11 سپتامبر به من و همکلاسی های Steyvecent من صدمه زد.


لیلا نوردستروم دانش آموز دبیرستان استویوسانت در مرکز شهر منهتن بود که حمله تروریستی 11 سپتامبر در سه بلوک مدرسه رخ داد. در آن زمان ، لیلا و همکلاسی هایش نمی دانستند ، اما با بحران سلامتی روبرو خواهند شد که آینده را تهدید می کند.

لیلا ، نویسنده حرفه ای ، در خاطرات جدید خود با عنوان “برخی از بچه ها پشت سر گذاشتند” (ناشران آپولو) ، که اکنون 37 ساله است ، تلاش 20 ساله برای دریافت مراقبت های پزشکی برای بازماندگان 11 سپتامبر را خسته از هوای سمی Ground Zero توصیف می کند. در اینجا او داستان خود را به پست می گوید.

در سال اول دبیرستان ، تحول آفرین ترین تراژدی زندگی من تیراندازی در مدرسه کلمباین 1999 بود. سال اول شوک بزرگتری به من وارد کرد.

صبح روز 11 سپتامبر 2011 ، یک انفجار یک کلاس درس در طبقه 10 دبیرستان Steyvesent ، نبش چمبرز و خیابان وست را لرزاند. چشمان همکارش گرد شد و او به بیرون نگاه کرد و دید که یک گلوله آتشین عظیم برج شمالی مرکز تجارت جهانی را در بر گرفته است. دانش آموزی از اتاق بعدی ظاهر شد و اعلام کرد که هواپیما به برج سقوط کرده است.

لیلا نوردستروم ، دانش آموز سابق دبیرستان Steyvesant در زمان حملات تروریستی 11 سپتامبر.  Nordstrom از آن زمان به Ground Zero نزدیک شده است و مدافع فارغ التحصیلان دیگر Stuyvesant است که بیمار شدند.
لیلا نوردستروم دانش آموز دبیرستان استویوسانت در برابر حملات 11 سپتامبر بود. او از آن زمان به Ground Zero نزدیک شده و وکیل مدافعان فارغ التحصیلان بیمار شده است.
آنی ورمیل/نیویورک پست

با دیدن شیئی که از برج شمالی در حال سقوط بود ، فکر کردم این فقط گچ ، سنگ سنگ و سایر مصالح ساختمانی است. فقط در آن زمان بود که فهمیدم که چهره در حال سقوط یک انسان است.

برخی از کودکانی که توسط لیلا نوردستروم جا مانده اند
آمازون

15 دقیقه اول فاجعه ساعت ها به نظر می رسید. سرانجام ، صدایی از روی بلندگو سکوت را شکست و به او گفت بی حرکت بمان. چند دقیقه بعد ، چیزی با بال سایه شعله ها را سوراخ کرد. هواپیما بود. صدای انفجار بزرگ دیگری را شنیدیم. وقتی برج نشسته بودیم اولین برج فرو ریخت. پس از چند دقیقه سرانجام دستور تخلیه صادر شد. “برو شمال.” وقتی ساختمان دوم فرو ریخت ، من در سریع ترین زمان ممکن و تا آنجا که ممکن بود به خیابان رفتم. در نهایت با یکی از دوستانم به آستوریا راه رفتم. 10 مایل از مدرسه و 7 مایل از خانه خانواده من در چلسی.

ده روز بعد از مدرسه ، به مدت دو هفته به ساختمان بروکلین نقل مکان کردیم. اما بلافاصله بعد از اینکه مدیر EPA کریستی تاد ویتمن اعلام کرد “تنفس هوا ایمن است” ، دانش آموزان استوی به شهر بازگردانده شدند. در اولین روز بازگشتم ، 9 اکتبر ، با همکلاسی هایم به مدرسه رفتیم. برخی از ماسک های گرد و غبار استفاده می کردند ، برخی دهان و بینی خود را با روسری می پوشاندند و اکثر آنها با بوی تعفن به مدرسه می رفتند. سرفه کردیم بوی کارخانه شیمیایی در حال سوختن به مشام می رسید. من تا حالا و بعد از آن هرگز چنین چیزی را بو نکرده بودم.

نوردستروم در دبیرستان استویوسانت با همکلاسی هایش.
لیلا نوردستروم در دبیرستان استویوسانت با همکلاسی هایش.
نوردستروم و کلاس درسش تا 9 اکتبر 2021 به فضای داخلی دبیرستان استویوسانت بازگشتند.
نوردستروم و کلاس درسش تا 9 اکتبر 2001 به فضای داخلی دبیرستان استویوسانت بازگشتند.

