6 دروغ گفت جو بایدن رئیس جمهور افغانستان درباره افغانستان


چگونه می توان آمریکایی ها را باور کرد که رئیس جمهور بایدن ، که کاملاً در مورد خروج از افغانستان دروغ گفته بود ، مدعی شد که این یک “موفقیت غیرعادی” بوده است؟

دروغ گفت: بایدن به جورج استفانوپولوس از ABC News گفت: “مردم آمریکا درک می کنند که ما تلاش می کنیم تا قبل از 31 آگوست این کار را انجام دهیم.” همه.” او روز بعد قرار خود را در کاخ سفید تکرار کرد.

حقیقت: بایدن خود اعتراف می کند که هنوز در افغانستان گیر افتاده است و آخرین سربازان آمریکایی را قبل از بازگشت به خانه خارج کرده است. وی روز سه شنبه گفت: “90 درصد از افغان های آمریکایی که می خواستند بروند ، توانستند آنجا را ترک کنند.” ژنرال فرانک مک کنزی ، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده ، روز قبل تأیید کرد که برخی از آمریکایی ها که سعی در فرار داشتند نمی توانند خود را به فرودگاه کابل برسانند و پنج جت آخر بدون یک آمریکایی سوار در آنجا باقی ماندند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای با جورج استفانوپولوس در ABC News در 19 اوت 2021 قول داد که نیروهای خود را تا خروج همه آمریکایی ها در افغانستان نگه می دارد.
جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای با جورج استفانوپولوس در ABC News در 19 اوت 2021 قول داد که نیروهای خود را تا خروج همه آمریکایی ها در افغانستان نگه می دارد.
الفبا

دروغ گفت: جو بایدن ، معاون رئیس جمهور پیشین ، به مردم افغانستان که در 20 اوت به ایالات متحده در جنگ کمک کردند ، گفت: “ما نیز همین قول را می دهیم.” “آنها تقریباً به همان اندازه مهم هستند.”

حقیقت: یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه به NBC News اعتراف کرد که “اکثریت افغانانی که به ایالات متحده کمک کردند نتوانستند کابل را ترک کنند”. این مقام از تعداد متقاضیان ویژه ویزای مهاجرتی که در افغانستان باقی مانده اند اطلاع نداشت ، اما گفت که این “اکثریت” است.

هزاران نفر از مردم افغانستان با ناامیدی تعقیب می کنند و به هواپیماهای نیروی هوایی آمریکا که بر فراز باند پرواز می کنند می چسبند.
هزاران نفر از مردم افغانستان با ناامیدی تعقیب می کنند و به هواپیماهای نیروی هوایی آمریکا که بر فراز باند پرواز می کنند می چسبند.
AP

دروغ گفت: بایدن معاون رئیس جمهور سابق در 20 آگوست گفت: “آمریکا به قول ما به این افراد از جمله افغان های آسیب پذیر مانند زنان رهبر و روزنامه نگاران وفا می کند.”

حقیقت: تیم بایدن حتی از سلامت روزنامه نگاران شاغل در ایالات متحده اطمینان حاصل نکرده است. گزارشگران 500 آژانس رسانه های جهانی ایالات متحده و خانواده های آنها که برای رسانه هایی مانند رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی کار می کنند ، تحت الحمایه طالبان قرار گرفته اند. یک منبع به USA Today گفت که “ارتباط نادرست” و “عدم موفقیت طالبان در خروج” مقصر است. تنها 50 روزنامه نگار مورد حمایت آمریکا موفق بودند. با تشکر از دولتی غیر از دولت ما.

چتربازان لشکر 82 هوابرد سوار بر هواپیمای C-17 نیروی هوایی آمریکا در فرودگاه بین المللی حامد کرزی در کابل ، افغانستان ، در 30 اوت 2021.
چتربازان لشکر 82 هوابرد سوار بر هواپیمای C-17 نیروی هوایی آمریکا در فرودگاه بین المللی حامد کرزی در کابل ، افغانستان ، در 30 اوت 2021.
از طریق REUTERS

دروغ گفت: بایدن معاون رئیس جمهور سابق با عصبانیت در پاسخ به سوال خبرنگاری در 8 جولای گفت: “آیا شباهتی بین این عقب نشینی و آنچه در ویتنام اتفاق افتاده مشاهده می کنید؟” “چیزی نیست. صفر. ”

حقیقت: کمتر از یک ماه پس از اظهارات بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق ، تصویری از پرواز یک بالگرد آمریکایی بر فراز سفارت آمریکا در کابل منتشر شد. نزدیک به 200 آمریکایی هتل Chinook’s Baron را ترک کردند در حالی که نتوانستند به فرودگاه کابل برسند ، تنها 650 پا فاصله.

دروغ گفت: بایدن معاون رئیس جمهور سابق وعده داده است که به حمایت هوایی از ارتش افغانستان ادامه می دهد. وی در 10 آگوست گفت: “ما بر تعهد خود برای ارائه پشتیبانی هوایی نزدیک به نیروی هوایی ادامه می دهیم تا بتواند به درستی عمل کند و عمل کند.” او روز چهارشنبه 23 جولای با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان تماس گرفت. بایدن گفت: “ما به پشتیبانی هوایی نزدیک خود ادامه می دهیم.” “و چه کسی می داند که در پایان ماه اوت و بعد از آن چه خواهد شد؟”

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا هنگام صحبت در کاخ سفید در 26 اوت 2021 در کاخ سفید در مورد حمله به فرودگاه کابل و کشته شدن 13 سرباز آمریکایی گریه می کند.
جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا وقتی در کاخ سفید در 26 اوت 2021 در کاخ سفید در مورد حمله به فرودگاه کابل و کشته شدن 13 سرباز آمریکایی صحبت می کند ، گریه می کند.
EPA

حقیقت: وال استریت ژورنال در 14 آگوست گزارش داد. با توجه به تصمیم رئیس جمهور بایدن برای خروج ، ایالات متحده از پشتیبانی هواپیمایی ، اطلاعات و پیمانکارانی که به هواپیماها و هلیکوپترهای افغانستان سرویس می دهند ، دست کشید. این بدان معناست که ارتش افغانستان دیگر نمی تواند عملیات کند. ” این امر از ادعای مجدد بایدن مبنی بر سقوط ارتش افغانستان صرفاً به این دلیل که نمی خواست جنگ کند ، پشتیبانی می کند.

دروغ گفت: یک خبرنگار در 8 ژوئیه به رئیس جمهور گفت که “سازمان های اطلاعاتی شما ارزیابی کرده اند که دولت افغانستان احتمال سقوط دارد” و بایدن دفاعی پاسخ داد: “این درست نیست.” وی افزود: “بسیار بعید است که طالبان بر همه چیز غلبه کرده و کشور را به طور کلی تصرف کند.”

(از چپ به راست) سپس سناتورهای چاک هایگل ، جو بایدن و جان کری از افغانستان در 20 فوریه 2008.
(از چپ به راست) سپس سناتورهای چاک هایگل ، جو بایدن و جان کری از افغانستان در 20 فوریه 2008.
جان سیلسون/وزارت دفاع ایالات متحده

حقیقت: در حقیقت ، بایدن می دانست که طالبان از دولت افغانستان پیشی گرفته اند و از غنی خواست در این مورد دروغ بگوید. بایدن گفت: “این تصور وجود دارد که همه چیز در مبارزه با طالبان خوب پیش نمی رود.” “و آیا این درست است یا نه ، باید تصویری متفاوت را به شما نشان دهم.” غنی موارد زیر را به او اطلاع داد: “ما با یک حمله همه جانبه با طالبان ، برنامه ریزی و پشتیبانی لجستیکی پاکستان و حداقل 10-15 هزار تروریست بین المللی ، در درجه اول پاکستانی روبرو هستیم.” بایدن آنها را نادیده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید