کاهش 5000 تنی زباله و رکورد مجموعه آرادکوه در نیم قرن


کاهش 5000 تنی زباله و رکورد مجموعه آرادکوه در نیم قرن

معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: با اجرای موفقیت آمیز طرح جمع آوری زباله در میادین میوه و تره بار، محل دفن زباله آرادکوه پس از گذشت حدود نیم قرن معادل یک روز پسماند ورودی را دریافت نکرد.


به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ شادی مالکی گفت: در راستای اجرای طرح جامع مدیریت پسماند و طرح های ساماندهی سازمان مدیریت پسماند، طرح جداگانه ای برای جمع آوری پسماندهای میادین میوه و تره بار از سه ماه پیش آغاز شده است.


وی با استقبال از نتایج مطلوب این طرح گفت: این طرح برای کاهش زباله های ورودی به مجتمع بازیافت و دفع آرادکوه تهران و کاهش مشکلات زیست محیطی و اقتصادی تولید پسماند از فروردین ماه امسال آغاز شده است. 22 شهرستان اجرا شده است.


معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند با اشاره به پذیرش 5 هزار و 500 تن زباله در میادین میوه و تره بار در قالب طرح جمع آوری جداگانه این نوع پسماندها، افزود: در صورت تبدیل این نوع زباله ها به صورت هوازی. به کمپوست با کیفیت


مالکی یکی از اهداف زیست محیطی این سازمان را کاهش حداکثری زباله های ارادکوها عنوان و خاطرنشان کرد: میزان زباله های جمع آوری شده از مزارع میوه و تره بار در سه ماه گذشته معادل یک روز است. زباله وارد آرادکوه می شود. مجتمع پردازش و دفع آرادکوه به نظر نمی رسد در یک روز هیچ زباله ای دریافت نکرده باشد.


وی با اشاره به تاثیر مثبت این طرح بر محیط زیست گفت: کاهش هزینه های حمل و نقل، کاهش تولید شیرابه، جلوگیری از دفع زباله و در نهایت کاهش تولید گاز گلخانه ای متان از پیامدهای این طرح است که البته به مرور زمان و با آموزش و همکاری با 22 منطقه به نتایج بهتری دست خواهیم یافت.


شادی مالکی با اشاره به سایر برنامه های طرح تبدیل زباله شهر تهران از جمله راه اندازی خطوط بازیافت پاک زباله (MRF)، احداث کارخانه بازیافت در مقیاس بزرگ، توسعه غرفه جمع آوری پسماند خشک و ایجاد مشوق برای دریافت این نوع پسماندها. پسماند بیان کرد: این سازمان تمام تلاش خود را می کند تا با همکاری شهروندان و تعامل با آنها، معضل و تهدید پسماند را به فرصتی برای بازیافت انرژی، بازیافت و ذخیره منابع طبیعی برای آینده تبدیل کند. با پروژه های سازمانی


انتهای پست/