کاهش ۶ تا ۸ درصدی سرقت منازل با اجرای طرح ویژه برخورد با سارقان منزل/ گلایه مردم از هزینه بالای صندوق امانات بانک


کاهش ۶ تا ۸ درصدی سرقت منازل با اجرای طرح ویژه برخورد با سارقان منزل/ گلایه مردم از هزینه بالای صندوق امانات بانک

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای تخصصی و ویژه برای برخورد با سارقان منازل گفت: وقتی با افراد و مالباختگان صحبت می‌کنیم که چرا این حجم از ارز و طلا را در منزل نگهداری کرده اند. این افراد از هزینه گزاف صندوق‌های امانت برای نگهداری از این نوع اموال گلایه‌مند هستند و معتقدند هزینه اجاره صندوق امانات بالاست.


سردار حسین رحیمی با اشاره به سرقت اموال کم حجم و پرارزش از منازل گفت: متاسفانه بیشترین سرقت‌ها در منازل موضوعاتی مانند ارز، سکه و تابلو فرش‌ها و فرش‌های گرانقیمت و اموال ارزشمند است. 


وی ادامه داد: وقتی با افراد و مالباختگان صحبت می‌کنیم که چرا این حجم از ارز و طلا را در منزل نگهداری کرده اند. این افراد از هزینه گزاف صندوق‌های امانت برای نگهداری از این نوع اموال گلایه‌مند هستند و معتقدند هزینه اجاره صندوق امانات بالاست. 


رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: معتقدم مسئولان متولی در این امر یعنی هم بانک مرکزی و هم سایر بانک‌های دولتی و خصوصی باید برای این منظور یک تمهید جدی بیندیشند و هزینه اجاره صندوق‌های امانات را کاهش دهند تا مردم راحت‌تر بتوانند برای نگهداری اموال با ارزش خود از این محل‌ها استفاده کنند. 


سردار رحیمی تاکید کرد: محل نگهداری اموال با ارزشی مانند طلا، سکه، ارز و… در همین صندوق‌های امانات است که این اتفاق در حال حاضر صورت نگرفته و مشکلاتی در این رابطه متاسفانه وجود دارد. 


وی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های پلیس مبارزه هماهنگ پلیس‌های تخصصی و جدی با سارقان منازل است و این از برنامه‌های ویژه ما است که از حدود سه ماه مانده به پایان سال گذشته این کار را شروع کردیم و در این رابطه توانسته‌ایم حدود ۶ تا ۸ درصد سرقت منزل را در این مدت کاهش دهیم. 


وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انهدام دو باند جعل سند و نمره خودرو اشاره کرد و گفت: از این باندها ۴۰ دستگاه خودروی مسروقه کشف شد که شماره‌های شاسی و موتور به طور حرفه‌ای توسط این متهمان تغییر داده شده و سند جعلی برای خودرو تهیه و آماده فروش بودند.


انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع