اصول تهیه غذا: خوشمزه شدن مرغ


ابینا دل فیزو

به قیام دیگری دوشنبه شب خوش آمدید. به طرف یخچال می روید. و مجموعه ای از مواد تصادفی ، که از بخش ارگانیک فروشگاه مواد غذایی مورد علاقه شما انتخاب شده اند ، امیدوارم انرژی شما را برای طبخ غذاهای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند ، افزایش دهد. به خاطر دارید که مرغ را خریداری کرده اید و یک مرغ کبابی زیبا با پوست ترد ، لعاب کره ای زیبا و تزئین رزماری را تصور کنید. این یک انتخاب وسوسه انگیز است ، اما این دقیقاً همان چیزی نیست که وقتی رژیم را شروع کردم و به باتر گفتم پیاده روی کنید در ذهنم بود. همچنین چیزی که خریدید سینه مرغ بدون پوست بود. شما می چرخید و به چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و/یا ماهی قرمز خود نگاه می کنید و فکر می کنید. “چرا مرغ مزه بیکن بی افرا عسلی ندارد؟ من با آن چه می کنم؟ »

شما می پرسید: “چگونه می توانید این منبع اصلی پروتئین خشک را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنید؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند خسته کننده باشد و آماده سازی غذا می تواند کمی ترسناک باشد. به خصوص اگر از خوردن مدام یک مرغ خسته کننده خسته شده اید ، اما گزینه های ترشی و نمک آن را به یک غذای خوشمزه و سالم و بدون بار تبدیل می کند. زمان. این کار نیاز به کمی آماده سازی اولیه دارد ، اما ارزش آن را دارد که مراحل ساده آسان را برای تهیه غذای مورد نظر خود بردارید.


زیبایی آب نمک زدن

از آب نمک برای حفظ ، چاشنی و نرم کردن گوشت به شیوه هایی استفاده می شود که در فرهنگ های دیگر امکان پذیر نیست. چندین روش برای نمک زدن مرغ وجود دارد. اولین روش احتمالاً رایج ترین است. آب نمک مرطوب باید مرغ را در نمک خیس کند. به طور معمول نسبت 3/4 فنجان نمک به 1 گالن آب نیاز است و می توانید شکر ، گیاهان و ادویه ها را برای طعم بیشتر اضافه کنید. به عنوان مثال ، Bay Leaf و Herb de Provence.

مرغ را حداقل 4 ساعت در آب نمک دمای اتاق یا یک شب در یخچال قرار دهید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، برای پخش بهتر طعم از پروانه استفاده کنید. قبل از ساختن پروانه ها ، آنها را حداقل به مدت 15 دقیقه ، بیش از 6 ساعت در آب نمک خیس کنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک است ، توصیه نمی شود آن را برای مدت طولانی ترش کنید ، زیرا ممکن است بافت آن به خطر بیفتد.

آب نمک مرطوب از طریق فشار اسمزی عمل می کند و اجازه می دهد آب و نمک به داخل پروتئین سرازیر شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند تا آبکی و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات و سپس بستن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من این است که مرغ را در آب آشامیدنی در حین پخت ترشی کنید. زمان بیشتری می برد ، اما مرغ خوشمزه است و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه اوینا

برای این روش ، من ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما می توانید قسمت های مرغ را نیز کباب کنید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از تابه ای متناسب با مرغ مانند تابه 200 درجه هتل استفاده کنید و اگر مرغ کامل است ، سینه مرغ را در تابه بالا قرار دهید. دو فنجان آب در تابه بریزید. نمک را به مرغ اضافه کرده و مزه دار کنید. در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید ، سپس مرغ را از فر خارج کرده و در آب تابه فر که می پزید بپاشید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و هر 10 دقیقه 2-3 بار بوسید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت کاهش دهید و بپزید تا مرغ طلایی شود ، هر 5 دقیقه. برای ترد شدن پوست در فر بپزید و تفت دهید تا ترد شود. من فکر می کنم این بهترین راه است زیرا آب ، نمک و ادویه جات مقداری چربی طبیعی را از سینه و پوست مرغ استخراج می کند. شما اساساً سینه مرغ و بقیه پرنده را در یک بولون طبیعی سرخ می کنید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ روزها مرطوب می ماند.

آب نمک یک ابزار ضروری برای کباب کردن یا سرخ کردن مرغ مرطوب است و می تواند با سایر گوشت های بدون چربی نیز استفاده شود.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد.

