12 میلیون ساعت آموزش اصناف با سازمان های فنی و حرفه ای در سال گذشته


    12 میلیون ساعت آموزش اصناف با سازمان های فنی و حرفه ای در سال گذشته

نایب رئیس و نماینده اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اصناف تنها مجموعه هایی هستند که بدون کمک دولت ایجاد اشتغال می کنند، در صنعت در هر زمینه ای که بخواهد اشتغال ایجاد کند بیش از 2 میلیارد تومان نیاز است اما در حوزه بنگاه‌های خرد حمایتی صورت نمی‌گیرد و اشتغال‌زایی مبتنی بر صرفه‌جویی و دانش تجاری است.


به گزارش ایلنا از اتاق بازرگانی ایران، نایب رئیس و نماینده اتاق بازرگانی ایران در جشنواره ملی مهارت که صبح امروز در وزارت کار برگزار شد، گفت: مهارت و آموزش نباید فقط فنی باشد، نه تنها. دانشگاهی، اما باید ترکیبی از فناوری و علم باشد. این باید آموزشی باشد که در نهایت به یک محل کار آزمایشی و پایدار منجر شود. خوشبختانه با همکاری هشت هزار واحد صنفی و سازمان فنی و حرفه ای در سال گذشته توانستیم 12 میلیون ساعت آموزش و مهارت داشته باشیم که رقم قابل توجهی است و در آینده این کارآفرینان کسانی خواهند بود که به آنها مراجعه خواهند کرد. آموزش خلاقیت و نبوغ


با بهره برداری و همکاری بیش از 8 هزار واحد صنفی و اتاق اصناف در سراسر کشور، تعامل منحصر به فرد و راهبردی بین اتاق اصناف و سازمان فنی حرفه ای کشور و بیش از 70 درصد اصناف کشوری پیش از آن وجود دارد. آنها می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند مدیران باید مهارت های لازم را برای افتتاح و راه اندازی کسب و کار داشته باشند و بنابراین اصناف بیشترین همکاری را در زمینه مهارت آموزی با سازمان فنی و حرفه ای کشور دارند.


وی تصریح کرد: طرح استاد-کارآموز در اصناف کشوری از دیرباز وجود داشته است و اساساً در اصناف کشوری یکی از عوامل موفقیت و توسعه کسب و کار همین عنصر است که ابتدا کارآموز باید مهارت های کارآموز را بیاموزد. و بعد استاد.و کسب به عنوان نمونه عمل کرد و اکنون با سازمان فنی و حرفه ای همان رویکرد مثبت را هدفمندتر اجرا خواهیم کرد.


صفایی با تاکید بر لزوم تلفیق آموزش با کارهای اجرایی گفت: در حال حاضر یکی از کاستی های نظام آموزشی کشور، ارائه دانش بدون مهارت آموزی است و شاهد هستیم که این موضوع حلقه مفقوده بحث دانشگاه ها و دانشگاه هاست. صنعت، مانند یک لیسانس مکانیک یا یک دانشجوی دکترا که فقط مدرک آموزش مهارتی دارد، مهارت و دانش یک سرکارگر اتحادیه را ندارد زیرا در زمینه عملی آموزش ندیده است. .. اگر ببینیم یک کارآموز بازرگانی بعد از 3 تا 4 سال آموزش در یک واحد صنفی می تواند کارآفرین شود مثلا یک قنادی یا مکانیک حرفه ای نیاز دارد برای خودش شغل ایجاد کند و این هدف اصلی آموزش است. و مهارت ها


نایب رئیس و نماینده اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اصناف تنها مجموعه هایی هستند که بدون کمک دولت ایجاد شغل می کنند، در صنعت در هر زمینه ای که بخواهد اشتغال ایجاد کند بیش از 2 میلیارد تومان نیاز است اما در حوزه کسب و کارهای کوچک هیچ حمایتی وجود ندارد و ایجاد نیروی کار بر اساس دانش پس انداز و تجارت است.


وی تصریح کرد: تمایل و انگیزه برای ایجاد آموزش در کارگاه ها و اتحادیه های آموزشی و کمک به صدور پروانه آموزشی به اتحادیه ها و کمک گرفتن از اساتید فنی و حرفه ای وجود دارد و باید حمایت ها صرف هزینه های اماکن شود. این درست نیست که باید سود بالایی داشته باشد اما حوزه تجاری باید پشتیبانی جانبی و همچنین تامین اماکن با بهره کم در اولویت باشد.


صفایی با بیان اینکه در حال حاضر بخش درآمد ملی در حوزه فروش نفت، مالیات و … است، گفت: باید برای صادرات محصولات غیرنفتی برنامه بلندمدت داشته باشیم چرا که درآمد حاصل از فروش غیرنفتی است. فرآورده های نفتی نیز مبنای فروش نفت است و این موضوع بسیار مهم است که مقام معظم رهبری چندین سال است که بر این موضوع تاکید کرده اند و باید به آموزش و تولید داخلی نگاه جدی تری داشته باشیم، مثلاً اگر دستی باکیفیت تولید کنیم. کفش دوزی و صادرات آن به کشوری مانند روسیه، یک بشکه نفت خام ارزشمند است و باید از این فرصت ها استفاده کنیم، تا به بازارهای هدف برسیم و به درستی ایجاد اشتغال کنیم و در بخش مدیریت باید از تولید حمایت کنیم. بخش و کارآفرینان


انتهای پیام/