ADD – درمان دارویی ADHD – 7 نکته در مورد یافتن جنبه های چالش برانگیز پنجره درمانی

دو طرف پنجره گیج کننده است و به چند سوال اداری بیشتر نیاز دارد. دلیل پرسیدن سؤالات ساده است: ما می خواهیم دقیقاً بدانیم که دارو در زمان روز، مدت زمان اثربخشی و انتظارات قابل پیش بینی از داروی خاص مورد نظر چگونه عمل می کند.

همه این سؤالات از مرور کلی فلسفی ضروری سیستم‌های تحویل دارو ناشی می‌شوند: اگر علم را می‌دانید و اهداف روشنی دارید، می‌توانید نتیجه درمان را به طور عینی اندازه‌گیری کنید و داروها را به درستی با توجه به فردیت بیوشیمیایی و متابولیک افراد خاص تنظیم کنید. آن “پنجره” را برای نتایج قابل پیش بینی اندازه گیری کنید.

نسخه ساده شده این بیانیه: داروی برش کوکی بر اساس وزن، سن، اندازه بدن قدیمی است و به سادگی بی اثر است. – پس بیایید هر بار با شروع از همان مکان و با استفاده از همان شبکه قابل پیش بینی برای اندازه گیری اثربخشی، جزئیات را درست دریابیم. این 7 نکته برای کناره‌های پنجره درمانی، همراه با اندازه‌گیری‌های مقالات دیگر من در اینجا در 7 نکته از بالا و پایین پنجره درمانی، اهداف دقیق درمانی را تشریح می‌کند. من بیش از 12 سال است که از این “استراتژی های پنجره” با هزاران بیمار استفاده می کنم و می توانم به شما اطمینان دهم که مانند یک ساعت زمان بندی شده درست کار می کنند. نتایج قابل پیش بینی باید استاندارد مراقبت باشد.

7 نکته برای طرفین پنجره درمانی برای داروهای محرک.

  1. دو طرف پنجره بر اساس زمان است: DOE مورد انتظار – مدت زمان اثربخشی آن داروی خاص برای میزان متابولیسم آن فرد خاص، و باید از ابتدا و در طول مدت درمان برای هر فرد سفارشی شود. هر فردی داروها را با سرعت های متفاوتی می سوزاند که با ظاهر سطحی وزن یا اندازه قابل پیش بینی نیست. من یک نیروی دریایی سابق دارم [Nuclear] فرماندهی که حدود 6’6 ایستاده است و روی من می نشیند، – وقتی وارد در می شود باید اردک بزند، – او فقط 10 میلی گرم XR Adderall مصرف می کند و DOE 10 ساعت معقول است. ما می خواهیم یک مسابقه خاص بین آن ها داشته باشیم. مدت زمان مورد انتظار دیگر مدت زمان موثر بالینی
  2. انتظارات DOE دارو را از ابتدا بشناسید: مقامات و مطالعات در مورد برخی از نکات بعدی در مورد داروهای خاصی که قرار است در مورد آنها صحبت کنم، اختلاف نظر دارند. شرکت‌های داروسازی تکالیف خود را انجام داده‌اند و بر روی همین اهداف DOE متمرکز شده‌اند. بسیاری از مطالعات در محدوده هزاران ساعت بیمار در طول سال‌های درمان با استفاده از تمرکز مشخص بر روی این شبکه “پنجره” است. برای جزئیات بیشتر در مورد داروهای خاص، به 7 نکته برای مقاله بالای پنجره مراجعه کنید.
  3. شروع به کار: زمان DOE را در هر جلسه دقیقا اندازه گیری کنید: سوالات آسان: “چه زمانی مصرف کردید و چه زمانی کار نمی کند؟” اگر ساعت 7 صبح گرفته شود و تا ساعت 3 بعد از ظهر طول بکشد – این همان DOE است. ریاضی ساده است: 5 ساعت در AM %2B 3 در عصر = 8 ساعت. یک دارو ممکن است به مدت 8 ساعت کار کند، اما اگر IR بیش از حد بالا فشار داده شود، همچنان فرد را از بالای پنجره بیرون نگه دارید.
  4. هدف جانبی اول – شروع AM: همه داروها باید در 30-45 دقیقه اثر کنند پس از مصرف دارو IR [Immediate Release] تبلت ها شروع سریع دارند، اما کناره های پنجره خیلی باریک هستند و DOE [Duration of Effectiveness] خیلی سریع خارج می شود – به این معنی که فقط یک قسمت کوتاه از روز دوام می آورد. داروهای IR نیاز به دوز 2 تا 3 بار در روز دارند زیرا DOE بسیار کوتاه است. اگر شروع AM بیش از 45 دقیقه باشد، دوز مصرف می شود یا خیلی کم اصلا کار نمی کند یا می تواند بیش از حد باشد – به نقطه 4 از 7 نکته برای بالا مراجعه کنید.
  5. تنظیم شروع AM: صبحانه ضروری است، صبحانه پروتئین اغلب بیشتر کار می کند: با استفاده از داروها، از آنجایی که ما اکنون به میزان متابولیسم، DOE توجه می کنیم، به “مراحل محدود کننده نرخ” بسیار علاقه مندیم. صبحانه یک مرحله محدود کننده نرخ ضروری است که برای همه داروهای روانپزشکی برای جلوگیری از تحریک مخاط معده ضروری است. [stomach lining]. با صبحانه، آن سمت اولیه «پنجره» ملایم‌تر است و کمتر درگیر اوج‌های ناراحت‌کننده داروی اضافی است.
  6. هدف جانبی دوم – انتشار PM – هنگامی که آنها کار نمی کنند: کپسول های رهش طولانی مدت از Concerta تا Adderall XR همگی به صورت مکانیکی آزاد می شوند و بر اساس متغیرهای باز اسید در معده و روده – و بر اساس زمان انتقال محتویات روده – زمان انتشار غیرقابل پیش بینی دارند. زمان حمل و نقل طولانی اغلب به معنای حساسیت بیشتر به داروها و تجمع نسبی داروها در طول زمان، با باریک شدن “پنجره” است. چالش‌های متابولیک با عملکرد روده تقریباً همیشه زمان انتشار PM را هنگامی که داروها از کار می‌افتند تغییر می‌دهند. Vyvanse نسبت به تغییرات نرخ بر اساس تعادل اسید/باز یا زمان عبور آسیب پذیر نیست.
  7. هدف رمز و راز: انتشار PM با Vyvanse: Vyvanse سزاوار انعام خود است زیرا بسیار مؤثر است، با چنین DOE عالی و قابل پیش بینی 12-14 ساعته. هنگام اندازه گیری DOE با Vyvanse به این نکته ساده فکر کنید – محرکی که از طریق متابولیسم آزاد می شود به قدری متفاوت است که بسیاری آن را “احساس نمی کنند که کار می کند” و بنابراین وقتی “کار را ترک می کند” از دست می دهند. با Vyvanse به یاد داشته باشید: به دنبال اهداف شناختی و “ذهنی” اصلی باشید، نه اثرات جسمی و وزوز. وقتی Vyvanse در PM استعفا می دهد، توانایی تکمیل وظایف از بین می رود.
رژیم لاغری سریع