ژن های پدر می توانند باعث پره اکلامپسی شوند


توسط اد ادلسون
خبرنگار روز سلامت

پنجشنبه 15 سپتامبر (HealthDay News) – یک مطالعه نروژی -آمریکایی نشان داد که ژن های پدر ممکن است در خطر ابتلا به پره اکلامپسی ، خطرناک فشار خون بالا که ممکن است در بارداری رخ دهد ، کمک کند.

مشخص است که زنانی که پس از بارداری با پره اکلامپسی متولد می شوند ، در معرض خطر بیشتری برای تجربه این وضعیت در بارداری خود هستند. بر اساس گزارشی در شماره آنلاین 15 سپتامبر ، در حال حاضر ، مطالعه بیش از 700000 تولد در نروژ نشان می دهد که مردانی که پس از چنین حاملگی متولد می شوند نسبت به احتمال زیاد برای بچه دار شدن در مواردی که عارضه رخ می دهد افزایش می یابد. مجله پزشکی بریتانیابه

دکتر می گوید: “پزشکان می توانند ریسک نشان داده شده در سند را بررسی کرده و ببینند آیا در ارزیابی خطر برای زنی که سابقه خانوادگی پره اکلامپسی دارد مفید است یا خیر.” آلن ویلکاکس ، محقق ارشد در موسسه ملی محیط زیست ایالات متحده. علوم بهداشتی ، که در این مطالعه همکاری کردند.

پره اکلامپسی در حدود 5 درصد از زایمان ها رخ می دهد و سالانه 200 هزار بارداری در ایالات متحده را تحت تاثیر قرار می دهد. فشار خون غیرطبیعی می تواند خونرسانی به جفت را کاهش دهد ، که غذا و اکسیژن را به جنین می رساند ، به طور بالقوه باعث وزن کم هنگام تولد و مشکلات دیگر می شود. تنها درمان موجود ، زایمان سریع نوزاد است.

این مطالعه نشان داد که دختران زنانی که در دوران بارداری دچار پره اکلامپسی شده بودند ، همانطور که مطالعات قبلی نشان داده بودند ، دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری در بارداری خود بودند. اما همچنین 50 درصد خطر ابتلا به این بیماری را در بارداری های متولد شده از مردان در شرایط مشابه نشان می دهد.

دکتر دکتر نویسنده این مطالعه توضیح داد: “ژن پدر چیزی است که به پره اکلامپسی کمک می کند.” روول اسکایرون ، اپیدمیولوژیست در دانشگاه برگن. وی هیچ راهی برای تأثیرگذاری بر این بارداری جز با مکانیسم ژنتیکی ندارد. “

پیوند ژنتیکی به ویژه برای موارد شدید پره اکلامپسی ، که می تواند برای جنین کشنده باشد ، مهم بود. بر اساس این مطالعه ، میزان موارد شدید این بیماری در حاملگی هایی که شامل زنان متولد شده پس از حاملگی پره اکلامپتیک می شود سه برابر شده و برای مردان تقریباً دو برابر شده است.

اسکایرون گفت: “پزشکان باید آگاه باشند که این نوع خطرات می تواند چنین مواردی را به دنبال داشته باشد.”

بر اساس این مطالعه ، خطر ژنتیک را می توان برای یک خانواده گسترش داد. خواهران مردان یا زنان مبتلا در بارداری خود با خطر عادی این بیماری دو برابر می شوند ، حتی اگر این وضعیت در هنگام تولد وجود نداشته باشد.

طبق این مطالعه ، خطر برای خواهر و برادر در این موارد افزایش نیافته است. محققان می گویند این نشان می دهد که حساسیت می تواند از مادر به دختر منتقل شود اما از مادر به پسر منتقل نمی شود.

اسکایرون گفت: “این نوع تفکر جدید است.” “هیچ مطالعه قبلی با این نوع داده های جمعیتی انجام نشده است.”

منابع: Rolv Skjaerven ، MD ، اپیدمیولوژیست ، دانشگاه برگن ، نروژ ؛ آلن ویلکاکس ، محقق ارشد ، م Instituteسسه ملی علوم بهداشت محیط ، تحقیقات مثلث پارک ، NC ؛ 15 سپتامبر 2005 ، مجله پزشکی بریتانیا برخط

حق چاپ © 2005 ScoutNews LLC. همه حقوق محفوظ است.درخواست

چه عواملی باعث پوسیدگی دندان می شود؟
پاسخ را ببینید

دیدگاهتان را بنویسید