14 کشته و 11 مفقود بر اثر سیل در کشور/ آخرین وضعیت مناطق سیل زده


14 کشته و 11 مفقود بر اثر سیل در کشور/ آخرین وضعیت مناطق سیل زده

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل در 17 استان کشور را تشریح کرد و از جان باختن 14 نفر بر اثر این حوادث خبر داد.


مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به فعالیت های سازمان امداد و نجات از ابتدای مردادماه تا کنون، گفت: در مجموع در 62 شهرستان از 17 استان کشور. کشوری شامل سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر، کهگیلوجه و بویراحمد، چهارمحال، بختیاری و مرکز، امداد و نجات و امداد و نجات بودند. فعالیت های مرتبط با سیل و آبگرفتگی را اجرا کرد.


وی با اشاره به اینکه در این مدت به بیش از 14 هزار نفر امدادرسانی شده است، گفت: یک هزار و 220 نفر به مناطق امن منتقل شده و 150 دستگاه خودرو نیز رها شده است. همچنین 2 هزار و 239 نفر شامل 1803 نفر در سیستان و بلوچستان، 149 نفر در قم و 336 نفر در استان فارس اسکان اضطراری شدند. 11 مصدوم این حادثه به مراکز درمانی سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و تهران منتقل شدند.


رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به جان باختگان پس از سیل در کشور گفت: متأسفانه ۱۴ نفر در این سیل جان خود را از دست دادند که پنج نفر در استان سیستان و بلوچستان، هشت نفر در تهران و یک نفر در استان مرکزی جان خود را از دست دادند. همچنین 11 نفر شامل هفت نفر در تهران و چهار نفر در چهارمحال و بختیاری مفقود شده اند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.


ولی پور گفت: در این ماموریت ها 610 خانه تخلیه شد و در مجموع 2250 امدادگر در قالب 560 تیم شرکت کردند. سه بالگرد هلال احمر نیز در حالت آماده باش هستند. همچنین 887 تخت چادری و 5558 تخت پتو بین مصدومان این حادثه توزیع شد.انتهای پست/