دستور العمل شامپو طبیعی DIY – بهترین شامپو خانگی


شامپو طبیعی بیش از دو دهه است که به ذهنم خطور نکرده است. در دو سال گذشته ، خانواده من سعی کرده اند غذای سالم تری بخورند و مواد شیمیایی سمی را در خانه ما کاهش دهند. من انواع شامپوهای ارگانیک و “کاملا طبیعی” را آزمایش کرده ام. متأسفانه ، همه اینها من را کمی به شکستن و موهای چرب و مومی نزدیک کرد. خوب نیست.

در تلاش برای محکم کردن وضعیت “ترد” من ، من حتی کل “بدون پو” را امتحان کردم به این امید که نیاز به هر نوع “محصول” را کاملاً برطرف کنم. پس از دو ماه تلاش ، با آب سخت خود آموختم که (آه) من شروع به فکر کردن در مورد محکوم شدن به مواد شیمیایی و شوینده های سخت کردم تا احساس کنم که می توانم دوباره صورت (یا سر) خود را در انظار عمومی نشان دهم. مطمئناً یک شامپو طبیعی وجود داشت که کار کند؟ کسی؟ کسی؟

در آخرین تلاش ، چند دستور العمل را تطبیق دادم تا به این DIY زیبا ، خانگی ، دست یافتم ، کاملا طبیعی شامپو گلوریا! (بله ، من خیلی دوست دارم!)

بنابراین مطمئن نیستید که واقعاً می خواهید شامپو را همانطور که هست کنار بگذارید. خوب ، مطمئناً انتخاب شما در پایان روز است. با این حال ، اگر به دلایلی که بسیاری از شامپوهای سنتی را کنار می گذارند علاقه مند هستید ، در اینجا فقط چند مورد ذکر شده است:

ترکیبات خطرناک

برای شروع ، بسیاری از شامپوها دارای مواد مشکوک زیادی هستند (مانند مواد سرطان زا در کودک شامپو) البته ، اگر به دنبال یک سبک زندگی کاملا طبیعی هستید ، این مواد شیمیایی خوب نیستند. اگر به دنبال یافتن جایگزین طبیعی هستید ، مواد شامپو را به دقت بررسی کنید.

برای پوست سر مضر است

حتی اگر ما از بحث “سمی” فراتر برویم و فقط در مورد زیبایی صحبت کنیم ، دلیل دیگری نیز برای تجدید نظر در تغییر رویکرد متفاوت به مو و محصولات زیبایی وجود دارد.

اکثر شامپوهای تجاری روغن طبیعی پوست سر را از بین می برند. بدن در حکمت بی نهایت خود سعی می کند با تولید روغن بیشتر خود را متعادل کند. این بدیهی است که موها خیلی سریع چرب می شوند – دلیلی که اکثر مردم احساس می کنند نیاز به شستن موهای خود هر یک یا دو روز دارند. چرا این کار را می کنند. زیرا شامپوهای ما تعادل طبیعی ما را از بین می برند.

محصولی که ما داریم نیاز احساس چربی کمتر باعث می شود … خوب ، چرب تر. به نظر می رسد ضد واقعیت است ، اما بسیار واقعی است و دلیل بزرگی است که مردم از شامپو صرف نظر می کنند. شما اساساً می توانید بدن خود را “تربیت” کنید تا با این سرعت روغن تولید نکند ، که ممکن است با ظاهر موهای شما احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

جایگزین چیست؟

این دستور شامپوی طبیعی زیر یک جایگزین عالی است. این آسان است ، بوی خوبی دارد ، ماشین تراش (بله!) و بسیار خشن تر بر روی سر نیست.

من متوجه شدم که در حال حاضر فقط باید هفته ای دوبار شستشو دهم و موهایم تقریباً مانند قبل (حتی در روز 4) براق نمی شود. البته موهای همه افراد متفاوت است و حتی آب دوش نیز می تواند این کار را انجام دهد بزرگ تفاوت.

مطمئن شوید قبل از تسلیم شدن حداقل دو هفته به پوست سر خود فرصت می دهید تا خودش را تنظیم کند. شما به احتمال زیاد در چند روز اول کمی چاق تر خواهید شد زیرا تولید روغن طبیعی بدن شما به حالت عادی باز می گردد.

PS در هنگام خرید از کد کوپن TYB15 استفاده کنید و در کل خرید روش مراکش 15 درصد تخفیف بگیرید.

بسته استارت موهای سالم توصیه شده من را اینجا ببینید.

شما به راحتی می توانید این دستور غذا را دو یا سه برابر کنید. فقط مطمئن شوید که یک بطری به اندازه کافی بزرگ دارید. شما باید بتوانید همه این مواد را در فروشگاه غذای سالم خود بیابید یا به راحتی در اینترنت یافت می شوند **.

می توانید موهای خود را با ACV یا آب لیمو سریع شستشو دهید تا PH پوست سر متعادل شود. ممکن است متوجه شوید که برای حالت دهنده موی “کامل” خود ACV کمتر یا بیشتر می خواهید. (ACV = سرکه سیب اگر در دنیای “ترد” مخفف ها تازه کار هستید.)

بهترین قسمت؟ این شامپو همچنین می تواند به عنوان ژل دوش استفاده شود!

بنابراین سعی کنید این شامپو طبیعی را به برنامه معمول خود اضافه کنید ، من از نتایج آن بسیار خوشحال شدم. این یک راه حل کاملاً طبیعی و بدون مواد شیمیایی خطرناک است. و در حالی که ممکن است در ابتدا کار زیادی به نظر برسد ، می توانید با مخلوط کردن تعداد زیادی شامپو به طور همزمان از دردسرهای زیادی در راه جلوگیری کنید.

هنگام تغییر مراقبت از مو از تجاری به طبیعی باید صبور باشید. اغلب یک دوره “سم زدایی” وجود دارد که موهای شما می تواند سفت ، چسبنده ، چرب ، سنگین یا خشک شود.

تعداد بیشماری از محصولات مصنوعی که در شامپوها و نرم کننده های تجاری ما بسیار ضخیم هستند ، موها را به طور مصنوعی با پلیمرهای پلاستیکی یا پروتئینی می پوشانند تا بدون آسیب به نظر برسند. هرچه موها بیشتر آسیب ببینند ، متخلخل تر می شوند. هر چه موها متخلخل تر باشند ، این پلیمرهای مصنوعی “پروتئینی” (مانند پروتئین سویا ، گندم یا جو دوسر – که غذای خوراکی نیستند) ، پلیمرهای پلاستیکی مانند PVP (پلی وینیل پیرولیدون پتروشیمی) و پوشش لاستیکی را بیشتر جذب می کند.

تا زمانی که بقایای پروتئین و پلیمر پلاستیک به طور کامل حذف نشوند ، موهای شما مدتی طول می کشد تا از همه مواد شیمیایی بهبود یابند … این حالت کمی کمتر از “ایده آل” باقی می ماند. اما اگر صبور باشید ، نتیجه نهایی ارزش صبر را دارد! با رشد موهای جدید به جای موهای آسیب دیده قدیمی ، احتمالاً از این تفاوت شگفت زده خواهید شد.

سپس ، برای برخی از افراد با موهای بسیار آسیب دیده شیمیایی ، ممکن است از حالت موهای خود پس از سم زدایی خوشتان نیاید ، زیرا این شامپو طبیعی حاوی هیچ کدام از پلیمرهای پلاستیکی وینیل یا پروتئین نیست که موها را پوشانده و به آنها احساس یا ظاهر می دهد. بدون آسیب فقط یک هشدار

مانند هر چیزی ، این موارد اغلب به سلیقه شخصی برمی گردد. اگر از روش معمول شامپو استفاده نمی کنید ، خوب است ، اما اگر می خواهید آن را امتحان کنید ، از این دوره بالقوه “سم زدایی” مطلع باشید. بسیاری معتقدند گذراندن چند هفته سخت برای گذراندن به روال کاملاً طبیعی که می توانند به آن افتخار کنند ، ارزشمند است.

