کریمی: پیراهن تیم ملی در هر شرایطی مقدس است


کریمی: پیراهن تیم ملی در هر شرایطی مقدس است

ملی پوش فوتسال کشورمان گفت: پیراهن تیم ملی در هر شرایطی مقدس است و بازیکنان باید قدر این جایگاه را بدانند.


به گزارش ایلنا، فرشتا کریمی پس از بازدید از اردوی تیم ملی فوتبال بانوان در گفت وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال، درباره شرایط این تیم گفت: زمانی که به محل تمرین این تیم رفتم به یاد خودم 10 سال پیش افتادم. شک و تردید در دلم است، می خواهم دوباره روی چمن بازی کنم. سال ها در این رشته ها تمرین کردیم و سعی کردیم فوتبال را به اینجا برسانیم.


وی افزود: خیلی ها تلاش کردند تا حالا این بازیکنان با موقعیت های خوبی تمرین کنند. تمرینات منظم و عالی هستند. در آن دقایق که در تمرین بودم همه چیز را به خوبی می دیدم.


کریمی تصریح کرد: بسیاری از ملی پوشان جوان هستند. این ممکن است بهترین درس برای جوانان در اردو باشد. اکنون حضور هفت بازیکن تیم خاتون بم به دلیل حضور در جام باشگاه های آسیا در این اردو برای آنها یک امر ضروری شده است.


ملی پوش فوتسال ادامه داد: شنیدم چند بازیکن به اردو نیامده اند. شاید دوست نداشتند بیایند. برای من غیر قابل باور است. آیا این امکان وجود دارد که بازیکن به راحتی از فرم ملی خارج شود؟ پیراهن مقدس ترین لباسی است که یک فرد می پوشد. این سوال می تواند الگویی برای دختران دیگر باشد. همه برای رسیدن به تیم ملی تلاش می کنند و اگر فردی بگوید نمی خواهد به تیم ملی برود موجه است.


وی تاکید کرد: اگر فرشته کریمی یا هر بازیکن دیگری در آسیا شناخته شده است به این دلیل است که پیراهن تیم ملی را پوشیدیم و زیر پرچم ملی به این مقام رسیدیم. خیلی از بازیکنان یا مادرانشان به من و امثال ما می گویند که ما می خواهیم مثل شما باشیم. به همه می گویم امکاناتی که الان دارید با زمان ما قابل مقایسه نیست و بازیکنان فعلی باید خیلی بهتر از ما باشند.


کریمی افزود: نمی توانم تصور کنم که فردی بخواهد به هر دلیلی جز مصدومیت از پیراهن تیم ملی جدا شود. تصمیم این بازیکنان است اما باید برای پیراهن مقدس تیم ملی مبارزه کرد.


این فوتسالیست تصریح کرد: کرونا به همه ما نشان داد که هر لحظه تمرین و اردو می تواند ارزشمند باشد. فوتسال سه سال است که اردو ندارد. منظورم اردوی معمولی است. گاهی از جوانی در فوتسال صحبت می کنند در حالی که معتقدم جوان ها هنوز 5 دقیقه با بازیکنان باتجربه تمرین نکرده اند. اکنون زمان برگزاری اردویی برای رشد بازیکنان و مربیان فرا رسیده است.


فرشته کریمی تاکید کرد: تمرین نداشتن کار خوبی نیست. سطح سایر تیم ها مدام در حال بهبود است. در جام CAF با تیم فوتسال ازبکستان مساوی کردیم، اتفاقات فوتبالی هم هست. به هر حال برای تیم فوتبال بانوان آرزوی موفقیت دارم. چه یک جام، چه دوستانه یا دوستانه، برای من بسیار ارزشمند است. یک روز می خواهم با پیراهن تیم ملی مقابل ضعیف ترین تیم ها بازی کنم، آن روز بهترین روز من است، شاید برخی بگویند برخی مسابقات ضعیف است، اما مهم نیست، ما در مورد پیراهن تیم ملی صحبت می کنیم. امیدوارم خود بازیکنان قدر این شرایط را بدانند. الان شرایط با 15 سال پیش که حتی خوابگاه هم نداشتیم فرق کرده است.


کریمی در پایان گفت: خانم مظفر همیشه حرف های مهمی به ما شاگردانش می زد و می گفت این اردوهای انتخابی برای شما بازیکنان است و مربی می آید و می رود. کادر فنی همیشه در حال تغییر است و همه می آیند تا تیم را قوی تر کنند و هیچکس نمی آید در تیم ضعیف کار کند. این سخنرانی همیشه در گوش من است و از سخنان او تقلید می کنم.


انتهای پست/