یوگا و مسیحیت تضاد؟

از آنجایی که خودم یک مسیحی هستم، چیزهای کمی در یوگا وجود دارد که با مسیحیت در تضاد باشد. برخی از منتقدان استدلال می کنند که یوگا و مسیحیت نمی توانند در کنار هم وجود داشته باشند، و با این حال می دانیم که یوگا یک دین نیست.

با این حال، این بستگی به نظر شما دارد. اخیراً در مورد شخصی خواندم که ادعا می کند کندالینی “جادوگری عصر جدید” است.

متأسفم که می گویم شخص دیگری اخیراً با اشاره به یوگا گفت: “مسیحیان خوب باید از تمرین شیطان پرهیز کنند.”

آیا ما هنوز به محاکمه های جادوگر سالم اهمیت می دهیم؟ این ادعاها از آن جهت جالب است که وزیران و کشیشان قرن هاست که بدون شکایت مدیتیشن می کنند.

فکر می کنم اگر کسی زمان کافی را صرف مراقبه در مورد افکار بد کند، مدیتیشن تجربه بدی خواهد بود.

صادقانه بگویم، بستگی به این دارد که در مورد چه چیزی مدیتیشن می کنید. و در حقیقت، هندوئیسم یا بودیسم در برخی از مدارس یوگا تدریس می شود. این همیشه برای من یک درگیری بوده است، زیرا من عاشق یوگا هستم اما تمایلی به تغییر ایمانم ندارم.

بسیاری از آموزه های یوگا و مدیتیشن فرقه ای نیستند. خوب، اگر یوگا یک دین بود، چه چیزی بود؟ اصول یوگا جهانی است.

یاماها و نیاماها در اصل شبیه به ده فرمان هستند، اما به عنوان یک مسیحی شما حق دارید آنچه را که از یوگا می خواهید انتخاب کنید. آنها همچنین حق دارند از آشرام های فرقه ای اجتناب کنند.

تمرین و مراقبه یوگا باعث می شود بسیاری از مسیحیان، یهودیان، بودایی ها، هندوها و مسلمانان ارتباط نزدیک تری با خدا پیدا کنند، اما همیشه کسی وجود خواهد داشت که وسوسه می شود تا باورهای خود را تغییر دهد.

بیایید با آن روبرو شویم، افرادی که نگران تغییر ناگهانی ایمان هستند تا حد زیادی ریشه در دو مکتب فکری متفاوت دارند.

1. کسی که در مورد دین خود اختلاف نظر دارد و کاملاً مطمئن نیست که واقعاً کجا ایستاده است.

2. عدم تحمل شدید ایده هایی که جدید هستند یا ممکن است ذهن را باز کنند.

بیایید همین الان جلوی عدم تحمل را بگیریم. اگر در حال رانندگی با ماشین خود هستید، در صف ایستاده اید یا با فردی متفاوت با شما روبرو می شوید، لطفاً برای فرزندان خود الگو قرار دهید و به طرف مقابل استراحت دهید.

رژیم لاغری سریع