یک زندانی در یک سلول در جزیره ریکرز پیدا شد.


به گفته اداره اصلاحات شهر نیویورک ، سگوندو گوالپا ، مردی که در جزیره ریکرز زندانی شده بود ، صبح دوشنبه در اثر خودکشی آشکار درگذشت.

هنگام گشت زنی در منطقه ستاد مرکزی درمانگاه شمالی ، نگهبانان گوالپا 58 ساله را در سلول یافتند. ماموران امنیتی به کارکنان پزشکی که در تلاش برای نجات کمک های اولیه هستند هشدار دادند. مرگ گوالپا تقریباً در ساعت 1:30 بامداد اعلام شد.

“این یک تراژدی وحشتناک است. ما با نزدیکان آقای Guallpa تماس گرفتیم و عمیق ترین تسلیت خود را ابراز کردیم. وینسنت شیرالدی ، مدیر DOC در بیانیه ای گفت: “ما در طول کل تحقیقات به همکاران مجری قانون و سازمان های نظارتی کمک می کنیم.

آقای گوالپا در 19 اوت 2021 ، فقط 11 روز قبل از مرگ ، در اداره اصلاحات بازداشت شد. وی متهم به خفه شدن درجه دو شد.

یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که خواست نامش فاش نشود زیرا در رایکرز کار می کرد و اجازه نداشت با رسانه ها صحبت کند ، گفت که مرگ گوالپا بخشی از بحران بهداشتی اخیر در زندان شهر نیویورک بود.

یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی گفت: “برای چندین ماه ، محدودیت های مربوط به COVID-19 ، افزایش جمعیت و غیبت گسترده از افسران زندان ، زندان ها را تحت فشار قرار داده است.” “مردم بیمارتر هستند و نمی توانند مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود را که شامل مراقبت های بهداشت روانی می شود دریافت کنند. او می گوید: “من نگران این واقعیت هستم که این روزها افراد زیادی خودزنی می کنند.”

خودکشی گوالفا کمتر از سه هفته پس از مرگ براندون رودریگز 25 ساله رخ داد که در سلولش آویزان شده بود و پیراهنی به گردن بسته بود.به رودریگز به جرم “اختلال تنفسی یا گردش خون” زندانی شد اما با قید وثیقه آزاد شد.

از ماه مارس تا کنون دست کم شش نفر در زندان آشفته جان خود را از دست داده اند و در چند سال آینده این زندان بسته می شود و 4 زندان در شهر جایگزین آنها می شود.

پس از مرگ رودریگز ، جومان ویلیامز ، مدافع منافع عمومی ، رودریگز را بدون محاکمه “محکوم به اعدام” اعلام کرد و خواستار تحقیقات کامل شد.

این اخبار پس از گزارش شدید اوایل ماه جاری توسط ناظر دادگاه فدرال ناظر بر رایکرز منتشر می شود که سازمان را به دلیل ضعف مدیریت و کارکنان به دلیل “سطح بالای بی نظمی و هرج و مرج” در زندان های نیویورک متهم می کند. تیم نظارتی فدرال خاطرنشان کرد که طی چند ماه گذشته مواردی از استفاده جدی از زور در زندان ها افزایش یافته است و “سطح از دست دادن امنیت به سطح ناخوشایندی رسیده است.”

جسیکا رودریگز ، فعال ضد زندان گروه اجتماعی Eyes on You ، مرگ در بازداشت را با شرایط غیرقابل تحمل زندانیان در Rikers مرتبط می داند. وی در ایمیل خود با اشاره به ازدحام بیش از حد ، منابع غذایی ناکافی و عدم دسترسی ذهنی گفت: “ترس آشکاری از مسئولیت پذیری در مورد سوءاستفاده هایی که در پشت این دیوارها زندانی می شود وجود دارد.” و مراقبت های بهداشت جسمی

در گزارش فدرال مانیتور حداقل به چهار مورد خودکشی و خودزنی در بازداشت از دسامبر 2020 اشاره شده است که شامل زندانیانی است که در زندان های شهر نیویورک نگهداری می شوند. بیشتر این موارد زندانیانی هستند که در معرض آسیب خود هستند. “

دیدگاهتان را بنویسید