چگونه یک متخصص تغذیه ثبت شده می تواند به شما در مورد آلرژی غذایی کمک کند


آلرژی غذایی چیست؟

آلرژی غذایی زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن شما نسبت به پروتئین موجود در یک غذای خاص واکنش منفی نشان دهد. اگر آلرژی غذایی دارید، ممکن است اولین بار که غذا را می خورید هیچ علامتی نداشته باشید. پس از خوردن غذا، بدن شما آنتی بادی می سازد. دفعه بعد که همان غذا را می خورید، بدن شما مواد شیمیایی ترشح می کند که می تواند باعث واکنش هایی روی پوست، دستگاه گوارش، دستگاه تنفسی یا سیستم قلبی عروقی شود. برای برخی افراد، واکنش آنقدر شدید است که می تواند کشنده باشد. آلرژی غذایی را نباید با عدم تحمل غذایی اشتباه گرفت. عدم تحمل غذایی سیستم ایمنی را درگیر نمی کند و معمولاً برای ایجاد علائم به مقدار زیادی غذا نیاز دارد.

چه چیزی باعث آلرژی غذایی می شود؟

هیچ دلیل شناخته شده ای برای آلرژی غذایی وجود ندارد و در حال حاضر، هیچ درمانی برای آلرژی غذایی وجود ندارد.

آلرژی غذایی چگونه در بدن ظاهر می شود؟

علائم آلرژی غذایی می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. بسیاری از افراد علائم بسیار خفیف و برخی دیگر علائم بسیار شدید و تهدید کننده زندگی را تجربه می کنند. شایع ترین علائم آلرژی غذایی عبارتند از:

 • واکنش های پوستی مانند کهیر و خارش
 • تورم صورت/لب ها/زبان
 • سرفه یا خس خس سینه و تنگی نفس
 • درد قفسه سینه
 • احساس سفتی در گلو یا مشکل در بلع
 • آبریزش یا خارش بینی و آبریزش چشم
 • حالت تهوع و/یا اسهال
 • گرفتگی معده
 • استفراغ
 • پوست رنگ پریده یا آبی
 • سرگیجه یا احساس سبکی سر
 • از دست دادن هوشیاری یا شوک

عوامل خطر مرتبط با داشتن آلرژی غذایی

تقریباً 6٪ از کودکان خردسال و 3-4٪ از بزرگسالان حساسیت غذایی دارند. شما ممکن است در معرض خطر بیشتری برای داشتن آلرژی غذایی باشید اگر: فردی از خانواده نزدیک شما آلرژی غذایی داشته باشد. شما در حال حاضر یک آلرژی غذایی دارید و در معرض خطر بیشتری برای ایجاد آلرژی های غذایی اضافی هستید. یا بیماری های دیگری مانند آسم، اگزما یا تب یونجه دارید.

غربالگری/تشخیص: تست آلرژی غذایی

پزشک شما می‌تواند برای تعیین اینکه آیا آلرژی غذایی دارید یا خیر، آزمایش پوستی انجام دهد. تست خراش پوستی شامل قرار دادن مقادیر کمی از آلرژن در پوست است. اگر بعد از 30 دقیقه واکنش نشان داد، نشانه خوبی است که ممکن است به آن غذای خاص حساسیت داشته باشید. همچنین آزمایش‌های خونی وجود دارد که می‌تواند به تعیین اینکه آیا علائم شما مربوط به آلرژی غذایی است یا خیر، انجام می‌شود. اگر به متخصص آلرژی ارجاع داده شوید، ممکن است از شما خواسته شود که یک چالش خوراکی خوراکی را تکمیل کنید. متخصص مقادیر کمی از مواد غذایی که تصور می شود باعث علائم می شود را در اختیار شما قرار می دهد و تا زمانی که واکنشی مشاهده نشود، مقدار آن بیشتر می شود.

مدیریت تشخیص خود

نحوه درمان آلرژن های غذایی

افرادی که آلرژن های غذایی دارند باید از خوردن (و گاهی اوقات دست زدن به) غذایی که به آن حساسیت دارند اجتناب کنند. خواندن برچسب های مواد غذایی و درک اینکه کدام غذاها ممکن است حاوی آلرژن غذایی باشند برای مدیریت وضعیت شما مهم است. بسته به شدت آلرژی غذایی شما، پزشک ممکن است یک تزریق خودکار اپی نفرین (همچنین به عنوان Epi-Pen) برای شما تجویز کند. زمانی که فرد در معرض خطر واکنش آلرژیک شدید قرار دارد، این مورد ضروری است. اگر واکنش شما شدید نباشد، پزشک ممکن است مصرف آنتی هیستامین ها را برای کمک به درمان علائم خفیف آلرژی غذایی توصیه کند.

