یکی دیگر از امور مالی تجارت دومینو سقوط می کند


نویسنده: تایلر دوردن ،

همچنان که سقوط دومینوها در خرابی Greensill Capital ادامه دارد ، کنترل بیشتر بر تجارت کلی تأمین مالی تجارت باعث ایجاد اضطراب سرمایه گذاران می شود.

در حالی که ارتباط مستقیمی با فروپاشی گرینسیل ندارد ، مدیریت صندوق باراک مستقر در موریس اعلام کرد که در حال آماده سازی برای تجدید ساختار دارایی های یک میلیارد دلاری بسیار غیر نقدینگی خود است.

بلومبرگ گزارش می دهد که این صندوق به دنبال تأیید سرمایه گذاران برای پیشبرد برنامه ای است که شامل آن می شود انتقال سهام غیر نقد به خودروهای جداگانه برای مشتریانی که مایل به نگهداری دارایی های خود هستند. این اقدام در پی تصمیم یک سال پیش صندوق مبنی بر توقف منابع مالی این صندوق به دلیل گرفتار شدن برخی سرمایه گذاری ها در مجموعه ای از دارایی های سخت فروش در سراسر قاره آفریقا است.

به طور خاص ، شرکت “هیچ بهبود قابل ملاحظه ای در وضعیت نقدینگی صندوق ها پیدا نکرد و به همین دلیل مجبور شد اجزای ریسک مربوط به عدم تناسب بین نقدینگی دارایی های پایه و نقدینگی ارائه شده به سرمایه گذارانباراک در سند پیشنهاد به مشتریان گفت.

مواجهه فعلی صندوق بین 97 وام گیرنده در معاملاتی که شامل تامین مالی سرمایه در گردش است ، تقسیم شده است. طبق سند تجدید ساختار این سند نشان می دهد که 54 درصد از دارایی های آن غیر نقدینگی است و بیشترین تمرکز در بخش هایی مانند معدن زغال سنگ ، کالاهای مصرفی و تولید کود در کشورهایی از آفریقای جنوبی گرفته تا کنیا و کنگو است.

مشتریانی که تصفیه را انتخاب می کنند ، وقتی شرکت بتواند دارایی های خود را بفروشد ، پول خود را پس می گیرند. کسانی که سرمایه گذاری می کنند ، به بخش نسبتاً نقدینگی صندوق ، که به تزریق پول به بازار بدهی های خصوصی ادامه می دهد ، و “جیب جانبی” برای پارک دارایی های غیر نقد ایجاد می شود.

“ما درک می کنیم که مسیر بهبود چالش برانگیز خواهد بود” ، باراک در سند موکل گفت.

س bigال بزرگی که بر سر همه اینها نهفته است این است که … این بازار مالی غیر نقد چقدر سیستماتیک است؟ با توجه به نظرسنجی بانک مرکزی اروپا درمورد مواجهه ها ، شاید نگرانی های اخیر بن هانت بیش از آنکه برخی تصور می کردند بیش از حد باشد.

شاید بانک های مرکزی جهان تشخیص دهند که مجبور کردن سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در دارایی های پربازده (اما فروش سخت) (از طریق سرکوب فزاینده مالی) می تواند بازارها را تحت فشار قرار دهد زمانی که همان سرمایه گذاران به سرعت پول خود را پس بگیرند (دقیقاً در ” اشتباه “لحظه تهدید سیستماتیک” ..

منبع: https://www.zerohedge.com/markets/another-trade-finance-domino-falls

دیدگاهتان را بنویسید