چگونه NYPD خود را بلافاصله پس از حملات 11 سپتامبر تقویت کرد


صبح 11 سپتامبر ، NJ Burkett خبرنگار WABC در حال پخش زنده در مرکز شهر منهتن در میان دود بلند شده از بالای مرکز تجارت جهانی پس از برخورد هواپیماها به هر دو برج بود.

بورکت به حاضران گفت: “شما می توانید آتش نشانان ، افسران پلیس و ماموران FBI را مشاهده کنید که در اینجا جمع شده اند.”

با این حال ، در حالی که بورکت به نوشتن گزارش ادامه می دهد ، وضعیت وی ناگهان تغییر می کند. “و من دو برج می بینم. یک انفجار بزرگ رخ داده است و اکنون آوار بر سر همه ما می ریزد. ما ترجیح می دهیم مانع کار نشویم! » او فریاد زد برج جنوبی در مقابل من در حال فروپاشی بود. برکت و همه اطرافیانش شروع به فرار سریع از خطر کردند.

بورکت یکی از هزاران نیویورکی بود که با فرار از برج جنوبی مرکز تجارت جهانی در ساعت 9:59 صبح شروع به دویدن سریع در خیابان های منهتن تحتانی کرد. کمی قبل از ساعت 10:30 صبح سقوط کرد.

بیش از 2999 نفر در آن روز در حمله هواپیمای مشترک به نیویورک ، پنتاگون در واشنگتن دی سی و چهارمین هواپیمای مسافربری که آن روز در پنسیلوانیا بدون هدف سقوط کرد ، کشته شدند. تنها در حمله نیویورک بیش از 2700 نفر کشته شدند ، از جمله صدها آتش نشان ، امدادگران و افسران پلیس که برای کمک به تخلیه ساختمان آمده بودند.

این تنها مرگبارترین حمله گروهی خارجی به خاک آمریکا است و توسط سازمان های امنیت ملی آمریکا از آن جلوگیری نشده است. اداره پلیس شهر نیویورک تصمیم گرفته است که دیگر هرگز با پای صاف گرفتار نشود. این وزارتخانه به سرعت برای توسعه قابلیت های اطلاعاتی جهانی و مقابله با تروریسم حرکت کرد.

شهردار بلومبرگ و کمیسر کلی جلوی 12 مانیتور ایستاده اند که صحنه های مختلف خیابانی را در جنوب منهتن نشان می دهند.

شهردار مایکل بلومبرگ 2012 و ری کلی کمیسر پلیس در مورد طرح امنیتی منهتن تحتانی بحث می کنند.

فلش

شهردار 2012 مایکل بلومبرگ و رئیس پلیس ری کلی در مورد طرح امنیتی Lower Manhattan بحث می کنند.

جاستین لین/EPA/Shutterstock

در عرض یک ماه پس از تصدی پست در سال 2002 ، مدیر وقت NYPD ریموند کلی دفتر جدید مبارزه با تروریسم را تأسیس کرد. به دستور کلی ، NYPD بخش اطلاعات خود را سازماندهی کرد و یک رهبر سابق سیا را برای اداره آن به آنجا آورد.

به زودی ، کارآگاهان NYPD در شهرهای سراسر جهان مستقر شدند تا توطئه های ظاهری را منتشر کنند و اطلاعاتی را که از سایر حملات جهادی جمع آوری شده بود ، منتشر کنند.

کلی در 60 دقیقه بعد از 60 دقیقه گفت:

احساس خیابان های شهر نیز تغییر کرده است.

کریستوفر دان ، مدیر حقوقی اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک می گوید: “ما دوربین های نظارتی را در سراسر شهر دیدیم.” “ما افسران با تجهیزات بسیار سنگین تر را دیدیم. ما دیدیم پلیس در حال جستجوی مسافران مترو است که سعی می کنند وارد سیستم شوند. “

دوربین های نظارتی NYPD - روی تیر در نزدیکی ساختمان اداری مرتفع با دوربین های متعدد و جعبه سفید با نشان NYPD روی آن

دوربین های نظارتی NYPD

فلش

دان گفت قبل از 11 سپتامبر ، بسیاری از مردم نیویورک تحمل نمی کردند که پلیس بلافاصله پس از حمله در مترو به طور تصادفی در حال جستجو برای کیسه ها یا دوربین های نظارتی اشاعه نصب شده در مناطق عمومی باشد. به

اما از آن زمان ، برای بسیاری از مردم ، پلیس ، شهرداران و روسای جمهور قهرمانان فوری شده اند. در مسابقات جهانی 2001 برانکس ، طرفداران یانکیز در حالی که جورج دبلیو بوش کلاه آتش نشانی را بر سر داشت و به سمت تپه رفتند تا اولین زمین مسابقه خود را اجرا کنند ، تشویق کردند. اپرا وینفری رودی جولیانی را “شهردار آمریکا” اعلام کرد.

دان گفت در این فضای ترسناک و میهن پرستانه ، تقریباً غیرممکن است که دادگاه ها ، شورای شهر یا مردم در مورد محدود کردن اختیارات در حال گسترش NYPD فکر کنند.

وی گفت: “مردم به سادگی از پذیرش آنها بی میل بودند ، آنها از این می ترسیدند که به عنوان یک مارک ضعیف در برابر تروریسم معرفی شوند.”

