“Lucifer” در این فصل 6 قسمت به طور کامل به “WandaVision” تبدیل می شود.


لوسیفر نمایشی است که ناامید کننده نیست. یک حماسه پلیسی/کتاب مقدسی که بین فضای یک رمان عاشقانه و یک راز قتل شدید تعادل ایجاد می کند. و داستان داستانی نبرد برای تسلط بر بهشت ​​و جهنم. به نظر می رسد که این کافی نیست ، معلوم است که او یک قسمت جدید غیر منتظره مانند قسمت موسیقی فصل گذشته جوک باکس را به چالش می کشد. در فصل گذشته لوسیفر با تشکر از نمایش دیگری که ایده ژانر را به حداکثر رساند. واندا ویژنبه

آره، لوسیفر پر شده واندا ویژن فصل 6 قسمت. در قسمت 3 “Yabba Dabba Do Me” ، لوسیفر و کلوئه به جهنم سفر می کنند تا از خودگذشتگی به کسی کمک کنند که ظاهراً از خدایان متنفر است. آن شخص؟ قاتلی که جسی بارنز ، تهیه کننده دوست لوسیفر دلیلا رکورد را کشت. البته نکته این است که جیمی بارنز می میرد و حکم خود را در یک حلقه جهنمی ابدی اجرا می کند. مشکلی نیست. لوسیفر و کلوئه به جهنم سفر می کنند. واندا ویژن)

در حال حاضر ، برای اینکه برای همه طرفداران Luci روشن باشد ، این را نمی گویم. لوسیفر اشک واندا ویژنبه در واقع ، من حتی مطمئن نیستم که آیا این ادای احترام عمدی است یا خیر. واندا ویژنبه لوسیفر فیلمبرداری فصل ششم و پایانی در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه 2021 آغاز شد. واندا ویژن در اواسط ژانویه 2021 در دیزنی پلاس نمایش داده شد. لوسیفر من برای ادای احترام به برنامه ای که همزمان با فیلمبرداری پخش شد ، وقت گذاشتم. اما هنوز شباهت ها وحشی هستند!

شباهت اول: هنگام ورود به حلقه جهنم جیمی ، Det. دکر و لوسیفر به شخصیت های متحرک در سبک نمایش های کلاسیک Looney Tunes و Hanna-Barbera تبدیل می شوند.

کارتون لوسیفر
عکس: netflix

این یک ادای احترام کامل برای همه چشمان دیدنی و چنگال های تند و زننده است که Bugs و Daffy بیشتر به خاطر آن شناخته شده اند. توجه به جزئیات واقعاً بی عیب و نقص است. این سکانس های کارتونی حتی مانند “اردک آموک” 1953 به سورئالیسم روی می آورند. کارتون لوسیفر تمام تلاش خود را می کند تا محدودیت های صفحه تلویزیون را زیر پا بگذارد.

این اختصاص به جزئیات یک سبک داستان گویی بسیار خاص است واندا ویژن همه چیز درباره بود مدت، اصطلاحبه

WandaVision ، پل بتانی ناخن هایی مانند دیک ون دایک را گاز می گیرد
عکس ها: دیزنی+، هولو

واندا ویژن علاوه بر این ، واندا از جادوی آشوب خود برای شکستن منظم دیوار چهارم استفاده می کند ، که مکث ها را متوقف می کند ، عقب می چرخد ​​، سریع به جلو و معمولاً داستان اطراف را کنترل می کند.

شباهت ها به اینجا ختم نمی شود. وقتی لوسیفر متوجه شد که حلقه جهنمی جیمی بسیار عمیق تر از بازسازی متحرک یک صحنه از قسمت خلبان است. آسیب هایی برای کشف وجود دارد (دیگری واندا ویژن پیوند) و کلویی و لوسی را به دهه 1980 می برد!

کلوئه و لوسیفر دهه 80
عکس: netflix

واندا ویژن همچنین طی دهه ها جهش کرد و در دهه 80 متوقف شد. در واقع ، بلند شدن هوازی کاترین هان به نظر می رسد از همان مغازه ای است که پس زمینه اضافی در عکس بالا پوشیده است.

WandaVision - Agnes with a Vision و Wanda در دهه 80
عکس: دیزنی+

در حالی که شیطان و کارآگاه به دنبال جهنم شخصی جیمی می روند ، آنها همچنان با افرادی روبرو می شوند که ظاهر خود را برعکس می کنند انگار از طریق کنترل از راه دور تماشا می کنند.

اشکال ثابت GUIF لوسیفر
GIF: Netflix

این زیبایی شناسی نیز هست واندا ویژن هربار که تخیلات واندا از کنترل خارج می شود.

GIF Static Glitch توسط WandaVision
GIF: دیزنی+

اما آنها فقط نمونه هایی از زیبایی شناسی هستند. لوسیفر واندا ویژن ارتباطات نیز یک موضوع است.

آخرین توقف سفر دو نفره ما در تاریخ جیمی زمانی اتفاق می افتد که او یک دوقلو است که هنگام تماشای تلویزیون از درد زندگی فرار می کند. ظاهری سالم/آشنا؟

کلوئی و لوسیفر در گذشته جیمی
عکس: netflix
واندا و آگاتا از گذشته
عکس: دیزنی+

او در حال تماشای یک کارتون قدیمی از یک رویداد است که باعث ضربه به زندگی می شود. واندا تماشا می کرد دیک ون دایک شاو در طول رویدادهای التهابی او. و این دو سکانس شامل لحظاتی است که خانواده قبل از پراکندگی با هم تلویزیون تماشا می کنند.

خانواده در کنار هم تلویزیون تماشا می کنند
عکس ها: Disney+، Netflix

همانطور که در واندا ویژن، لوسیفر وی با پیوند حلقه جهنمی جیمی به کاریکاتوری که هنگام ترک مادرش تماشا کرده بود ، تلویزیون را به عنوان یک مکانیسم مقابله نشان می دهد. جیمی نیز مانند واندا در برزخ فرهنگ پاپ زندانی است.

جیمی تلویزیون تماشا می کند
عکس: netflix

از این رو… آیا همه اینها عمدی بوده است؟ بود لوسیفر کشیدن واندا ویژن در واندا ویژن با بازتولید صادقانه زیبایی شناسی آن نمایش سورئال؟ باز هم ، جدول زمانی نشان می دهد که همه این شباهت ها فقط یک تصادف عجیب هستند. یا شاید سبک بصری قسمت تحت تأثیر قرار گرفت. واندا ویژن حتی اگر اسکریپت قبلاً تکمیل شده باشد واندا ویژن برتر. با این وجود ، یک چیز روشن است: لوسیفر تایید واندا ویژن، هنوز یک سال از عمر آن نمی گذرد ، اما ژانرها/سبک هایی وجود دارند که فوراً به عنوان فیلم های کلاسیک تلویزیونی تقلید شده قابل تشخیص هستند.

نهر لوسیفر در نتفلیکس

نهر واندا ویژن در دیزنی+

دیدگاهتان را بنویسید