5 گیاه آسان برای رشد که باید آنها را در محیط داخلی پرورش دهید


وقتی بزرگ می شدم ، همیشه مادرم را می دیدم که بیرون می رود و باغبانی می کند. در کودکی من علاقه او به باغبانی را درک نمی کردم. از آنجا که تنها شغل واقعی من در خارج از خانه وجین بود ، من عاشقانه مشابه مادرم نداشتم. اما با بزرگ شدن ، تصویر بیرون از او به یکی از تصاویر مورد علاقه من از مادرم تبدیل شد. باغ او دنیایی بود که او خلق کرده بود. زیبا ، کاربردی ، خوشمزه بود.

مادرم انگشت شست سبز شگفت انگیزی دارد. از گیاهان آپارتمانی ، چمنزارش ، بوته ها ، سبزیجات باغی: او می تواند همه کارها را انجام دهد. بنابراین می توانید ناامیدی من را تصور کنید وقتی فهمیدم که ژن شست سبز را به ارث نبرده ام. بارها و بارها یک واقعیت بسیار تلخ را کشف کرده ام:

انگشت شست قهوه ای دارم.

اکنون ، من فکر می کنم هر کسی می تواند نحوه باغبانی را بیاموزد. اما بین فقدان استعداد من و این واقعیت که ما همیشه در خانه ای به سبک آپارتمانی یا اجاره ای زندگی می کردیم ، گزینه های زیادی برای بهبود مهارت های باغبانی خود نداشتم. پس از مدتی من فقط از تلاش برای پرورش وسایل شخصی خود دست کشیدم – تنها زمانی که واقعاً وقتی من محصول خوشمزه (و غیر GMO) خود را می خواستم واقعاً به من آسیب می رساند. من تماشا می کردم که دیگران از باغ خود گوجه فرنگی یا ریحان تازه خوشمزه بیرون می آورند تا به غذای خانگی خود اضافه کنند.

در نهایت تصمیم گرفتم چیزهای رو به رشد دیگری را امتحان کنم. و با افتخار اعلام می کنم که موفقیت هایی کسب کرده ام – با گیاهان دارویی!

چرا گیاهان خود را پرورش می دهید؟

دلایل بی شماری برای پرورش گیاهان خود وجود دارد. بزرگترین مورد برای من این است که من عاشق استفاده از گیاهان در آشپزخانه مان هستم. گیاهان تازه به هر غذایی جان بیشتری می بخشد. ریحان ، نعناع ، جعفری ، میلی متر… داشتن سبزیجات تازه من در هر زمان که به آنها نیاز دارم نه تنها زندگی را آسان می کند (برای یافتن آنچه که نیاز دارم سریع به فروشگاه نروید) بلکه صادق باشیم – گیاه ما همیشه بهتر است.

اما فراتر از دلایل ساده آشپزی برای پرورش گیاهان خود ، موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در مورد باغبانی گیاهان در نظر بگیرید.

برخی از دلایل مورد علاقه من برای افزودن این گیاهان آسان برای رشد به خانه من عبارتند از:

گیاهان دارویی فواید زیادی برای سلامتی دارند.

علاوه بر این ، برخی از مزایای عالی گیاهان برای سلامتی وجود دارد و داشتن آنها در دست و در خانه باعث می شود که بیش از هر زمان دیگری از آن استفاده کنم. گیاهان سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند و بیشمار خوبی ها را به بدن شما می رسانند. پرورش گیاهان خود در خاک غنی از مواد مغذی یک راه قطعی برای تشکر از بدن است.

اگر فضا کم دارید گیاهان عالی هستند.

نکته دیگری که من در پرورش گیاهانم دوست دارم این است که برای داشتن گیاهان سرسبز به تخت گل های فانتزی احتیاج ندارم. من مجبور نیستم فضای زیادی در حیاط خلوت خود داشته باشم یا یک گلخانه داشته باشم – من می توانم همه آنها را در خانه خود پرورش دهم! در مورد ایده آل برای این دختر انگشت شست قهوه ای صحبت کنید. می توانید آنها را از سقف آویزان کنید ، نزدیک پنجره رشد کنید ، یا وسایل فانتزی بسازید تا هر فضا کار کند. (به طور جدی ، باغ گیاهان DIY را در Pinterest جستجو کنید و متوجه منظور من شوید.)

(اخبار هیجان انگیز: ما سرانجام با یک حیاط خلوت * به خانه خود نقل مکان کردیم! بنابراین من هیجان زده ام که مهارت هایم را به سطح بعدی برسانم. برای من آرزوی موفقیت کنید.)

