یک سوپر مارکت آینده نگر در خاورمیانه افتتاح می شود


دوبی ، امارات متحده عربی – خاورمیانه روز دوشنبه در حالی که خرده فروش غول پیکر Carrefour چشم انداز خود را برای آینده این صنعت در یک مرکز خرید غارنشین دبی افشا کرد ، اولین فروشگاه خودکار بدون صندوقدار خود را افتتاح کرد.

مانند مغازه خواربارفروشی بدون سرنشین آمازون که در سال 2018 افتتاح شد ، بازار کوچک کارفور شبیه یک فروشگاه راحت معمولی است که پر از نوشابه و تنقلات است.

اما بین کرایه های آشنا پنهان شده است ، سیستم های پیچیده حرکات خریداران را ردیابی می کند ، باجه های صندوق را حذف می کند و به مردم اجازه می دهد تا محصولاتی را که می خواهند با آنها خریداری کنند دریافت کنند. فقط افرادی که دارای برنامه تلفن هوشمند فروشگاه هستند مجاز به ورود هستند. نزدیک به 100 دوربین مدار بسته کوچک سقف را می پوشانند. تعداد بیشماری سنسور روی قفسه ها قرار گرفته است. پنج دقیقه پس از خروج خریدار ، تلفن شما رسیدی برای همه اقلام موجود در کیف شما می دهد.

مردی با استفاده از کد QR در تلفن همراه خود وارد مغازه خواربارفروشی بدون کارفور در مرکز خرید امارات در دبی ، امارات متحده عربی ، دوشنبه 6 سپتامبر 2021 می شود.
مردی با استفاده از کد QR روی تلفن همراه خود وارد مغازه خواربارفروشی جدید کارفور در مرکز خرید امارات در دبی ، امارات متحده عربی ، دوشنبه 6 سپتامبر 2021 می شود.
AP

هانی ویس ، مدیرعامل خرده فروش مجید الفتایم ، حق رای دادن کارفور در خاورمیانه ، به AP گفت: “این آینده به نظر می رسد.” “ما به ذخیره فیزیکی آینده ایمان داریم. اما ما معتقدیم که تجربه تغییر خواهد کرد. “

این فروشگاه آزمایشی ، با نام Carrefour City+، جدیدترین افزودنی در زمینه رو به رشد اتوماسیون خرده فروشی است. خرده فروشان بزرگ در سراسر جهان از نرم افزار یادگیری ماشین با هوش مصنوعی برای کاهش هزینه های کار ، حذف صف های طولانی و جمع آوری داده های ارزشمند در مورد رفتار خرید استفاده می کنند.

ویس گفت: “ما از داده ها برای ارائه یک تجربه بهتر برای آینده با حذف نیاز مشتریان به فکر کردن در مورد محصول بعدی مورد نظر خود استفاده می کنیم.” “هر بینش به طور داخلی مورد استفاده قرار می گیرد تا تجربه خرید بهتری را ارائه دهد.”

ویس گفت ، مشتریان باید اجازه کارفور را برای جمع آوری اطلاعات بدهند. این شرکت قول داده است که آن را به اشتراک نگذارد. با این حال ، ایده جمع آوری گسترده فروشندگان خرده فروشی در مورد عادات خریداران ، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را در ایالات متحده افزایش داده است و آمازون در حال حاضر این فروشگاه های آینده نگر را که با نام Amazon Go شناخته می شوند ، اداره می کند. بعید به نظر می رسد که این یک بحث عمومی در امارات مستبد باشد ، که یکی از بالاترین شدت دوربین های نظارتی در جهان را دارد.

یک کارمند کارفور در دوشنبه 6 سپتامبر 2021 از مغازه خواربارفروشی جدید کارفور در مرکز خرید امارات در دبی ، امارات متحده عربی عبور می کند.
یک کارمند کارفور دوشنبه 6 سپتامبر 2021 از مغازه خواربارفروشی جدید کارفور در مرکز خرید امارات در دبی ، امارات متحده عربی عبور می کند.
AP

از آنجا که همه گیری خرده فروشان عمده را مجبور به ارزیابی مجدد آینده خود می کند ، بسیاری به طور فزاینده ای در اتوماسیون سرمایه گذاری می کنند. این چشم اندازی است که از دست دادن مشاغل جدی در این صنعت را تهدید می کند. اما کارفور تأکید می کند که حداقل در کوتاه مدت ، شما همچنان به نیروی انسانی برای “پشتیبانی از مشتریان” و پشتیبانی ماشین آلات نیاز خواهید داشت.

ویس گفت: “هیچ آینده ای بدون انسان وجود ندارد.”

دیدگاهتان را بنویسید