همچنان که آتش در Ground Zero ادامه داشت ، مقامات شهری به ساختمان اطمینان دادند که والدین یک میلیون دلار برای نظافت آن هزینه کرده اند. مدیران مدرسه می گویند که سالن با وجود تعویض فرش و روکش صندلی سالم است. در اواسط سال 2002 ، برخی از والدین یک قطعه فرش را به آزمایشگاه فرستادند ، جایی که مشخص شد آلودگی بسیار زیادی به آزبست دارد. بارج های جمع آوری آوار Ground Zero درست در پشت پنجره تمام روز در کنار سیستم ورودی هوا کار می کردند. این شهر از فرماندار پاتکی معافیت ویژه ای برای نگهداری قایق ها در آنجا دریافت کرد.


گزارش بیستمین سالگرد 11 سپتامبر را در اینجا دنبال کنید.


چند هفته بعد ، شکایات گسترده ای در بین دانش آموزان مانند خون دماغ ، سردرد ، مشکلات تنفسی و سرفه مزمن ایجاد شد. استنلی تایتل ، مدیر آن زمان ، در جلسه انجمن والدین گفت که اگر دانش آموزان به دلایل بهداشتی تحصیل را ترک کنند ، نمی توانند برگردند یا با دیپلم استایون فارغ التحصیل شوند. والدین شوکه شدند. مردان با کت و شلوار گرم با کلاس متر هوا وارد کلاس شدند.

در سال 2003 ، بازرسی EPA دریافت که آژانس “اطلاعات و تجزیه و تحلیل کافی” برای اعلام سریع ایمنی هوای شهری ندارد. در سال 2016 ، ویتمن سرانجام از قربانیان عذرخواهی کرد. در آن زمان من ده سال در مورد خطری که با آن روبرو بودیم صحبت می کردم.

از 11 سپتامبر ، حداقل 20 دانشجوی سابق استیوسنت به سرطان مبتلا شده اند.  Nordstrom همچنین پس از حمله دچار مشکلات سلامتی شد.
از 11 سپتامبر 2001 ، حداقل 20 دانشجوی سابق استیوسنت مبتلا به سرطان بودند. Nordstrom همچنین پس از این حمله مشکلات سلامتی ایجاد کرد.
آنی ورمیل/نیویورک پست

در اوایل سال 2006 ، من طوماری را شروع کردم مبنی بر اینکه دانش آموزان استوی پس از مرگ جیمز زادروگا ، افسر NYPD ، اولین فردی که به طور رسمی بر اثر بیماری 11 سپتامبر فوت کرد ، با همین خطرات روبرو شدند. اما همه اینها نظری بود تا زمانی که همکلاسی امیت فریداندر تصور کرد که مبتلا به لنفوم هوچکین است و می تواند ارتباطی با 11 سپتامبر داشته باشد. احساس می کرد بمبی در حال سقوط است.

کاترین چوی ، دانش آموز دبیرستان Steyvecent در حملات 11 سپتامبر ، در سال 2019 بر اثر سرطان معده درگذشت.
کاترین چوی ، فارغ التحصیل استویوس ، در سال 2019 بر اثر سرطان معده درگذشت.
عکس اتان موسی

با افزایش شدید اخبار بیماری اولین پاسخ دهندگان قهرمان 11 سپتامبر ، حداقل 20 فارغ التحصیل Steivecent دچار سرطان هایی مانند تیروئید ، سرطان معده و سینه و همچنین لنفوم شده اند. آسم من بدتر شد و به GERD مبتلا شدم ، یک اختلال گوارشی که در بین کارکنان Ground Zero شایع است.

من در سال 2010 ، 2015 و 2019 به همراه بسیاری از همکلاسی های سابق خود به مبارزه برای تصویب قانون جیمز زادروگا برای سلامت و جبران خسارت پیوستم. در 9 سپتامبر همان سال ، او کاترین چوی ، فارغ التحصیل 33 ساله استویوزنت ، را از دست داد. 11 ، در سرطان معده.

در ماه ژوئن همان سال ، من در کمیته قضایی مجلس نمایندگان با جان استوارت ، در حال مرگ NYPD Det ، شهادت دادم. لوئیس آلوارز ، در مورد تجربیات دانش آموزان 11 سپتامبر. مطمئن شدم نمایندگان ما نام حافظه پنهان را می دانند.

حدود 35000 کودک و 25000 دانش آموز در دوره پاکسازی WTC زندگی می کردند یا در مدرسه حضور داشتند. در 15 سال گذشته ، StuyHealth ، که من در سال 2006 تأسیس کردم ، به صدها نفر کمک کرده است که برای برنامه های بهداشتی WTC درخواست دهند یا به صندوق جبران خسارت قربانیان فدرال مراجعه کنند. چندین دهه تلاش برای پیروزی در برنامه دائمی بهداشت 11 سپتامبر طول کشید. قربانیان بلایای آینده مجبور نخواهند بود تا این حد منتظر بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید