلاح های خود را به طور تصادفی در دست می گیرند ، اما اگر دست شما پشت دسته تپانچه باشد و انگشت شما روی محافظ ماشه باشد ، هیچ ترشح ناخواسته ای رخ نمی دهد و هیچ کس دیگری شلیک نمی کند.”

همچنین می تواند توضیح دهد که چرا “آنها بسیاری را نمی کشند” در پنجشیر ، آخرین قلعه ای که طالبان ادعا کردند در روز دوشنبه برنده شده است.

یک منبع بریتانیایی تایمز در مورد ارتش حامل تلفن های همراه در مقایسه با ارتش رژیم وحشیانه که در سال 2001 سرنگون شد ، گفت: “آنها همان دهقانان دهه 1990 نیستند.”

نیروهای طالبان پس از تصرف دره پنجیسیر ، تنها منطقه ای که در جریان رفت و آمد ماه گذشته توسط گروه کنترل نشده بود ، در افغانستان در 6 سپتامبر 2021 گشت می زنند.
یک منبع گفت: “این دهقانان دهه 1990 نیست” ، با اشاره به برخی از فناوری هایی که طالبان در اختیار دارند.
خدایبردی سادات/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ گفت
عوامل طالبان در 6 سپتامبر 2021 پس از تصرف دره پنجیسیر ، تنها منطقه ای که در جریان رفت و آمد ماه گذشته توسط گروه کنترل نشده بود ، در افغانستان گشت می زنند.
سربازان افغان که در ایالات متحده یا بریتانیا آموزش دیده اند می توانند به دلیل “روابط سابق ، انگیزه های اقتصادی و ایمنی شخصی یا خانوادگی” به طالبان بپیوندند.
خدایبردی سادات/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ گفت

طالبان بارها از سربازان افغان خواسته است تا برای تشکیل ارتش رسمی جدید به ارتش بپیوندند و همچنین از خلبانان خواسته اند تا برای کمک به پرواز هلیکوپترهای بلک هاوک ، که بخشی از زرادخانه عظیم توقیف شده پس از تصرف و خروج نهایی ایالات متحده است ، با یکدیگر متحد شوند. نیروهای من.

یک منبع در تایمز گفت تعجب آور نیست که سربازان برای جلوگیری از زندانی شدن یا کشته شدن توسط رژیم وحشیانه روی آوردند.

“همه فقط یک پای جانبی می اندازند. شما هر دو طرف را زیر و رو می کنید تا بدانید که به پایان نمی رسید. “

طالبان بارها از سربازان افغان و نیروهای جدید آنها خواسته است تا به آنها بپیوندند.
طالبان بارها خواستار پیوستن سربازان افغان و نیروهای جدید شده است.
بلال گولدر/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ

باربارا کلمن ، تحلیلگر اطلاعاتی در شرکت اطلاعاتی امنیتی Dragonfly ، به این روزنامه گفت که “احتمال منطقی” وجود دارد که برخی از سربازان افغان به طالبان ملحق شده باشند.

وی گفت: “روابط با گروه های قبلی ، انگیزه های اقتصادی و ایمنی افراد یا خانواده ها در صورتی که نیروهای دولتی درک کنند که احتمال شکست آنها وجود دارد.”

با این حال ، سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا به تایمز گفت که “هیچ مدرکی وجود ندارد که گزارش ها مبنی بر پیوستن نیروهای امنیتی سابق افغان در غرب به طالبان را تایید کند.”

دیدگاهتان را بنویسید