کتاب «کمدی در گذر زمان» منتشر شد.


کتابی منتشر شد

کتاب «کمدی در زمان» نوشته ست لرر با ترجمه سه تار عارف کشفی توسط انتشارات نیلوفر منتشر شده است.


به گزارش ایلنا، انتشارات نیلوفر به تازگی کتاب «کمدی در گذر زمان» نوشته ست لرر را با ترجمه ستاره عارف کشفی منتشر کرده است.


این مجموعه نگاهی چند وجهی به ارزش‌های عمیق انسانی و اجتماعی کمدی است که در بطن تحول تاریخی آن قرار دارد. مدرس این مجموعه، ست لرر، با در نظر گرفتن زمینه های تاریخی و اجتماعی و در نتیجه با استفاده از جامعه شناسی، مردم شناسی و روانشناسی، تاریخ کمدی را از آغاز آن در جشنواره های دیونیزی یونان تا به امروز بررسی کرده است. پروفسور لرر همانطور که در اولین سخنرانی این مجموعه اشاره می کند، چهار عنصر «زبان»، «شخصیت»، «شخصیت» و «زمان و مکان» را از ارکان اصلی روایت های طنز و بر اساس نظرات می داند. سه نظریه پرداز معاصر زیگموند فروید، میخائیل باختین و سوزان سونتاگ به بررسی و تحلیل تکامل این چهار عنصر در ابعاد مختلف از یونان و روم باستان تا قرون وسطی، رنسانس، قرن هجدهم و دوران مدرن می پردازند.


نشست هفتگی شهر کتاب سه شنبه 20 مرداد ساعت ساعت 15:00 به نقد و بررسی کتاب «کمدی در جریان زمان» اختصاص دارد که سعید اسدی، سعید آکچی، عظیم طهماسبی و ستاره عارف در آن حضور خواهند داشت. کاشفی.


علاقه مندان می توانند این نشست را در اینستاگرام فرهنگسرای شهرکتاب در کتابفرهنگ، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه این مرکز در سایت آپارات دنبال کنند.


انتهای پست/