یک مطالعه نشان می دهد که جایگزینی هورمون ممکن است از کلیه های زنان محافظت کند


جدیدترین اخبار سلامت زنان

تصویر خبری: مطالعه نشان می دهد جایگزینی هورمون ممکن است از کلیه های زنان محافظت کند

سه شنبه ، 6 اکتبر 2015 (HealthDay News) – یک مطالعه اولیه نشان می دهد که درمان جایگزینی هورمونی ممکن است برای کلیه های زن مفید باشد.

دکتر آندریا کاتاه ، نویسنده این مطالعه از مایو گفت: “خطرات و مزایای HRT در زنان یائسه هنوز محل بحث فعال است و تأثیر HRT بر کلیه نتایج متغیری نشان داده است.” کلینیک در مینه سوتا.

مطالعه او تقریباً 700 زن مسن را که جایگزین هورمون مصرف می کردند با بیش از 1500 زن دیگر که این کار را نکرده بودند مقایسه کرد.

بر اساس این مطالعه ، میزان دو نشانگر بیماری کلیوی – میکروآلبومینوری و کاهش میزان فیلتراسیون گلومرولی – در زنانی که جایگزین هورمون مصرف می کردند بسیار کمتر بود.

میکروآلبومینوری با سطوح بالاتر از حد معمول پروتئینی به نام آلبومین در ادرار رخ می دهد که می تواند نشانه آسیب کلیه باشد.

پس از سازگاری با عوامل خطر شناخته شده برای بیماری های کلیوی و قلبی ، محققان دریافتند که جایگزینی هورمون هنوز با میزان پایین تر میکروآلبومینوری ارتباط دارد.

اما فقط یک ارتباط در مطالعه مشاهده شد و نه یک رابطه علت و معلولی.

این مطالعه در 5 نوامبر در جلسه انجمن نفرولوژی آمریکا در سن دیگو ارائه خواهد شد. تا زمانی که نتایج در مجله پزشکی معتبر منتشر نشوند ، داده ها و نتیجه گیری ها باید در نظر گرفته شوند.

کاتا در بیانیه مطبوعاتی این شرکت گفت: “شفاف سازی نقش هورمون ها بر عملکرد کلیه ممکن است برای توضیح تفاوت های جنسیتی در بیماری مزمن کلیوی ، توصیه به زنان در مورد استفاده از HRT و اهداف درمانی آینده برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیه ، م haveثر باشد.”

پزشکان می گویند به دلیل عوارض جانبی بالقوه خطرناک ، HRT فقط تا زمانی که مورد نیاز است در کمترین دوز موثر مصرف شود. این دارو معمولاً برای مدیریت علائم یائسگی تجویز می شود.

– رابرت پرید

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2015 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.درخواست

بیماری التهابی لگن (PID) چیست؟
پاسخ را ببینید

منابع

منبع: انجمن نفرولوژی آمریکا ، بیانیه مطبوعاتی ، 5 اکتبر 2015

دیدگاهتان را بنویسید