کلاهبرداری 10 میلیاردی به بهانه فروش خودرو اجاره ای


کلاهبرداری 10 میلیاردی به بهانه فروش خودرو اجاره ای

رئیس حوزه سوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 2 کلاهبردار حرفه ای و کشف 8 فقره کلاهبرداری به بهانه فروش اقساطی خودرو به مبلغ 10 میلیارد ریال خبر داد.


به گزارش ایلنا، سرهنگ قاسم دستخال در تشریح این خبر اظهار کرد: پرونده کلاهبرداری برای شناسایی و دستگیری متهمان پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.


وی گفت: شاکی پرونده پس از مراجعه به پایگاه سوم پلیس آگاهی عنوان کرد که برای خرید یک دستگاه خودروی نیسان هیبریدی به صورت اینترنتی با متهمان ملاقات کردم و پس از ترغیب این افراد و دعوت به دفترشان، به سراغ فروش رفتم. در دفتر من از کسانی که 2 نفر در آن کار می کردند بازدید کردم. یک دستگاه خودرو نیسان را با یک میلیارد پیش پرداخت و 200 میلیون ریال اقساط خریدم و قرار شد به محض تسویه چک پیش پرداخت، خودرو را به من تحویل دهند. اما ماشین در تاریخ مشخص شده تحویل داده نشد و الان متوجه شدم که دفتر فروش تعطیل است و کارمندانش فرار کرده اند.


این افسر پلیس با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد جرایم مشابه دیگری نیز توسط ماموران این اداره انجام شده است، گفت: با تجمیع پرونده های مشابه، مشخصات و شخصیت متهمان مشخص شد.


سرهنگ دستحال گفت: سرانجام با تلاش شبانه روزی کارآگاهان پایگاه سوم در محدوده خیابان چ متری و با هماهنگی مقام قضایی تیمی از کارآگاهان از مخفیگاه یک متهم مطلع شدند. برای دستگیری وی به محل اعزام شد و موفق شد متهم را در مخفیگاهش دستگیر کند.


رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود: همزمان با دستگیری مظنون اول در شعبه دیگری از تحقیقات پلیسی، مظنون دوم پرونده نیز در مخفیگاه خود بازداشت و به این پایگاه منتقل شد.


وی گفت: متهم در تحقیقات پلیسی به 8 فقره کلاهبرداری به بهانه فروش اقساطی خودرو و دریافت 10 میلیارد ریال از اموال مالباختگان اعتراف کرد.


این مقام انتظامی با اعلام این خبر گفت: با اعتراف بی چون و چرای متهم، هر دو متهم به دادگاه معرفی شدند.انتهای پست/