کتراک چیست؟ | خبرگزاری ایلنا


کتراک چیست؟


امروزه روش های تخریب زیادی در دنیا وجود دارد که ایمن ترین آنها استفاده از مواد غیر منفجره (انبساط کننده) است و بهترین روش کتراک است که از ترکیب نوع سیمان (پورتلند) و سایر مواد افزودنی ساخته می شود. .


این محصول ساخت ایران می باشد اما به دلیل کیفیت بسیار پایین و فرمولاسیون ضعیف آن فقط برای بتن تعمیر نشده مناسب نمی باشد. این محصول از برندهای مختلفی وارد می شود که بهترین آنها بتونامیت است که به راحتی به اکثر سازه ها واکنش نشان می دهد. اعم از سنگ، بتنی و سازه های قدیمی.


یکی از مزیت های استفاده از کتراک این است که این محصول کاملا بی صدا و همچنین بسیار ایمن است و به همین دلیل می توان آن را به عنوان کالای مجاز و قانونی در کشورمان به فروش رساند.


كتراك را از كجا بخريم:


فروش کتراک در ایران به روش های مختلفی انجام می شود، این محصول را می توان در اکثر فروشگاه های فروش لوازم و ابزار معدنی خریداری کرد، اما در صورت عدم امکان خرید کتراک می توانید آن را به صورت آنلاین و کاملا آفلاین از www.greenrock.ir خریداری کنید. محصول با بالاترین کیفیت


با خرید آنلاین این محصول می توانید دستورالعمل کامل استفاده از آن در پروژه خود و همچنین امکان ارسال آن به سراسر کشور را در یک روز دریافت کنید که از دو انبار اصفهان و تهران قابل ارسال است و در صورت وجود واقع در این دو شهر می توانید مستقیماً از درب منزل تحویل بگیرید.


نحوه استفاده:


کتراک محصولی است که با مخلوط کردن مقدار مشخصی از آن با آب فعال می شود، باید سوراخ هایی در حد لازم برای تخریب ایجاد کنید و در کتراک بریزید، پس از 30 دقیقه کتراک شروع به کار کرده و عملیات تخریب آغاز می شود. بودن


برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش کامل همراه با فیلم های آموزشی می توانید با واحد فروش شرکت راک سبز تماس حاصل فرمایید تا محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب تهیه نمایید.


روش شکستن سنگ آب بندی کتراک به این صورت است که در سنگ یا ملات سوراخ هایی به عمق 20 سانتی متر و عرض 32 تا 42 میلی متر ایجاد می شود. فاصله بین هر سوراخ نباید بیشتر از 10 سانتی متر باشد، سنگ سخت تر است باید سوراخ های نزدیک تری ایجاد کرد.


برای سوراخ کاری می توان از انواع مته ها استفاده کرد و بهترین نمونه دریل ها دریل های آلمانی هستند که قدرت بالایی دارند و به راحتی می توانند عملیات حفاری را انجام دهند. برای مکان هایی که به برق دسترسی ندارند روش های مختلفی برای حفاری وجود دارد که بهترین روش استفاده از مبدل های الکتریکی (موتورهای الکتریکی) است که می توانند با استفاده از بنزین یا گازوئیل برق تولید کنند و با برق تولیدی می توان از انواع سیستم ها استفاده کرد. ابزارهای برقی مانند مته و مته را شروع کرد و از این برق می توان برای روشن کردن محیط برای کار در شب استفاده کرد.


5656


راه دیگر استفاده از دستگاه های مکانیکی با سوخت های فسیلی است (مانند بنزین و گازوئیل)، این دستگاه ها مشابه دستگاه های برقی هستند اما به جای برق از بنزین یا گازوئیل استفاده می کنند. سر مته های آلمانی برای انواع دریل مناسب است


پس از حفر سوراخ ها داخل آن را با استفاده از برس تمیز کنید تا آلوده نشود، پس از این مرحله باید کتراک را با آب مخلوط کرده و داخل سوراخ ها بریزید.لطفا هنگام خرید محصول به دلیل نسبت در هنگام مخلوط کردن آن مشورت کنید. با آب بسته به نوع کتراک ممکن است متفاوت باشد، اما بیشتر به نسبت یک به سه است که یک کیلوگرم آب و سه کیلوگرم کتراکا است.


بهتر است کتراک را به تدریج تهیه کنید و همه چیز را یکباره مخلوط نکنید، زیرا این محصول حساسیت بالایی دارد و زمان آماده سازی و ریختن آن در سوراخ ها باید کوتاه باشد، هر چه این فرآیند سریعتر انجام شود، بهتر است حداکثر زمان می تواند تا نیم ساعت باشد.


به یاد داشته باشید که باقرقره به رطوبت بسیار حساس است و از خرید باقرقره به صورت کیسه ای خودداری کنید زیرا رطوبت را جذب کرده و کیفیت خود را از دست داده است.


پس از مخلوط کردن و ریختن کتراک در سوراخ ها، بهتر است مفتول فلزی را در سوراخ ها فرو کنید و فرآیند تهویه را انجام دهید تا کتراک کاملاً سوراخ را پر کند، پس از پر کردن سوراخ ها، بهتر است از قاچ های چوبی درب استفاده کنید. سوراخ ها را می بندند تا کبک از سوراخ ها نیفتد.


334534پایان رپورتاژ تبلیغات