200 هکتار بیابان در آرادان کشت شد


200 هکتار بیابان در آرادان کشت شد

مدیر اجرایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) گفت: با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان عملیات بیابان زدایی و مقابله با گرد و غبار در مساحتی معادل 200 هکتار از اراضی بیابانی حسین آباد ده انجام شد. نمک.


به گزارش ایلنا از محمد معین، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، آرادان، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده در طرح مدیریت بیابان به منظور کنترل کانون های گرد و غبار منطقه و حفاظت از راه آهن و تهران- جاده های مشهد.” طرح نهال کاری 200 هکتاری در منطقه ده نمک حسین آباد اجرا شد.


محمد معین خاطرنشان کرد: عملیات کاشت با هدف بیابان زدایی، مقابله با پدیده گرد و غبار و کاهش آلودگی هوا در منطقه انجام شد.


وی افزود: این برنامه با هدف اقدام سراسری برای مقابله با بیابان زایی، کاهش اثرات خشکسالی و مقابله با اثرات زیانبار گرد و غبار اجرا می شود که ضمن کنترل بخشی از گرد و غبار، زمینه مناسبی برای اشتغال زایی در جوامع محلی است. و ارتقای سطح دانش و درک عمومی از فرهنگ منابع طبیعی تضمین می شود.


معین تصریح کرد: فعالیت های مورد نیاز برای آماده سازی کار کاشت از جمله حفاری، کاشت و آبیاری گیاهان زالزالک و آتریپلکس در 200 هکتار با کار این شرکت در زمینه ساخت، نگهداری و بهره برداری رایگان از جاده حرم به صورت قراردادی با شرکت مهر نگار کویر گرمسار است. . در بخش Now Completeانتهای پیام/