کاهش سرمایه‌گذاری اعراب بحران اقتصادی بزرگی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرد/ مهاجرت معکوس نتیجه بحران سیاسی و اقتصادی تل‌آویو است.


کاهش سرمایه‌گذاری اعراب بحران اقتصادی بزرگی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرد/ مهاجرت معکوس نتیجه بحران سیاسی و اقتصادی تل‌آویو است.

یک تحلیلگر صهیونیست فلسطینی تاکید کرد که هرگونه کاهش روند سرمایه گذاری اعراب در اقتصاد رژیم صهیونیستی به یک بحران بزرگ اقتصادی منجر خواهد شد.


«تبعیض نژادی یکی از ویژگی های رژیم صهیونیستی از زمان پیدایش آن تا اشغال فلسطین و تا به امروز بوده است. تبعیض علیه غیراشکنازی ها علیه هر غیر صهیونیستی حتی اگر یهودی ارتدوکس باشد و علیه هر غیریهودی وجود داشته است. به طور کلی، از جمله اعراب فلسطینی.


وی افزود: البته تاثیر منفی این تبعیض بر یهودیان شرقی زمانی کمتر می شود که متوجه شوند تمرکز آن عمدتاً بر فلسطینیان است. حتی خود آنها نیز در تبعیض عرب به قبایل صهیونیستی خود می پیوندند و از یهودیان اشکنازی ظالم تر و بی ادب تر می شوند.


وی خاطرنشان کرد: با این حال در سال های اخیر شاهد شکاف بین صهیونیست ها به این دلیل بودیم که اساساً از اختلافات قومی فراتر می رود، اگرچه ممکن است به نظر برسد که هنوز شکافی بین غرب و شرق وجود دارد، اما در واقعیت این گونه است. . .، بین نسل یهودیان صهیونیست که این رژیم را ایجاد کردند و نسلی که در سرزمین های اشغالی متولد شده اند یا یهودیان غیر اشکنازی که خود را «اسرائیل دوم» می نامند، فاصله وجود دارد.


وی افزود: در حالی که نسل یهودیان غربی، بنیانگذار اسرائیل، ماهیت پروژه صهیونیستی و عاملیت سیاسی، اقتصادی و تمدنی آن در خاورمیانه را درک کرده اند، نسل دوم، یعنی اسرائیل دوم، خود را مستقل و مستقل می دانند. ملتی توسعه یافته و به وعده خداوند مبنی بر حکومت یهود بر سایر ملل (الغویم: غیریهودیان) عمل می کند و در واقع آنها به غرب نیاز ندارند، بلکه به اعراب نیاز دارند.


او گفت: «نسل دوم یهودیان، معروف به اسرائیل ۲، با حس عظمت نظامی و تکنولوژیک زندگی می‌کنند که توسط نخست‌وزیر سابق اسرائیل و رهبر حزب لیکود، بنیامین نتانیاهو تبلیغ می‌شود، تا زمانی که او را به عنوان یک پادشاه یهودی ببینند». به سوی خداوند فرستاده شده است تا آنها را در تحقق رویاهایشان راهنمایی کند.


وی درباره وضعیت مهاجرت معکوس در سرزمین های اشغالی افزود: مهاجرت معکوس یهودیان یعنی از اسرائیل به اروپا و آمریکا باعث نگرانی نظام حاکم شده است البته نظام فعلی نمی تواند از مهاجرت معکوس جلوگیری کند. و مطالعات اخیر نشان می دهد که مهاجرت معکوس نسبت به سال های گذشته در حال کاهش است.


اجزای گروه های مهاجر و شرایط مهاجرت آنها به شرح زیر است:


1) بیشتر آنها جوانان یا زوج های جوان غربی هستند و بسیاری از آنها دانشگاهی هستند، مخصوصاً دارای مدرک فوق لیسانس و دکترا.


2) بیشتر مهاجرت ها متعلق به جریان های سیاسی معتدل یا به اصطلاح چپ صهیونیستی است.


3) تعداد مهاجران در سه شکل تنش سیاسی، امنیتی و رکود اقتصادی در حال افزایش است.


4) مهاجرت به ویژه بین دانشگاهیان و رکود طبقه متوسط ​​رو به افزایش است و مهاجران به دنبال شرایط مادی بهتری هستند که البته ماهیت مهاجرت در سراسر جهان همین است. به گفته اوری آلتمن، محقق مؤسسه استراتژی صهیونیستی، اگر پروژه صهیونیستی قرن گذشته، ایجاد کشوری به نام اسرائیل برای خدمت به یهودیان جهان بود، پروژه فعلی استفاده از یهودیان جهان است. از جمله مهاجران اسرائیلی برای خدمت به اسرائیل.


5) برلین در آلمان و سانفرانسیسکو در ایالات متحده دو مقصد اصلی مهاجران یهودی در مهاجرت معکوس بودند. اما امروزه شاهد مهاجرت معکوس به مراکش، روسیه و اروپای شرقی هر چند اندک هستیم. آنها رابط اقتصادی، سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی و کشورهای مبدأ و مقصد مهاجرت هستند.


وی افزود: در حالی که ایالات متحده قدرت برتر جهان و حامی اصلی رژیم صهیونیستی از نظر مالی، سیاسی و نظامی است، تلاش می شود تا شکست های رژیم های مرتجع عربی را با سلطه مطلق یا تقریباً مطلق پوشش دهد. این بازتاب از طریق معاملات عادی سازی بین اسرائیل و مراکش، بحرین، امارات متحده عربی و سودان، و مصر و اردن در گذشته پیشرفت هایی داشته اند و اکنون سخت در تلاش هستند تا عربستان سعودی، اندونزی و سایر کشورهای آفریقایی را به حالت عادی برگردانند.


وی ادامه داد: جنگ سایبری در اسرائیل به دو عامل اصلی نیاز دارد، اول سرمایه گذاری در اسرائیل از سوی کشورهای عربی یا منابع مالی آمریکا و دوم، دانشمندان و کارشناسان. فن آوری هایی وجود دارند که تا زمانی که سرمایه گذاری ها ادامه دارد دوام می آورند و به محض ناپدید شدن از بین می روند.


صباغ در پایان درباره چالش های پیش روی رژیم صهیونیستی و آینده آن گفت: آینده رژیم صهیونیستی اساساً با شخصیت استعماری آن پیوند دارد. واقعیت این است که این رژیم یک پروژه استعماری غرب به نام پروژه صهیونیستی است. قدرت های استعماری غربی در عین تسلط بر جهان از این پروژه حمایت می کنند. بنابراین، وجود یا عدم وجود رژیم صهیونیستی ناشی از سه عامل است:


اولاً، تغییر موازنه قدرت بین المللی به نفع کشورهایی که آرزوی آزادی، حاکمیت و استقلال دارند.


دوم تغییر موازنه قوا در منطقه و خروج نیروهای آمریکایی و اسرائیلی.


ثالثاً اتحاد مقاومت فلسطین، حذف معاهدات تحقیرآمیز و هماهنگی امنیت و پیوند آنها با محور مقاومت منطقه ای و متغیرهای بین المللی متخاصم با استعمار غرب.


وی افزود: هرگونه کاهش سرمایه‌گذاری اعراب در اقتصاد اسرائیل در سال‌های اخیر منجر به یک بحران اقتصادی بزرگ برای این رژیم می‌شود، زیرا سرمایه‌گذاران اروپایی و آمریکایی دیگر قادر به پاسخگویی به نیازهای اقتصاد اسرائیل نیستند و رژیم امروز به آن متکی است. تامین مالی خلیج فارس.” مسخره بستگی دارد. بحران اقتصادی اسرائیل به عنوان مهاجرت معکوس، مهاجرت دانشمندان و کاهش توسعه فناوری در زندگی نظامی و غیرنظامی تعبیر می شود.


انتهای پیام/