کارگران و بازنشستگان باید امید بیاورند/ عواقب حبس در فضای مجازی ناامیدی است


کارگران و بازنشستگان باید امید بیاورند/ عواقب حبس در فضای مجازی ناامیدی است

جلسه دبیران مسئول خانه کارگر منطقه به منظور بررسی مسائل تعطیلات کارگری و مستمری بگیران و همچنین بررسی مسائل و چالش های درون سازمانی برگزار شد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، اولین جلسه دبیران اجرایی خانه کارگری استان و شهرسازی روز چهارشنبه (4 خرداد 1401) در خانه کارگر تهران واقع در خیابان ابوریحان تشکیل شد. جلسه دبیران مسئول خانه کارگر منطقه به منظور بررسی مسائل تعطیلات کارگری و مستمری بگیران و همچنین بررسی مسائل و چالش های درون سازمانی برگزار شد.


حسن صادقی (معاون امور استان های خانه کارگر و رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: اولین جلسه پس از دو سال مبارزه با کرونا برگزار شد.


آقای صادقی در زمینه فراسرزمینی گفت: بحث افزایش حقوق کارکنان در 12 اسفند و تاثیر آن بر حقوق بازنشستگان در ماه های اخیر مطرح شده بود. جلسه ای در ابتدای سال تشکیل شد که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به تبصره 12 (4) بودجه 1401 اشاره کرد و در این جلسه متذکر شد که بین نیروهای مسلح و نیروهای مسلح رابطه بازنشستگی وجود دارد. امنیت اجتماعی. مجلس این حادثه را غیرعمدی دانست و دو هفته بعد اعلام کرد که کاما حذف شده است.


معاون امور استان های خانه کارگر با تاکید بر اینکه مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی و وزیر کار از افزایش قانونی حقوق بازنشستگان حمایت کردند، گفت: فضا به موضوع تشکل های کارگری تبدیل شد.


صادقی در ادامه تصریح کرد: با مصوبه هیات وزیران این موضوع مطرح شد که سایر سطوح تنها 10 درصد افزایش یافت که با مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی مغایرت دارد. بعد از 10 درصد بحث، وزیر کار سپس موضوع بسته حمایتی را مطرح کرد که ما باز هم با آن مخالفت کردیم. تا اینکه بحث استعفا و استعفای عبدالله ملکی مطرح شد.


رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری تاکید کرد: موضوع تناسب بلافاصله پس از افزایش حقوق در بودجه سال 1401 مطرح شده و قبل از تناسب حکمی صادر نخواهد شد.


وی افزود: در بحث تغییر وزیر از رفتن ایشان نه ناراحتیم و نه خوشحالیم؛ چون ایشان در بحث حقوق مردم و کارگران کم تجربه بودند، امیدواریم عقلانیت در وزارت کار حاکم شود. آقای زاهدی وفا


قائم مقام دبیرکل خانه کارگر ادامه داد: پس از انتخابات مجلس و ریاست جمهوری، جامعه کارگری امیدوار بود که با ادغام هر سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه، دیگر مانعی بر سر راه خود نبینند. خواسته های آنها.” اما متاسفانه اکنون شاهد هستیم که مصوبه ای علیه کارگران و مستمری بگیران تدوین می شود و سایر ارگان ها نیز آن را تایید می کنند.


علیرضا محمودی (معاون دبیر اجرایی خانه کارگر) با تسلیت به دو کارگر جان باخته در طوفان ارومیه، گفت:


وی ادامه داد: ما کتمان نمی کنیم که مردم در فضای مجازی از انواع مسائل حاشیه ای مصون هستند، اما نظام باید انقلابی باشد و تحت تاثیر فضا قرار نگیریم.


محمودی تصریح کرد: تلاش ما این است که ما را در مسیر انقلاب و اهداف آن نگه داریم. علاوه بر برخورد قانونی باید اطلاع رسانی هم کنیم و کارگر باید به کارگر امید بدهد و مستمری بگیر بازنشسته شود و ناامیدی را از بین ببرد. اگر از این مسیر منحرف شویم همه چیز را از دست خواهیم داد.


مدیرعامل اتحادیه مسکن با اشاره به موضوعاتی که منجر به برکناری عبدالملکی وزیر کار شد، گفت: وی پس از تصویب افزایش 57.4 درصدی حقوق تحت شدیدترین فشارها قرار گرفت. وزرا به آنها حمله می کنند و مجبور می کنند این مبلغ کاهش یابد. او جلساتی تشکیل می دهد و در مورد حقوق و دستمزد مصوب در هیئت سوم نمایشگاه فیرفیلد می ایستد. بنابراین بعد از این اتفاق 7 بار در سطوح دیگر به او حمله می کنند.


قائم مقام دبیرکل خانه کارگر افزود: در مورد مستمری بگیران، آقای عبدالملکی با سه جلسه مخالفت می کند و با مصوبه شورای عالی کار و هیات امنای تامین اجتماعی مخالفت می کند تا جایی که این مقاومت در حد است. در نهایت با فشار شدید شکسته و در نهایت افزایش می یابد.” 10 درصد حقوق گزارش شده مشکل این است که تغییر وزیر در حال حاضر نباید بر خواسته های ما تأثیر بگذارد.


علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر جمهوری اسلامی) نیز ادامه داد: موضوع بازنشستگان بین 25 تا 30 درصد خانه کارگر است و مابقی مربوط به تصمیم 13 میلیون کارگر است.


وی ادامه داد: پیام جلسه ما این است که باید به حرف یکدیگر گوش دهیم و بهترین رویکرد سازمانی را انتخاب کنیم. شعبه الخطاب ما مربیان و مدیران سازمانی خود هستیم و بر همین اساس در خانه کارگر فعالیت می کنیم.


انتهای پیام/