در سالهای بعد شهر نیویورک هدف حملات تروریستی قرار گرفت. در سال 2010 ، فیصل شازاد نتوانست بمبی را در میدان تایمز منفجر کند. در سال 2017 ، سیدفلو سایپوف در نزدیک بزرگراه وست ساید با عابر پیاده برخورد کرد و هشت نفر را کشت.

پلیس در مسیر دوچرخه سواری بزرگراه وست ساید با دوچرخه های شکسته در جلو

یک افسر پلیس در محل یک مسیر دوچرخه سواری در نزدیکی بزرگراه وست ساید در 31 اکتبر 2017

فلش

یک افسر پلیس در محل یک مسیر دوچرخه سواری در نزدیکی بزرگراه وست ساید در 31 اکتبر 2017

اسکات هینس / Gotham Mist

اما طرح تروریستی به اندازه مرگبار حمله مرکز تجارت جهانی نزدیک نشد و NYPD معتقد است که رویکرد همه جانبه بخشی از دلیل آن است.به

جان میلر ، معاون اطلاعات و مبارزه با تروریسم NYPD ، گفت که شهر نیویورک “بیست سال تداوم” توطئه های تروریستی خارجی را تجربه کرده است.

او گفت: “کارهای شگفت انگیزی برای متوقف کردن کسانی که در زمین هستند انجام شده است.” “گاهی میخ در مرحله بعدی میخکوب می شود.”

با این حال ، منتقدان خاطرنشان می کنند که ارزیابی صحت چنین ادعاهایی دشوار است ، تا حدی به دلیل محرمانه بودن NYPD در مورد عملیات ضد تروریسم.

گرگوری آمباخ ، مورخ کالج جان جی ، می گوید: “اطلاعاتی وجود داشت که فقط با تلاش NYPD در دسترس بود که در جلوگیری از این حملات مفید بود.” “اما ما نمی توانیم میزان موفقیت تلاش های ضد تروریسم NYPD را ارزیابی کنیم زیرا ما پرونده بزرگتر را نمی شناسیم.”

اگرچه اوباخ از مزایای ایمنی آشکار گسترش پلیس مبارزه با تروریسم NYPD قدردانی می کند ، وی خاطرنشان کرد که این قدرت های جدید مکانیسم های نظارتی نظارتی کمی دارند. هیئت منصفه خصوصی شهر جنبه های روزانه پلیس نیویورک را بررسی می کند ، نه فعالیت های ضد تروریسم. و گروههای حمایتی امروز بیشتر بر مسائل امنیتی داخلی مانند بی رحمی پلیس و مرگ غیرنظامیان غیر مسلح به دست افسران تمرکز کرده اند.

او گفت: “مگر اینکه یک لایه تحقیق اضافی انجام شود.” “اسرار مستعد سوء استفاده هستند.”

از دیدگاه حزب لیبرال مدنی ، NYPD در روزهای اولیه تلاش های خود برای مبارزه با تروریسم از قدرت خود سوء استفاده کرد. به عنوان مثال ، NYPD کنوانسیون ملی جمهوری خواهان 2004 را در منهتن سازماندهی کرد.

قبل از بازی ها ، NYPD تیم های مخفی را به سراسر کشور و سراسر اروپا و کانادا اعزام کرده بود تا گروه هایی را که با جنگ ایالات متحده در عراق مخالف هستند و قصد دارند در بازی ها اعتراض کنند ، رصد کنند. همانطور که نیویورک تایمز چند سال بعد گزارش داد ، مأموران مخفی روزانه گزارش هایی ارائه می دهند که در آن رهبران جلسات و گروه ها را شرح می دهند.

عموم مردم ، که به طور کلی گسترش NYPD را برای مقابله با تروریسم پذیرفتند ، بی اطلاع بودند که این وزارتخانه بر معترضان ضد جنگ نظارت می کند.

نمای هوایی از معترضان ضد جنگ پارک مرکزی گرفته شده از کشتی هوایی

در طول کنوانسیون ملی جمهوری خواهان 2004 ، NYPD یک ناو هوایی فوجی را برای نظارت بر اعتراضات ضد جنگ اجاره کرد.

فلش

در طول کنوانسیون ملی جمهوری خواهان 2004 ، NYPD یک کشتی هوایی فوجی را برای نظارت بر اعتراضات ضد جنگ اجاره کرد.

ویدئوی شاهد

و در خود کنوانسیون ، NYPD دستگیری های گسترده ای انجام داد و مانع راهپیمایی بسیاری از معترضان شد. سالها بعد ، یک قاضی فدرال دریافت که برخی از این دستگیریها غیرقانونی است. اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک بعداً از شهر به نمایندگی از بسیاری از معترضان شکایت کرد و به تسویه حساب نزدیک به 18 میلیون دلار دست یافت.

بسیاری از فعالان و آزادیخواهان مدنی می گویند اقدامات NYPD قبل و در طول کنوانسیون نشان داده است که چگونه نیروهای ضد تروریسم می توانند به راحتی به شهروندان تابع قانون مراجعه کنند. اما تقریباً یک دهه پس از حملات 11 سپتامبر ، به این فکر می کنید که مردم نیویورک چقدر آزادی را برای احساس امنیت بیشتر معامله کردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گسترش نظارت NYPD پس از حملات 11 سپتامبر ، مقاله مت کاتز و جوزف گدئون را در مورد سابقه جاسوسی گروهی NYPD ، از جمله مسلمانان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید