کلاهبرداران پردیس در محوطه دانشگاه / بیش از 100 هزار قطعه خودرو تقلبی کشف و ضبط کردند


کلاهبرداران پردیس در محوطه دانشگاه / بیش از 100 هزار قطعه خودرو تقلبی کشف و ضبط کردند

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران از بازداشت اعضای یک باند مسکن در پردیس خبر داد: کارآگاهان موفق شدند 9 نفر از اعضای این باند را که اقدام به تهیه و توزیع لوازم یدکی تقلبی کرده بودند، شناسایی و دستگیر کنند. در بازار ..


سرهنگ جهانگیر تگی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات ستاد مبارزه با جعل و کلاهبرداری تهران بزرگ گفت: این کار انجام می شود که جلوی کلاهبرداران و سود جویان را بگیریم. قبل از وقوع آنها اجازه سوء استفاده را نمی دهیم.


وی با اشاره به دستگیری باندی موسوم به سلطان مکان مرس گفت: کارآگاهان در اداره سیزدهم موفق به شناسایی و دستگیری قهرمان داستان و سایر متهمان از جمله سه نفر دیگر شدند.


جانشین رئیس پلیس مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران ادامه داد: متهم اصلی پرونده با راه اندازی یک تعاونی مسکن مبالغ هنگفتی را از سه هزار شهروند برای تامین مسکن جمع آوری کرد و متواری شد. بوده است.


سرهنگ تگی پور با بیان اینکه هیچ خانه ای به قربانیان تحویل داده نشده است، گفت: این فرد بیش از سه هزار شهروند را در مرحله 11 در محوطه دانشگاه کلاهبرداری کرده است. تمامی متهمان این پرونده از جمله 4 نفر شناسایی و دستگیر شدند. تخمین زده می شود که این فرد بیش از هزار میلیارد تومان کلاهبرداری کرده باشد.


وی خاطرنشان کرد: با نظارت و اشراف اطلاعاتی کارآگاهی اداره مبارزه با جعل و جعل، گروهی برای تولید و توزیع قطعات یدکی تقلبی از جمله تسمه تایم، صفحه کلاچ، آستر و سایر لوازم جانبی خودرو در بازار قطعات خودرو تهران فعالیت می کنند.


معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری 9 نفر از اعضای این باند شدند. این باند بیش از 100000 برچسب معتبر محلی را مصادره کرده است. ماموران ما توانستند بیش از یک کامیون را با قطعات یدکی توقیف کنند.


سرهنگ تگی پور گفت: مردم انبارهای بزرگی در شهرهای اقماری اطراف تهران ایجاد کرده اند. اعضای این باند اجناس کلاس 4 و 5 را از کشورهای دیگر وارد می کنند و سپس در این انبارها این اجناس بی کیفیت را با برچسب برندهای معروف برچسب گذاری و در بازار توزیع و به فروش می رسانند. تمامی این کالاهای تقلبی از بازار جمع آوری شده است.


وی همچنین در رابطه با یکی دیگر از پرونده های جعل و کلاهبرداری گفت: چندی پیش چند کلاهبردار قصد فروش اموال در شمال تهران را داشتند که همکارانم در اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری موفق به دستگیری متهم این پرونده قبل از وقوع شدند. متهم اصلی این پرونده زنی بود که در بازجویی فنی از این زن اعتراف کرد 12 ملک با ارزش که بیشتر آنها متعلق به زنان است جعل سند و اقدام به فروش این اموال کرده است.


به گفته معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان تهران، این زن با کمک چند دلال این اسناد را به دست آورده و اقدام به کلاهبرداری کرده است.


انتهای پیام/