کیشم: تمام کائنات در اختیار استقلال و پرسپولیس است/پرکاس با فوتبال آبادان غریبه نیست


کیشم: تمام کائنات در اختیار استقلال و پرسپولیس است/پرکاس با فوتبال آبادان غریبه نیست

مدیرعامل تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: تیم های استقلال و پرسپولیس تمام کائنات را در اختیار دارند، وقتی برای تیم های نفتی پول در نظر گرفته می شود به مراجع نظارتی می گویند این تیم ها نیاز به کمک دارند تا برای بررسی بیایند سر کار.


به گزارش ایلنا، جهانگیر کیشم درباره وضعیت اخیر بازی های این تیم در شهرستان آبادان گفت: کار در حال انجام است و تلاش ما بیش از هر چیز دیگری است. باید بگویم که هزار تا نگرانی دارم. از طرفی خوزستان زمین های فوتبال مناسبی ندارد اما میزبانی در ورزشگاه تختی آبادان یکی از اولویت های این باشگاه است.


وی افزود: در این راستا قول مساعدی به ما داده اند و خوشبختانه تلاش می شود ورزشگاه قبل از مسابقات لیگ برتر به بهره برداری برسد. کی شمس گفت: بحث اینکه بازی ها با تماشاگر باشد یا بدون تماشاگر هم به وضعیت سکوهای ورزشگاه ما بستگی دارد اما شاید دو بازی اول بدون تماشاگر باشد.


وی در پاسخ به سوالی درباره گلایه های امید شریفی سرمربی فصل گذشته این باشگاه گفت: از روند پیشرفت تیم امید مطلع هستید و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده و قول هایی که در خصوص فعالیت گسترده در این تیم داده ایم. تیم ملی در حال حاضر 683 بازیکن در رده های مختلف تمرین می کنند که تیم جوانان ما نایب قهرمان شد و امیدهایمان به قهرمانی رسید و این روندی بود که همه دست به دست هم دادند در حالی که امکانات داده شده به تیم امید بزرگسالان بود. سطح و بهترین شرایط را داشتند و من هم با حضورم سعی کردم به آنها روحیه بدهم و همه جا کنار تیم باشم و خدا را شکر نتیجه خوبی گرفته شد که آن را کادر فنی می دانم.


مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان اضافه کرد: من نسبت به شهرم تعهد داشتم و از تیم امید حمایت کردیم و قهرمان شدند اما عده ای در چند روز اخیر دعوا می کنند و می گویند چرا بازیکنان تیم امید می خواهند. ترك كردن؟ باید گفت 10 نفر از این بازیکنان شرط بندی کرده اند که یا باید به تیم بزرگسالان برویم یا 400 تا 500 میلیون تومان با ما قرارداد ببندند یا برای رفتن به خیبر خرم آباد یا غیره موافقت نامه بدهند. تیم ها سوال من همینه پس ادامه بده بعد از هفت سال باشگاه چه بلایی سر این افراد میاد؟


وی ادامه داد: نمی توانیم فردی را که بیاید و صحبت کند رها کنیم. شمس در پایان بازی های فصل گذشته در شهر آبادان از تیم بزرگسالان جدا شد و می خواست شریف نسب را سرمربی بزرگسالان کند که در آخرین بازی ها با منصوریان چالش عجیبی برای ما به وجود آورد و فکر نمی کنم. نمی دانم چه کسی به شریف ناسب قول سرمربیگری تیم را داده است. به بزرگسالان داده بود. به هر حال با اعلام این خبر و استعفای منصوریان از سرمربیگری صنعت نفت در لیگ بیست و دوم، 20 روز تلف شد. اما جلسه داشتیم و خرد جمعی این بود که آقای پرکا را انتخاب کنیم. همچنین به شریف نسب مبلغ دو برابری را برای سرمربیگری تیم امید پیشنهاد دادیم که قبول نکرد و سپس آقای مولایی را برای تیم امید نفت انتخاب کردیم.


کی شمس گفت: بعد شایعات شروع شد و بازیکنانی که خیلی خوب نبودند گفتند من خیلی بد هستم که برای امید کشور در لیگ برتر بازی کنم و بعد هم همین صفحات از این بازیکن دفاع کردند. بارها گفته ام بیایید کمک کنید و این رسم عشق نیست. برای شریفی نسب آرزوی موفقیت دارم. تمام مطالبی که در برخی صفحات گفته می شود هدف خود را دارد و تاکید می کنم به هیچ کدام از این بازیکنان نامه فسخ قرارداد نمی دهم تا درس عبرتی برای دیگران شود و از این عزیزان خواهش می کنم چنین چیزی ایجاد نکنند. یک جو و وقت تلف نکردن


وی در پاسخ به این سوال که حمایت مالی امسال منطقه آزاد اروند چگونه است؟ وی گفت: من به عنوان یک شهروند و فوتبالیست از منطقه آزاد چیز خوبی ندیده ام. یک روز می گویند 30 میلیارد تومان قرارداد بستیم و شما با خوشحالی می روید آن را امضا کنید و بعد می گویند مبلغ 15 میلیارد شده است و آن هم با بند به هر حال تا به حال هیچ اتفاقی نیفتاده و داریم. برای شستن بازوها از تکیه آبادان. ما تاکنون هیچ کمکی ندیده ایم و هیچ یک از تعهدات آنها عملی نشده است. اما آنها عکس می گیرند و خیلی چیزها را به نام خود مصادره می کنند، اما ما اجازه نمی دهیم زحمات ما به نام دیگری مصادره شود. همه باید بدانند کجا ایستاده اند و حقایق را به مردم بگویند.