پرورش گیاهان خود باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود!

هنگامی که گیاهان را در فروشگاه خریداری می کنید ممکن است گران قیمت باشند. به علاوه شما معمولاً باید یک عرشه کامل بخرید که ممکن است بلافاصله از آن استفاده نکنید. وقتی در آشپزخانه شما هستم ، آنچه را که نیاز دارید برش دهید و بقیه را برای بعد ذخیره کنید. رشد به تنهایی بسیار ارزان تر است.

از جمله گیاهان دارویی می تواند خانه ما را زیبا کند.

من دوست دارم هر جا که می توانم به خانه خود رنگ بدهم. افزودن گیاهان زنده و سبز ، زندگی زیادی را به فضای من اضافه می کند ، به صورت مجازی و واقعی. امروزه دهها باغدار زیبا وجود دارد. افزودن گیاهان دارویی فقط یک تجربه آشپزی نیست ، بلکه یک تجربه طراحی است. برای این طراح داخلی مشتاق ، گیاهان دارویی افزودنی سرگرم کننده ای برای خانه من هستند.

گیاهان استرس را کاهش می دهند.

چیزی در مورد باغبانی بسیار عالی است. وقت گذاشتن برای تغذیه و تغذیه گیاهان به گونه ای که در عوض بدن شما را تغذیه کنند ، چنین احساس رضایت بخشی است. علاوه بر این ، رنگ سبز گیاهان نیز به کاهش استرس کمک می کند.

5 گیاه آسان برای رشد که می توانید در داخل خانه پرورش دهید:

پس از آزمایش و آزمایش گیاهان مختلف ، لیستی از 5 آسان ترین گیاهانی که می توانید در خانه پرورش دهید تهیه کرده ام. و به من اعتماد کنید: اگر فکر می کنم رشد آنها آسان است ، هر کس می تواند این کار را انجام دهد!

1. ریحان

چه کسی دوست ندارد ریحان تازه را به یک غذای پیتزا یا ماکارونی اضافه کند. یعنی خیلی خوشمزه است برای این دختر عاشق پنیر ، ریحان عالی به نظر می رسد.

ریحان دارای فواید بسیار خوبی برای مبارزه با سرطان است ، به عنوان یک ضد التهاب عمل می کند ، به کاهش استرس کمک می کند و دارای خواص ضد باکتریایی است. ریحان را می توان به عنوان یک گیاه چند ساله یا کوتاه مدت پرورش داد. اما اگر آنها را در داخل خانه پرورش می دهید ، انواع ریحان را کوچکتر امتحان کنید زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کند.

مطمئن نیستید با ریحان تازه رشد کرده خود چه کنید؟ در اینجا برخی از دستور العمل های مورد علاقه ما که از ریحان استفاده می کنند آمده است:

پستو کلاسیک ریحان

دستور تهیه پنیر گوجه فرنگی-ریحان

2. پیازچه

هنوز اولین تجربه ام را با پیازچه به یاد دارم. در رستورانی با سیب زمینی پخته و فانتزی بود. من گرفتار بودم. این روزها هنوز دوست دارم سیب زمینی پخته با پیازچه درست کنم. من همچنین سوپ سیب زمینی و پنیر را دوست دارم. خیلی خوشمزه!

پیازچه حاوی مواد مغذی زیادی است! آنها سرشار از آهن ، کلسیم ، ویتامین A و C و موارد دیگر هستند! علاوه بر این ، پیازچه به رفع گرفتگی بینی و سرماخوردگی کمک کرده است. پیازچه تقریباً در همه جا رشد می کند ، فقط مطمئن شوید که هنگام برداشت آن ، فقط یک سوم دسته را در یک زمان بردارید و از زیر برش دهید (مانند علف).

در اینجا چند دستور العمل مورد علاقه ما وجود دارد که پیاز را برجسته می کند:

مرغ با پیازچه

ناگت صبحانه با تخم مرغ بیکن و پیازچه

3. گشنیز

من دریافتم که مردم گشنیز را دوست دارند یا از آن متنفرند. من طرف عشق هستم من دوست دارم آن را در میان چیزهای دیگر به سالسا و فجیتاها اضافه کنم.

