کشف 852 پرونده مفقودی در طرح اخیر کاشفی / جزئیات قتل یک تاجر لاستیک در شمال تهران


کشف 852 پرونده مفقودی در طرح اخیر کاشفی / جزئیات قتل یک تاجر لاستیک در شمال تهران

معاون مبارزه با جرم و جنایت پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه طرح اخیر کاشفی توسط پلیس آگاهی تهران اجرا شد، جزئیات قتل یک تاجر لاستیک در شمال تهران را تشریح کرد.


«سرهنگ مرتضی نثاری» معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران درباره عملیات اداره چهارم پلیس آگاهی که به مفقودین اختصاص دارد، گفت: پایگاه های پلیس آگاهی به صورت پراکنده بود. کار می تواند طرحی باشد و پیشنهاد شد که این تیم ها در یک اداره پلیس اطلاعات ادغام شوند.


وی ادامه داد: زیرا می توانیم به سرعت داده های اطلاعاتی را از پایگاه های متمرکز بازیابی کنیم و فاصله گم شدن تا کشف و تحویل به خانواده را به حداقل زمان ممکن کاهش دهیم.


معاون پیشگیری از وقوع جرم پلیس آگاهی تهران گفت: طی یک سال و نیم گذشته دفتری به نام واحد چهارم پلیس آگاهی در مقر پلیس آگاهی تهران و با حمایت تهران راه اندازی شده است. فرماندهی انتظامی و توانسته ایم فاصله مفقودی تا کشف را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم و این باعث رضایت بیشتر مردم از پلیس شده است.


سرهنگ نثاری گفت: در طرح اخیر کاشفی توسط همکارانم در پلیس آگاهی، 852 مفقودالاثر اعم از زن، مرد، سالمند و خردسال را به آغوش خانواده بازگرداندیم. این افراد بنا به دلایلی یا عمدا از خانه خارج شده اند یا به صورت تصادفی از خانه خارج شده و نتوانسته اند به خانه برگردند.


وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره گشایش پرونده قتل یک تاجر لاستیک در تهران گفت: دو شب قبل از طریق مرکز فوریت های پلیسی موضوع قتل با اسلحه به پلیس اطلاع داده شد. بلافاصله معاونان مبارزه با جرایم جنایی به محل اعزام شدند که از همان دقایق اولیه فعالیت خود را آغاز کردند.


جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به شناسایی مقتول گفت: پس از شناسایی مقتول متوجه شدیم وی یکی از فروشندگان خرید، فروش، صادرات و واردات لاستیک بوده که مقتول در داخل خودرو مورد اصابت گلوله قرار گرفته است. مهاجمان ناشناس». پیدا شد.


سرهنگ نثاری با اشاره به اینکه همکارانم بلافاصله اقدامات فنی و عملیاتی خود را در این زمینه آغاز کردند، گفت: با رصدهای اطلاعاتی و پلیسی توانستند انگیزه قتل و مظنون اصلی قتل را شناسایی کنند. مظنون اصلی این فرد را کشته و دو تبعه خارجی را به انگیزه حل و فصل قبوض و اختلافات مالی استخدام کرده بود.


وی ادامه داد: ساعت 4 بامداد روز گذشته این فرد در جنوب غرب تهران دستگیر شد. در ارتباط با این پرونده سه نفر شناسایی و بازداشت شدند.


جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به وقوع یک سرقت مسلحانه در غرب تهران گفت: در روزهای اخیر دو سارق در غرب تهران در حال نقل مکان به منازل خود بودند.


وی ادامه داد: سارقان با سرقت خودرو ال 90 از صحنه جنایت متواری شدند و جان جنگلی را گرفتند. در پی شکایت مالباخته، با اقدامات اطلاعاتی پلیس و با تلاش معاون جنایی کارآگاهان، افراد شناسایی و برای مدت کوتاهی دستگیر شدند.


به گفته معاون مبارزه با جرم و جنایت پلیس آگاهی تهران بزرگ، توطئه اخیر برای شناسایی و دستگیری 32 مجرم حرفه ای مرتکب جنایت شده است.


انتهای پست/