ترشی یک روش کمی پیچیده تر برای آماده سازی از قبل است و از شما می خواهد هنگام تهیه ماریناد برای مرغ خلاق باشید. هیدراته ماندن نیست ، بلکه طعم خوب مرغ است. یک ماریناد معمولاً شامل ترکیبی از روغن ، اسید ، ادویه جات و گیاهان خرد شده یا خرد شده است. مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات خاص را می توان در ماریناد قرار داد تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

ماریناد باید از طعم خاصی برخوردار باشد. به عنوان مثال ، ممکن است مشخصات طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات را دوست داشته باشید ، یا نیمکره جنوب غربی با سس چیپوتل شیرین و تند و سس عسل. امکانات بی پایان است. مگر اینکه در آشپزخانه بیش از حد آزمایش کنید ، تعداد زیادی دستور العمل برای تهیه غذاهای خوب آنلاین وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ نباید مدت زیادی در ماریناد مرکبات خیس شود. در این حالت ، نباید بیش از 4 ساعت باشد. این به این دلیل است که گوشت می تواند سفت و جویدنی شود.

نگهداری مرغ در ماریناد حاوی مرکبات یا سرکه به مدت طولانی باعث نرم شدن آن نمی شود. از طرف دیگر ، ماریناد فقط طعم دهنده ای در سطح ایجاد می کند ، بنابراین هرچه ترشی ماریناد بیشتر باشد ، مرغ طعم ترشی را بیشتر حفظ می کند ، و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد تعادل را پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل عسلی اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ ، مخلوط چیپوتل عسل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه های مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. برای بهترین نتیجه ، حداقل 4 ساعت یا یک شب در صورت امکان خیس کنید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا کباب شدن است.

اگر سینه مرغ را کباب می کنید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. قبل از سرو از فر خارج کرده و بگذارید 5 دقیقه بماند. با خیال راحت خلاق باشید و طعم کم و بیش را اضافه کنید.


هنگام استفاده از آب نمک و ماریناد

بین دو روش آماده سازی مرغ تفاوت های متمایزی وجود دارد و نحوه سرو مرغ نیز متفاوت است. آب نمک یک روش مبتنی بر نمک است که برای مرطوب نگه داشتن و مرطوب نگه داشتن گوشت مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما ببخشد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از ماریناد می گیرید. آب نمک برای کباب کردن یا سرخ کردن مرغ عالی است ، اما اگر مرغ را کباب می کنید انتخاب چندان خوبی نیست.

مارینادها راهی عالی برای افزودن طعم هستند ، اما از آنجا که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت خیس نمی شود. این امر به ویژه در مورد مارینادهای مبتنی بر شکر و عسل صادق است. با این وجود ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ترشی طعم و بافت بهتری به شما می دهد.

هر دو روش مرغ را زنده می کند و شام را لذت بخش تر می کند.

فواید آب نمک و ماریناد برای سلامتی

به طور کلی ، من فکر می کنم آب نمک گزینه بهتری است زیرا طعم بیشتری به مرغ می دهد در حالی که رطوبت بیشتری را حفظ می کند. مرغ ترشی برای وعده غذایی بلافاصله پس از پخت بهتر است ، در حالی که خیساندن در آب نمک مرغ را خوشمزه تر می کند در روز دوم.

شاید برای شما سوال باشد که از چه نمکی برای نمک زدن استفاده می شود. آیا مقدار زیادی نمک به ظاهر زیاد ناسالم نیست؟ با توجه به این که مرغ کامل را یکباره نمی خورید ، متوجه می شوید که از مصرف بیش از حد سدیم نسبتاً ایمن است. برای اکثر مردم ، یک وعده پروتئین 4-6 اونس ، به اندازه یک مشت است. 4 اونس آب نمک قبل از پخت به طور متوسط ​​حاوی 300-400 میلی گرم سدیم است. طبق اعلام سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم و حداکثر 2300 میلی گرم سدیم در روز مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر به میزان مصرف نمک خود توجه داشته باشید ، 400 میلی گرم برای یک وعده مرغ در عصر زیاد نیست. بقیه بشقاب نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد ، فقط در صورتی که غذا بیش از حد نمک زده باشد. یک شام معمولی برای افرادی که مراقب سلامتی هستند می تواند شامل 1 وعده مرغ ، 1/2 فنجان بروکلی و 1 فنجان برنج قهوه ای باشد که حدود 430 میلی گرم سدیم اضافه می کند. اگر این یک وعده غذایی است که معمولاً برای خودتان تهیه می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز بزرگی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید