یکی از مشکلات صنعت کشور قرار گرفتن در پایان چرخه تولید است


یکی از مشکلات صنعت کشور قرار گرفتن در پایان چرخه تولید است

استاندار زنجان یکی از چالش های صنعت کشور رسیدن به چرخه تولید است و باید در تولید تجهیزات واحد تولیدی به خودکفایی برسیم و برای این امر می توان به اقتصاد دانش بنیان تکیه کرد.


به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان امروز در جلسه ستاد ارتقای تولید و رفع موانع در زنجان با اشاره به تراز تجاری خارجی گفت: فرهنگ اقتصاد وابسته به نفت است. در کشور تغییر کرده است و امروز شاهد توسعه صنعت و صادرات آن هستیم.


افشارچی با اشاره به نهادینه شدن گفتمان سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان گفت: یکی از مشکلات صنعت کشور قرار گرفتن در انتهای چرخه تولید است و باید در تولید تجهیزات به خودکفایی برسیم. واحدهای تولیدی است و برای این امر می توان بر اقتصاد دانش بنیان تکیه کرد.


وی با اشاره به اینکه در حال برنامه ریزی برای مقابله با تحریم ها هستیم، گفت: بنابراین باید در حوزه تصمیم گیری های اقتصادی سریع عمل کرد.


استاندار زنجان با یادآوری اینکه رفع معافیت های مالیاتی تجهیزات غیرایرانی باید به تدریج انجام شود، گفت: در ستاد تسهیل و رفع موانع استان پیگیر موارد به صورت ویژه برای رفع مشکل بوده ایم. شرکت سرجین بافت که به زودی پس از رفع مشکلات قانونی از سر گرفته می شود.


رئیس سازمان صمت نیز در سخنانی با اشاره به اینکه زنجانا یکی از استان هایی است که کمتر مورد توجه کارگروه ملی قرار گرفته است، گفت: حمایت دستگاه های دولتی به رفع مشکلات استان کمک کرد.


ناصر فغفوری با اشاره به صدور 2 هزار و 325 مجوز برای پروژه های عمرانی با برآورد سرمایه گذاری 728 هزار میلیاردی و اشتغال 89 هزار نفر در استان، گفت: بیش از 90 درصد سرب کشور در استان زنجان تولید می شود.


وی ادامه داد: زنجان یک مرکز ریسندگی است که 30 هزار تن نخ پنبه تولید می کند و سهم زیادی در تولید محصولات دخانی دارد و به عنوان مرکز تولید مواد شوینده نیز شناخته می شود.


این مسئول خاطرنشان کرد: از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 44 واحد با ایجاد اشتغال برای بیش از 600 نفر و سرمایه گذاری بیش از 8 هزار میلیارد ریال بازسازی شده است.


انتهای پست/