8 راه برای منجمد کردن توت فرنگی با حفظ طعم


8 راه برای منجمد کردن توت فرنگی با حفظ طعم

یخ زدن توت فرنگی با حفظ طعم کمک می کند تا توت فرنگی های تازه و خوشمزه برای تهیه انواع دسرها و شیرینی ها حتی در فصل هایی که توت فرنگی کمیاب است به دست آورید.


به گزارش ایلانا، منجمد کردن توت فرنگی با حفظ طعم آن به تهیه توت فرنگی تازه و خوشمزه حتی در فصل هایی که توت فرنگی کمیاب است کمک می کند. انواع دسر و شیرینی و از وجود دارد ویژگی های توت فرنگی استفاده کنید اما نگهداری توت فرنگی در فریزر باید اصولی و صحیح انجام شود. در بسیاری از موارد پس از انجماد توت فرنگی طعم آن تغییر می کند و دیگر مثل قبل خوش طعم نیست و حتی برای تهیه دسر و کیک همچنین مناسب نیست. اما بهترین راه ها برای فریز کردن توت فرنگی چیست؟ در این مقاله می توانید یاد بگیرید که چگونه توت فرنگی را با حفظ طعم آن منجمد کنید.


روش انجماد توت فرنگی با حفظ طعم طولانی مدت

روش انجماد توت فرنگی با حفظ طعم طولانی مدت

فریز کردن توت فرنگی یک راه ساده و کاربردی برای تازه و خوش طعم نگه داشتن توت فرنگی است. به طور کلی، توت فرنگی را فقط می توان برای چند روز در یخچال نگهداری کرد و پس از آن شروع به نرم شدن و پوسیدگی می کند. انجماد به حفظ سلامت و خوشمزه شدن توت فرنگی برای ماه ها تا یک سال کمک می کند. در ادامه می توانید با روش انجماد توت فرنگی با حفظ طعم آشنا شوید.

1- شستن توت فرنگی

توت فرنگی ها را بشویید

در مرحله اول انجماد توت فرنگی، ضمن حفظ طعم، توت فرنگی ها باید به درستی و کاملا تمیز شوند. برای این منظور بهتر است از موادی مانند سرکه، نمک یا جوش شیرین برای پاکسازی لکه های توت فرنگی استفاده کنید. بهتر است توت فرنگی ها را بعد از شستن توت فرنگی منجمد کنید، توت های نرم و آسیب دیده را حتما جدا کرده و دور بریزید یا اگر سالم هستند برای پخت و پز استفاده کنید. اسموتی توت فرنگیمارمالاد یا مارمالاد توت فرنگی برای استفاده.

2- خشک کردن توت فرنگی


بعد از توت فرنگی ها را بشویید آنها باید روی یک حوله قرار داده شوند تا کاملا خشک شوند. یکی از مهمترین ترفندها برای منجمد کردن توت فرنگی با حفظ طعم آن این است که آنها را کامل و خشک در فریزر بگذارید. به یاد داشته باشید که در حین خشک کردن توت فرنگی ها را فشار ندهید و بگذارید آرام آرام خشک شوند.


3- ساقه توت فرنگی را جدا کنید


وقتی توت فرنگی ها کاملا خشک شدند، با یک چاقوی تیز ساقه ها و برگ های توت فرنگی را جدا کرده و دور بریزید.


4- برش توت فرنگی


برش توت فرنگی


در این مرحله از انجماد طولانی مدت توت فرنگی، می توانید توت فرنگی ها را برش دهید. این مرحله کاملا اختیاری است. اگر می خواهید توت فرنگی ها را برای اسموتی یا کوکتل توت فرنگی ذخیره کنید، بهتر است آن ها را به دو یا چهار قسمت تقسیم کنید تا راحت تر مخلوط شوند. اگر می خواهید توت فرنگی هایتان به درستی منجمد شوند، می توانید این مرحله را رد کرده و به مرحله بعد بروید.