آن را امتحان کنید و به من اطلاع دهید که چگونه پیش می رود!

در آنجا آن را دارید ، یک شامپوی کاملاً طبیعی که می توانید خودتان تهیه کنید. همانطور که در این مقاله توضیح دادم ، تغییر شامپو کاملا طبیعی همیشه آسان نیست. هنگامی که پوست سر شما با شامپوی جدید سازگار می شود ، باید از دوره “سم زدایی” احتمالی آگاه باشید. اما اگر متوجه شدید که موهای شما از شامپوی طبیعی یا طبیعی استفاده نمی کند ، می توانید به روال قبلی خود بازگردید.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد و من به نظر شما بسیار علاقه مند هستم! یافتن یک روال عالی برای مراقبت از مو می تواند بسیار دشوار باشد ، بنابراین اگر سعی کرده اید به روال کاملاً طبیعی روی بیاورید یا هر روال دیگری برای توصیه دارید به من اطلاع دهید.

به روز رسانی: من اکنون از این دستور شامپوی متعادل با pH استفاده می کنم که نسبت به دستور شامپوی طبیعی زیر برای پوست سر من بسیار مهربانتر بوده است.

در اینجا شرح مختصری از این شامپو با pH متعادل ارائه شده است ، اما برای مشاهده عمیق تر ، روی مقاله کلیک کنید.

من در واقع از یک خواننده آموختم که شامپوی متعادل با pH بسیاری از مشکلات مربوط به پوست سر و پوست سر را حل می کند. آنچه آموختم این است که یک شامپو با pH بالا (مانند شامپو بالا) می تواند برخی از اسیدهای طبیعی پوست سر را که می توانند با باکتری ها مبارزه کنند ، از بین ببرد.

در دستورالعمل شامپو طبیعی بالا از صابون کاستیل استفاده می شود که نوعی صابون با pH بالا است.

برعکس ، شامپوی متعادل با pH دارای سطح pH پایین تری است که با سطوح طبیعی پوست سر همخوانی بیشتری دارد. در نتیجه ممکن است متوجه شوید که این شامپو موهای شما را خشک نمی کند و باعث خارش پوست سر نمی شود.

اگر هنوز دستور طبيعي بالا را ترجيح مي دهيد ، پس به هر حال! اما بدانید که شامپو با pH متعادل نیز یک گزینه عالی است و برای کسب اطلاعات بیشتر پیوند بالا را دنبال کنید.

KEEPIN ‘IT REAL – LATEST UPDATE 2019: این روزها متوجه شدم که از محصولات متعادل pH (همه طبیعی ، دست ساز ، خام) به روش مراکش لذت می برم. شامپو سیب آنها حتی بیشتر از دستورالعمل متعادل pH من به پوست سرم کمک کرد. و روش مراکشی تنها چیزی بود که از شر مشکلات گیره گهواره پسرم خلاص شد.

من محصولات آنها را دوست دارم ، دوست دارم ، دوست دارم و توصیه می کنم اگر این اولین بار است که به محصولات مو بدون مواد شیمیایی روی می آورید ، از پاک کننده موهای سالم آنها استفاده کنید. حتی اگر سخت گیر هستید ، هیچ چیز با دستور العمل های شگفت انگیز آنها مقایسه نمی شود. (و بله ، آنها از استانداردهای طبیعی بسیار بالای من فراتر می روند).

برای به روز رسانی ، پیشنهادات و پیشنهادات رایگان ثبت نام کنید.

همچنین من یک نسخه رایگان از “راهنمای ساده شما سالم” را برای شما ارسال می کنم. این منبع شماره 1 شما برای سهولت زندگی سالم است.

از شما برای حمایت از این سایت با خریدهای انجام شده از طریق پیوندهای این مقاله متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید