کاخ سفید مذاکرات خود را با مقاومت ضد طالبان قطع کرد: گزارش


بر اساس این گزارش ، دولت بایدن ارتباط خود را با گروه مقاومت ضد طالبان ، جبهه مقاومت ملی ، پس از کنترل طالبان بر افغانستان در حدود دو هفته پیش قطع کرد.

علی نظری ، رئیس روابط خارجی گروه ، به مدیر واشنگتن گفت که “تلاش کرده است با او تماس بگیرد” اما هیچ پاسخی از دولت بایدن دریافت نکرد.

وی گفت: “من در حال حاضر هیچ علاقه ای به مقاومت نمی بینم.” و افزود که نیروهای مقاومت در پنجشیر ، در شمال شرق افغانستان ، ممکن است برای ایمن نگه داشتن افراد محبوس در کابل استفاده شده باشند.

آنها می دانند که من اینجا هستم ، اما هیچ توجهی به ما نشد. ” او گفت آخرین باری که با کاخ سفید صحبت کرد چند ماه پیش بود.

“ما دعوت نشدیم. درخواست دریافت نشد. برای ما شگفت آور است که این تنها نیروی نظامی است که تنها مقاومت در برابر طالبان ، تنها ارتش در برابر تروریسم و ​​تنها ارتشی است که پناهگاهی امن برای هزاران نفر را فراهم می کند. اما آنها این گزینه را در نظر نگرفتند. ”

احمد مسعود ، پسر احمد شاه مسعود ، قهرمان مقاومت ضد شوروی افغانستان ، در مصاحبه ای در خانه خود در بازارک ، استان پنجیسیر ، افغانستان ، در 5 سپتامبر 2019 صحبت می کند.
احمد مسعود ، پسر احمد شاه مسعود ، قهرمان مقاومت ضد شوروی افغانستان ، در مصاحبه ای در خانه اش در بازارک ، استان پنجیسیر ، افغانستان ، در 5 سپتامبر 2019 صحبت می کند.
رویترز/محمد اسماعیل

با تلاش دولت بایدن برای خروج کامل نیروهای آمریکایی تا 31 آگوست و تخلیه هرچه بیشتر آمریکایی ها و متحدان افغان قبل از آن ، کمبود ارتباطات ایجاد شده است.

پس از حمله بمب گذاری شده روز پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه کابل ، نزدیک به 100 نفر از جمله 13 سرباز آمریکایی کشته شدند. پروازهای تخلیه از صبح روز جمعه از سر گرفته شد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا داعش را مسئول این بمب گذاری دانست و گفت که “با قدرت و دقت” پاسخ خواهد داد.

ما توسط تروریست ها منصرف نخواهیم شد. ما اجازه نخواهیم داد که ماموریت ما را متوقف کنند. ما به تخلیه ادامه می دهیم. ” بایدن معاون رئیس جمهور سابق شامگاه پنجشنبه گفت.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از سخنرانی خود در مورد خروج از افغانستان در 24 آگوست 2021 ترک می کند.
پس از سخنرانی رئیس جمهور جو بایدن در مورد خروج مداوم از افغانستان در 24 آگوست 2021.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

وی گفت: “افرادی که این حمله را انجام دادند و همه کسانی که می خواهند به آمریکا آسیب برساند این را می دانند. نمی بخشیم. من فراموش نخواهد کرد. ما شما را ردیابی کرده و به شما حقوق می دهیم … ما در زمان و مکانی که انتخاب می کنیم و در لحظه ای که انتخاب می کنیم به شدت و دقیق پاسخ خواهیم داد. “

برای کسانی که قادر به خروج از کشور قبل از مهلت تخلیه نیستند ، نظری پیشنهاد کرده است که آنها را برای ایمنی به پنجشیر بفرستند.

ما به دولت فعلی هشدار می دهیم و به همه شرکای غربی هشدار می دهیم … “شما نباید آن را نادیده بگیرید.”

به گفته مقامات کاخ سفید ، از روز جمعه ، ایالات متحده از روز 14 آگوست حدود 105000 نفر از جمله آمریکایی ها و متحدان افغان را از این منطقه خارج کرده است. هنوز انتظار می رود حدود 1500 آمریکایی در این کشور باشند ، اما تعداد دقیق آنها اعلام نشده است زیرا شهروندان آمریکایی نیازی به ثبت نام در دولت ندارند.

کاخ سفید فوراً به درخواست پست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دیدگاهتان را بنویسید