5- چیدن توت فرنگی در ظرف


پس از بریدن توت فرنگی ها باید کاغذ روغنی را در سینی یا ظرف مناسبی قرار دهید. سپس توت فرنگی ها را در سینی بچینید تا روی هم نباشند.


6- اولین مرحله برای گذاشتن توت فرنگی ها در فریزر


قرار دادن توت فرنگی در فریزر


در این مرحله از انجماد توت فرنگی، برای حفظ طعم، سینی توت فرنگی باید حداقل 4 ساعت در فریزر قرار داده شود تا کاملا منجمد شود.


7- بسته بندی توت فرنگی


پس از اینکه توت فرنگی ها کاملا سفت شدند و منجمد شدند، می توانید آن ها را از سینی جدا کرده و در یک کیسه پلاستیکی زیپ دار قرار دهید. با این روش توت فرنگی ها به هم نمیچسبند و خیلی مرتب و با ظاهری زیبا و بدون تغییر طعم منجمد میشوند.


8- مرحله دوم برای قرار دادن توت فرنگی ها در فریزر


پس از پیچیدن توت فرنگی در پلاستیک، هوای داخل پلاستیک باید کاملا تخلیه شود. سپس توت فرنگی ها را در فریزر قرار دهید. توجه داشته باشید که درب فریزر جای مناسبی برای گذاشتن توت فرنگی نیست. زیرا نوسانات دما در این قسمت بیشتر از فریزر است و این روی طعم توت فرنگی تاثیر می گذارد.


فراموش نکنید که اگر پلاستیک توت فرنگی خوب بسته نشود، بوی توت فرنگی خیلی سریع تغییر می کند و طعم خود را از دست می دهد. با استفاده از این روش می توانید توت فرنگی ها را تا 6 ماه در فریزر قرار دهید و از آن برای تزیین دسر و دسر استفاده کنید. نوشیدنی های خوشمزه برای استفاده.


نحوه استفاده از توت فرنگی منجمد


نحوه استفاده از توت فرنگی منجمد


هنگامی که ذوب می شوند، توت فرنگی های یخ زده معمولا بافت سفت خود را از دست می دهند و تا حدودی تیره و لطیف می شوند. بنابراین معمولاً از آنها برای تهیه دسرهای پخته یا مخلوط استفاده می شود.


برای استفاده از توت فرنگی منجمد قطعا نباید منتظر آب شدن آن باشید، همچنین می توان از آن به صورت منجمد برای تهیه دسرها و نوشیدنی های مختلف استفاده کرد.


توت فرنگی منجمد برای تهیه انواع پای، کمپوت، مربا، کیکاسموتی، نان، تارت، کوکتل، مارمالاد بسیار مناسب هستند و طعم فوق العاده ای به دسرها می دهند.


نکاتی برای نگهداری توت فرنگی در فریزر


نکاتی برای نگهداری توت فرنگی در فریزر


* برای نگهداری توت فرنگی در فریزر، بهتر است بعد از شستن کمی صبر کنید تا خشک شود و سپس برگ ها و ساقه ها را جدا کنید. این کار از ورود آب به توت فرنگی و تغییر طعم آن جلوگیری می کند.


*از چیدن توت فرنگی برای انجماد خودداری کنید.


* برای نگهداری توت فرنگی در فریزر، حتما از پلاستیک ضخیم تر با درب که خوب بسته می شود استفاده کنید.


* توجه داشته باشید که توت فرنگی های آسیب دیده و نرم شده برای انجماد مناسب نیستند، پس حتما از توت های سالم و سفت برای این منظور استفاده کنید.


*برای نگهداری توت فرنگی در یخچال، میوه را نباید شست، این کار باعث کپک زدن و خراب شدن توت فرنگی می شود.


* له کردن توت فرنگی یکی از بهترین راه ها برای یخ زدن آنها است، اما در صورت تمایل می توانید توت فرنگی ها را به درستی منجمد کنید.


* برای حفظ سلامت توت فرنگی، هنگام شستن یا قرار دادن توت فرنگی در فریزر نباید به آن فشار وارد کرد.


منبع: مجله کوروش


انتهای پست/