5 راه برای رشد مغز کودک | ProHealthshine.Com


کودک توسعه مغز ترفندها

5 راه برای رشد مغز کودک |  ProHealthshine.Com
توسعه مغز

رشد مغز نوزاد: نوزاد سالم فقط به معنی یک کودک سالم از نظر جسمی نیست ، بلکه کودک را از نظر جسمی و روحی سالم نگه می دارد. به طور کلی ، هرچه بیشتر بر رشد جسمانی کودک تمرکز کنیم ، کمتر به رشد ذهنی نیاز داریم. اما رشد کامل کودک ممکن نیست مگر از نظر روانی سالم.
پنج کار ضروری برای انجام رشد مغز کودک: –

  • 1) محیط سالم

با بزرگ شدن کودک ، محیط اطراف او به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد و در شخصیت او منعکس می شود. محیط سالم ارتباط تنگاتنگی با وضعیت عمومی دارد توسعه از کودک فرزندان امروز شهروندان آینده هستند. بنابراین ، مسئولیت همه اعضای خانواده ، از جمله مادر و پدر ، این است که دوران کودکی زیبا و نترس خود را تضمین کنند.

  • 2) اسباب بازی های خلاقانه

اسباب بازی های کودکان باید دارای تخیل ، نمایشی و خلاق باشند. در سطح سنی ، انتخاب اسباب بازی های مناسب برای جسمی و روحی یا رشد مغزی کودکبه اسباب بازی ها را می توان در داخل و خارج از خانه بازی کرد ، اسباب بازی هایی که بیشتر برای رشد عاطفی کودک مفید هستند. به کودک باید اسباب بازی هایی داده شود که به او در رشد هوش کمک کند.

  • 3) یک تصویر بکشید

مطالعات طولی نشان داده است که اگر کودکان در دوران کودکی توانایی نقاشی داشته باشند ، باهوش می شوند. به گفته دانشمندان ، تمرین هنر توانایی کودکان را در حل مشکلات افزایش می دهد. وقتی یک کودک او از طریق تفکر تخیل آمیز فرصت تمرین هنر را می یابد ، همچنین خلاقیت خود را افزایش می دهد. او یاد می گیرد که خارق العاده فکر کند ، که به او یاد می دهد مشکلات مختلف را حل کند و می تواند به راحتی در هر شرایطی تصمیم درست را بگیرد.

  • 4) تمرین موسیقی

از آنجا که موسیقی ما را با شادی و غم سرگرم می کند ، موسیقی از دوران کودکی بر بسیاری از عملکردهای جسمی و روحی تأثیر عمیقی دارد. بنابراین ، مهم است که کودک را از کودکی با موسیقی آشنا کنیم. موسیقی به بهبود سلامت روان کمک می کند. گوش دادن به موسیقی خوب باعث آزاد شدن ماده شیمیایی به نام دوپامین dal می شود مغز، که باعث علاقه کودک به یادگیری چیزی می شود. به همین دلیل است که موسیقی بسیار مهم است رشد مغز کودکبه

  • 5) کتاب بخوانید

این کتاب به توسعه تفکر خفته کمک می کند مغز نوزادبنابراین ، از سنین کودکی باید عادت به خواندن کتاب و همچنین آموزش کتاب ایجاد شود. با خواندن کتاب های داستان ، رشد عاطفی کودک افزایش می یابد و توانایی او برای بیان ذهن خود افزایش می یابد. در نتیجه ، کودکان به راحتی می توانند کلمات و عبارات پیچیده را درک کنند. علاقه او به خواندن و همچنین هوش پسرش افزایش می یابد.

علاوه بر حفظ سلامت کودک در طول رشد کلی کودک ، مراقب باشید رشد مغز کودکبه شما باید این وظیفه را به عنوان سرپرست انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید