Days Gone By – سازگاری با واقعیت جدید در سلامت و تندرستی

موفقیت: چالشی برای تغییر.

سیستم‌های پزشکی غربی، مبتنی بر بیمارستان‌ها، متخصصان بسیار ماهر، و تجهیزات با فناوری پیشرفته، با نگرانی کمی برای بیماران و مراقبان، به‌طور قابل‌توجهی موفق بوده‌اند. در واقع، علم و فناوری همچنان انقلابی در مراقبت‌های بهداشتی ایجاد می‌کند: چه کسی استدلال می‌کند که بسیاری از بیماری‌های عفونی تحت کنترل قرار گرفته‌اند، سلامت مادران (مرگ و میر مادران/نوزادان) بهبود یافته است، و توسعه واکسن‌ها اپیدمی گسترده ویروس را مهار کرده است.

با این حال، از آنجایی که جمعیت ما پیرتر می شود و از بیماری های طولانی مدت مانند دیابت، سرطان، درمان/مراقبت از آلزایمر و بیماری عروق کرونر قلب رنج می برد، نمی توان آن را به راحتی با یک سیستم تشخیصی و کنترلی که برای مبارزه با این بیماری ها قبل از نیم قرن طراحی شده است، درمان کرد. قرن پیش

مشکل اساسی در همه کشورهای ثروتمند این است که بیماری ها تغییر کرده اند، اما خدمات بهداشتی واقعاً تغییر نکرده است. مشکلات بهداشتی اوایل قرن بیست و یکم مانند اواسط قرن بیستم نیست – زمانی که سیستم های بهداشتی غربی امروزی ظهور کردند.

آنها به خدمات خانگی، اجتماعی و بیمارستانی و مهمتر از همه به مشارکت بیمار و مراقب نیاز دارند.

تاثیر بیشتر بر بیماری نسبت به سیگار کشیدن

همانطور که در سال 2010 گزارش شد، تجزیه و تحلیل (داده های سیستم نظارت بر عوامل خطر رفتاری از سال 1993 تا 2008 از 3.5 میلیون بزرگسال) توسط محققان دانشگاه کلمبیا و کالج شهر نیویورک نشان داد که چاقی در حال حاضر تأثیر بیشتری بر بیماری دارد، در حالی که سیگار کشیدن. تاثیر بیشتری در مرگ و میر داشت. چرا؟ تعداد افراد سیگاری بالغ در این مدت 18.5 درصد کاهش یافت، در حالی که نسبت آمریکایی های دارای اضافه وزن 85 درصد افزایش یافت.

یافته هایی از این دست مسئول اکثریت فزاینده هزینه های بیماری و مراقبت های بهداشتی در کشورهای ثروتمندتر امروزی است.

همانطور که اصلاحات مراقبت های بهداشتی در سال گذشته نشان می دهد، البته تلاش هایی برای ایجاد تغییرات در حال انجام است. اما سیستم‌های بازپرداخت مدل قدیمی را تقویت می‌کنند، موسسات و آموزش‌های حرفه‌ای تا حد زیادی به سمت آن می‌روند، منافع تجاری آن را تشویق می‌کنند، و عموم مردم بیمارستان‌ها را بستر مراقبت‌های بهداشتی می‌دانند.

هزینه وحشتناک کلینیک؛ حتی بیشتر از تغییر می ترسید

همانطور که دیدیم، سوالات منابع چالش برانگیزترین هستند. کسی که نمی تواند سیستم را بپردازد اما از نزدیک شدن (به طور کلی) به روش های پزشکی جایگزین یا مکمل می ترسد، چه باید بکند؟

به نظر می‌رسد که پاسخ در آموزش کارکنان بهداشتی در مورد سلامتی در سطح مردمی و اتخاذ فناوری‌هایی است که «قابل انتقال در آموزش و عمل هستند». امروزه، بسیاری از متخصصان سلامت مشتاق عمیقاً به سلامت جهانی علاقه مند هستند و مشتاق تجربه و یادگیری از فرهنگ ها و کشورهایی هستند که در تاریخچه سلامت ما محدود نشده اند.

شایستگی، حرفه ای بودن و همکاری در مراقبت های بهداشتی جامع

به عنوان مثال، یک مؤسسه آموزشی کوچک اما پر جنب و جوش در شمال غربی اقیانوس آرام، افراد را به گونه‌ای متفاوت آموزش می‌دهد، دیدگاه‌های جدیدی ایجاد می‌کند، خانواده‌ها و جوامع را درگیر می‌کند، و بیشتر بر ارتقای سلامت تمرکز می‌کند تا مبارزه با بیماری. کالج آمریکایی علوم مراقبت های بهداشتی (ACHS) تعالی، حرفه ای بودن و همکاری در مراقبت های بهداشتی جامع را ترویج می کند. فارغ التحصیلان پایه ای جامع برای مراقبت های بهداشتی شخصی می سازند و بر یافتن راه هایی برای استفاده، حفظ و به اشتراک گذاری دانش در طب طبیعی برای مراقبت از بیماران تکیه می کنند. دانش‌آموزان ACHS تخصص عمیقی را به دست می‌آورند که به آن‌ها کمک می‌کند تا به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی تبدیل شوند که برای قرن بیست و یکم نیاز داریم.

و دولت‌ها می‌توانند کارهای بیشتری برای حمایت از تلاش‌هایی از این دست انجام دهند، همانطور که وزارت امور خارجه ایالات متحده برای پیشبرد مأموریت خود بر فلسفه «سه بعدی» تکیه می‌کند: دفاع، دیپلماسی و توسعه. دولت‌ها می‌توانند تبادل ایده‌ها و افراد را تشویق کنند و به کارکنان بهداشتی و سلامتی از کشورهای ثروتمند کمک کنند تا در کشورهای فقیرتر کار کنند. با انجام این کار، آنها زیرنویس‌های فعالیت‌های بهداشتی فرهنگی و اجتماعی را برای خود یاد می‌گیرند و در عین حال به پرداخت بدهی بسیاری از متخصصان که به کشورهای ثروتمندتر مهاجرت کرده‌اند نیز کمک می‌کنند. همانطور که وزارت دفاع نشان داده است، این می تواند یک موقعیت برد-برد باشد که به نفع همه ما خواهد بود. امنیت می تواند صلح ایجاد کند، که می تواند به توسعه پایدار حتی بیشتر منجر شود.

همانطور که لرد نایجل کریسپ، مدیر اجرایی سابق NHS و وزیر بهداشت در انگلستان، در کتاب جدید خود به نام وارونه کردن جهان: جستجوی سلامت جهانی در قرن 21 می گوید: «وقتی روش های قدیمی کار نمی کنند. ، آیا آماده ایم که به دنبال ایده های جدید خارج از جریان اصلی باشیم؟ یا اینکه ما از پایبندی به ساختارها و اشکال حرفه ای که 50 سال پیش ایجاد شده اند راضی هستیم؟

رژیم لاغری سریع