مدیرعامل باشگاه نفت آبادان ضمن ابراز امیدواری نسبت به اصلاح بند نحوه کمک به خدمه نفت گفت: این بند باید 5 سال پیش صنعت را به هم می ریخت اما اکنون زمان تدوین توسعه هفتم است. باید کاری کرد چرا که در چند سال آینده نمی توان با 30 تا 40 میلیارد تومان تیم ایجاد کرد. آن وقت نمایندگان نباید بیایند و به شما بگویند که وضعیت چگونه است. آقایان شما باید قانون را تسهیل کنید تا در سال های آینده با منابع مالی بیشتر و توان بیشتر کار کنیم. فصل گذشته تا 60 میلیارد تومان برای تمام تیم های موسسه کار کردیم که بخشی از آن محقق نشد. هرچند برخی تیم های لیگ احتمالا بیشتر از ما هزینه کرده اند.


وی ادامه داد: تیم های استقلال و پرسپولیس همه کیهان را در اختیار دارند، وقتی برای تیم های نفت پول در نظر گرفته می شود به مراجع نظارتی می گویند باید کمک کنند آن تیم ها هم وارد تحقیق شوند. و پرسپولیس و تا زمانی که این بند قانونی حل نشود، مشکلات پابرجاست.


کی شمس در مورد انتخاب پرکاس در پاسخ به این سوال که آیا در زمان انتخاب پرکا برای هدایت نفت، خالی از مربی بودید؟ وی گفت: خیر، آقای پرک سال گذشته به عنوان مربی بومی مورد توجه باشگاه قرار گرفت و معلم یوفا است و از دانش فنی بالایی برخوردار است. پرکاس جزو بهترین گزینه ها بود و ما مجبور نشدیم او را انتخاب کنیم. او با فوتبال آبادان غریبه نیست و حتی قول بازی در تیم اصلی را داده بود و من شاهد بودم که تا ساعت 3:30 بامداد تلاش می کرد و کمتر مربی ای را دیده ام که این همه وقت بگذارد و با عشق کار کند. او مربی متعهدی است و این معیار انتخاب او بود. به هر حال فصل گذشته هم به فکر او بود اما ورودش به آبادان با تاخیر مواجه شد.


مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان خاطرنشان کرد: پورموسوی امکانات تیم نفت آبادان را با صفر برد و نمی خواهم به منصوریان تهمت بزنم اما نتیجه ای که باشگاه و هواداران انتظار داشتند محقق نشد. او به ما قول داد اما هرگز به تمرین امید نرفت. منصوریان به تعهدات خود عمل نکرد، اما پرکاس انجام می دهد.


وی اعلام کرد: ما برای حل مشکلاتمان بیکار ننشستیم و به بیمه پارسیان رفتیم و با آنها قرارداد بستیم و تاکنون 15 میلیارد تومان در دو مرحله دریافت کرده ایم که چند برابر پولی است که منطقه آزاد به ما می دهد. هزار بدبختی.. در عین حال به دنبال منابع مالی دیگر هم هستیم.


کایا شمس با اشاره به شرایط بد نوری ورزشگاه تختی آبادان گفت: نور ورزشگاه ما مشکل ساز است. در آن زمان به ورزشگاه نفت و گاز اروندان منتقل شد. آرزوی ما این است که سهمیه داشته باشیم اما باید طیفی از گزینه ها باشد.


وی افزود: تیم نفت 30 سال است که بازی می کند و همه مشکلات آن را می دانند. همه باید کمک کنند. اینها دغدغه های من به عنوان یک شهروند است. ما پول در جریان داریم و روزانه رنج می بریم. آیا با این شرایط بازیکنی به آبادان می آید که با چهار میلیارد تومان بازی کند؟ در حالی که قرارداد یک بازیکن برابر با کل بودجه نفت آبادان است. اما ما باید در بازار نقل و انتقالات ته نشین کنیم و این ماجرا ادامه دارد و جریان صنعت نفت آبادان مثل سریال چند قسمتی هزار و یک شب است و بعد شما بروید و بگویید هیات مدیره خارج شده است. عرضه. در هر صورت آقایان سعی کنند قانون مربوط به کمک رسانی به خدمه نفت را تغییر دهند. آقایان باید حرکت کنند تا روغن را ندزدند. ما می گوییم آبادان مهد فوتبال است اما مردان کمک نمی کنند در حالی که این همه مرد در هر رتبه و مقامی از نظر اجتماعی پاسخگوی خواسته های مردم آبادان هستند.


انتهای پیام/