گشنیز یک گیاه بسیار کم کالری است و کلسترول ندارد. گشنیز همچنین سرشار از آنتی اکسیدان ، ویتامین ، فیبر و ویتامین است. اگرچه گشنیز کوتاه مدت است ، اما رشد آن هنوز آسان است. اگر می خواهید ذخیره خوبی داشته باشید ، چند نهال گشنیز را در فواصل دو تا سه هفته امتحان کنید.

دستور العمل های زیادی وجود دارد که گشنیز را بیرون می آورد و اینها برخی از غذاهای مورد علاقه ما هستند:

مرغ با گشنیز و آهک

پانسمان گشنیز و آهک

4. پونه کوهی

مورد علاقه شوهر من! او روی هر چیزی پونه کوهی خشک می پاشد. ما آنها را خیلی قبل از اینکه خودمان بسازیم خریداری کردیم. (و همیشه می توانید گیاهان خود را نیز خشک کنید!)

پونه کوهی نه تنها یک گیاه عالی برای افزودن به دستور العمل های مختلف است ، بلکه یک آنتی اکسیدان عالی ، ضد التهاب ، ضد باکتری و ضد قارچ است. همچنین می توان پونه کوهی را به سادگی اما با برش یا تقسیم تکثیر کرد. مقداری قلمه بردارید و آن را در یک فنجان آب بریزید و شاهد رشد آن باشید.

آیا به ایده های بیشتری در مورد استفاده از آن همه پونه کوهی خوشمزه و تازه نیاز دارید؟ این دستور العمل ها را امتحان کنید:

گوجه فرنگی پخته شده با پونه کوهی

ماهی قزل آلا کبابی وحشی با پونه کوهی تازه

5. جعفری

طعم خوبی به هر غذایی می بخشد ، اما فوق العاده خوشمزه است. جعفری فقط چاشنی دور ریختن نیست. نه تنها در دستور العمل فوق العاده خوشمزه است ، بلکه دارای مزایای عالی برای سلامتی است. جعفری سرشار از ویتامین K ، C و A است و همچنین منبع عالی آهن است. هنگام برداشت ، حتماً برگهای بیرونی را قطع کنید زیرا این امر به رشد جدید از مرکز کمک می کند. جعفری همچنین می تواند چندین ماه یا بیشتر مولد باشد!

این دستور العمل های خوشمزه را برای جعفری محلی خود امتحان کنید:

مرغ با لیمو و جعفری

سیب زمینی با لیمو و شوید

آیا آمادگی استفاده از این گیاهان آسان برای رشد را دارید؟

امیدوارم! اگر تازه وارد باغبانی شده اید ، می دانم که ایده چند گیاه کوچک علفی نیز می تواند دلهره آور باشد. باور کنید متوجه می شوم. اما با وجود همه منابعی که این روزها در اختیار داریم ، واقعاً زمان بهتری برای افزودن باغ شخصی خود در آن زمان وجود ندارد.

در اینجا چند مقاله مفید برای شروع کار آورده شده است:

چگونه باغ سبزیجات خود را راه اندازی کنیم

17 نکته برای ایجاد باغچه شخصی

چگونه می توان باغ گیاهان دارویی را آغاز کرد؟

برای کسانی که انگشت شست قهوه ای (یا مشکی!) دارند ، توصیه من: از کوچک شروع کنید. مورد علاقه را انتخاب کنید. هنگامی که مطمئن شدید می توانید گیاه را زنده نگه دارید ، گیاه دیگری را امتحان کنید. نیازی به کاشت سریع همه چیز نیست. قدم های کوچک

مقداری سبزی به رژیم غذایی و خانه خود اضافه کنید و از احساس رشد غذای خود لذت ببرید. با گذشت زمان ، متوجه خواهید شد که هرکسی می تواند انگشت شست سبز داشته باشد.

به من بگویید: گیاه مورد علاقه شما برای رشد (یا خوردن) چیست؟ اگر هرگز گیاهان خود را پرورش نداده اید ، آیا آماده امتحان کردن آنها هستید؟

منابع:

http://www.oregonlive.com/hg/index.ssf/2012/01/13_herbs_worth_growing_indoors.html

http://www.hgtv.com/outdoors/gardens/garden-styles-and-types/13-easy-herbs-to-grow-indoors-pictures

برای به روز رسانی ، پیشنهادات و پیشنهادات رایگان ثبت نام کنید.

همچنین من یک نسخه رایگان از “راهنمای ساده و سالم شما” را برای شما ارسال می کنم. این منبع شماره 1 شما برای سهولت زندگی سالم است.

از شما برای حمایت از این سایت با خریدهای انجام شده از طریق پیوندهای این مقاله متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید