500 ساعت خاطرات آزادگان استان مازندران را گردآوری کنید


500 ساعت خاطرات آزادگان استان مازندران را گردآوری کنید

مدیرکل حفظ آثار مقدس مازندران از تدوین 500 ساعت مصاحبه با موضوع خاطرات آزاد استان مازندران خبر داد.


به گزارش ایلنا، سردار عبدالله مالکی امروز چهارشنبه در همایش تجلیل از آزادگان استان مازندران با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان در پنجم مردادماه اظهار داشت: آزادگان همچون شهدا در خط مقدم جبهه هستند. گارد اسلامی ، قرآن و نظام و مصداق صبر و ایثار است.


وی با اشاره به سختی های اسارت گفت: لحظات اسارت قیمت دیگری دارد و باید این فرهنگ بزرگ در موزه دفاع مقدس منتشر شود و این مکان معرف این فرهنگ باشد.


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با اعلام اینکه شهدا جان خود را دادند و آزادگان بخشی از عمر خود را در زندان های مخوف رژیم بعث عراق سپری کردند، گفت: باید کاری انجام دهیم. همه سختی ها و ناملایمات و ساخت یک فرهنگسرا و موزه حفاظت مقدس مازندران یکی از مواردی است که با هدف انتقال این فرهنگ به نسل های آینده ساخته شده است.


وی با اشاره به اینکه مرکز فرهنگی و موزه حراست مازندران در زمینی به مساحت 60 هکتار در حال ساخت است، گفت: این مرکز اعتبار کمی دارد و تلاش داریم با کمک دولت، مردم و مردم این مکان را بسازیم. خیرین


سردار ملکی با اشاره به اینکه جمع آوری خاطرات آزاد شده یکی از ماموریت های ما در این اداره کل است، ادامه داد: بودجه ای در این اداره کل نداریم و سال گذشته 93 عنوان کتاب را با همکاری و مشارکت نهادها منتشر کردیم و امسال نیز در صدد چاپ کتاب هستیم. .


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از انتشار کتاب رایگان «رادمنش» خبر داد و افزود: «کتاب رایگان حجت الاسلام» احمد رسولی و حجت الاسلام «حسن جمیدی» نیز توسط انتشارات منتشر شد. «سرو سرخ»». است.


وی از جمع آوری قریب به 500 ساعت خاطرات آزادگان ولایتمدار خبر داد و افزود: هر آزاده ای باید کتاب داشته باشد و وظیفه ما در این زمینه است که برای ثبت خاطرات آزادگان تلاش کنیم.


سردار ملکی گفت: امروز در این مراسم علاوه بر آزادگان دفاع مقدس از 8 آزاده سیاسی تجلیل می شود.


در پایان این مراسم از 90 آزاده استان مازندران تجلیل شد.


انتهای پست/