کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سمنا صادر شد


کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سمنا صادر شد

استاندار سمنا گفت: کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سمنا به عنوان یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان صادر شده است.


به گزارش ایلنا از سمنا، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنا با اشاره به مصوبات رئیس جمهور برای سفر آبان ماه گذشته به استان، اظهار داشت: اعتبارات عمرانی و اقتصادی برای مصوبات سفر در نظر گرفته شد، تقویت تولید و اشتغال زایی به عنوان یکی از این مصوبات. مهم ترین مصوبات سفر صادر شده و حوزه اقتصادی هم اکنون دارای کد گمرکی است.


وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی سمنا با کاربری صنعتی و تجاری در زمینی به مساحت هزار هکتار در مجاورت شهرک صنعتی سمنا قرار دارد که نقش مهمی در تقویت شهرک صنعتی و بهره برداری مستمر این منطقه دارد.


هاشمی افزود: یکی از مزیت های بسیار ویژه و مهم منطقه ویژه اقتصادی سمنا نزدیک بودن به راه آهن سراسری تهران- مشهد است که زمینه را برای تسهیل و تسریع در امور صادرات محصولات و کالاهای استان فراهم می کند. به ویژه شهرک صنعتی سمنا فراهم شده است.


وی افزود: فاز فعلی بهره برداری از این منطقه ویژه اقتصادی در حال حاضر محدود شده و کد گمرکی آن مطابق با الزامات گمرکی صادر شده است.


استاندار سمنان خاطرنشان کرد: با اجرای این مهم و ارتقای خدمات منطقه ویژه اقتصادی، سرمایه گذاران از این پس می توانند از خدمات این منطقه ویژه اقتصادی با کد گمرکی صادراتی، ترانزیتی، قطعی، موقت و برگشت بهره مند شوند. عوارض گمرکی.


وی همچنین گفت: استان سمنا استانی صنعتی با پتانسیل صنعت و محصولات باکیفیت است که با معرفی این مهم و دسترسی بسیار راحت به خط اصلی راه آهن در آینده می توان بهره برداری و حضور مطلوب را تضمین کرد. سرمایه گذاران بیشتر شاهد رشد و اعتلای این صنعت در استان سمنا و شهرستان باشید.


استاندار سمنان در خاتمه گفت: با صدور آئین نامه گمرکی منطقه ویژه اقتصادی سمنان و ارتقای خدمات در منطقه، زمینه اشتغال، تولید بیشتر و تمرکز بر بنگاه های دانش بنیان و ایده های آنها فراهم شده است. و تحقق شعار سالانه تضمین و تقویت خواهد شد و بسیار ارزشمند است و در نهایت می تواند نقش موثری در ارتقای شاخص تولید ناخالص داخلی و ارز استان، استان و شهرستان سمنا داشته باشد.


انتهای پیام/