چه زمانی باید ملاقات با یک متخصص تغذیه ثبت شده را در نظر بگیرید؟

اجتناب از آلرژن های غذایی برای ایمنی بسیار مهم است، اما می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اگر احساس می کنید برای درک اینکه کدام غذاها ممکن است حاوی آلرژن باشند یا اینکه چگونه رژیم غذایی خود را برای آلرژی غذایی تنظیم کنید به کمک نیاز دارید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با یک متخصص تغذیه رسمی صحبت کنید. متخصصان تغذیه ثبت شده می توانند به شما کمک کنند تا در دنیای تغذیه حرکت کنید و پشتیبانی و توصیه های فردی را به شما ارائه دهند. آنها با شما همکاری خواهند کرد تا برنامه غذایی یا الگوی غذایی را پیدا کنید که برای شما و سبک زندگی شما بهترین کار را دارد.

آنچه که متخصصان تغذیه ما می توانند برای شما انجام دهند

در طول قرار اولیه خود، یک جلسه 80 تا 90 دقیقه ای با یک متخصص تغذیه ثبت شده آگاه و دلسوز دریافت خواهید کرد که به شما کمک می کند احساس حمایت و تحصیل کنید. متخصص تغذیه شما:

 • به شما در برنامه ریزی وعده های غذایی برای آلرژی های غذایی کمک کند.
 • از تیم مراقبت های بهداشتی اولیه، پزشک یا متخصص خود دفاع کنید و/یا با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • اصول اولیه آلرژی غذایی را توضیح دهید، افسانه ها را از بین ببرید و توصیه های تغذیه ای را به شما ارائه دهید.
 • به شما کمک می کند تا احساسات مربوط به مدیریت آلرژی غذایی را برای خود یا یکی از نزدیکان خود مدیریت کنید.
 • با درک نحوه خرید مواد غذایی، خواندن برچسب های تغذیه و تهیه غذاهایی که شما یا خانواده تان از آن لذت می برید، به شما قدرت دهید که سلامت خود را مدیریت کنید.
 • نکات آشپزی، راهنمایی های آماده سازی غذا، تغییرات دستور غذا و ایده های میان وعده را به شما ارائه می دهد.

مزایای کار با یک متخصص تغذیه در A Little Nutrition

ما می خواهیم در مورد نحوه تغذیه بدن خود و کمک به مدیریت آلرژی غذایی خود احساس بهتری داشته باشید. A Little Nutrition مکانی امن برای دریافت توصیه ها و راهنمایی های بهداشتی غیرقانونی است.

متخصصین تغذیه ثبت شده ما رویکردی شامل وزن برای مراقبت های بهداشتی ارائه می دهند و از شما در سفر تغذیه ای شما حمایت می کنند. هنگامی که با یکی از اعضای تیم ما کار می کنید، می توانید آنها را دایره المعارف غذایی شخصی خود در نظر بگیرید و در مورد سؤالات تغذیه ای خود مشاوره تخصصی دریافت کنید. متخصص تغذیه شما با شما و نحوه غذا خوردن شما، ترجیحات غذایی، عدم تحمل شما آشنا می شود و یک برنامه اقدام شخصی برای کمک به بهبود علائم به شما ارائه می دهد.

متخصص تغذیه شما همچنین می‌داند که خوردن و غذا ممکن است یک تجربه احساسی برای شما باشد و به شما کمک می‌کند تا رابطه خود را با غذا ارزیابی کنید. اگر رابطه ضعیفی با غذا دارید، متخصص تغذیه می‌تواند به شما در روند صلح با غذا و حل کردن غذا خوردن عاطفی کمک کند.

مهم نیست که در کجای سفر سلامتی خود هستید، متخصص تغذیه شما می‌تواند با انگیزه، حمایت و مسئولیت‌پذیری به شما کمک کند تا به اهدافتان برسید.

بررسی اجمالی خدمات تغذیه

چند بار مراجعه برای مشاهده تغییرات در سلامتی من توصیه می شود؟

جواب کوتاه: بسیاری از مشتریان ما گزارش می دهند که پس از 3 تا 5 قرار ملاقات با فاصله 3 تا 6 ماه، تغییرات قابل توجهی در تغذیه و سلامت خود مشاهده می کنند. با این حال، برخی از مشتریان باید هر 2 هفته یک بار قرار ملاقات بگذارند تا بتوانند الگوی جدید غذا خوردن خود را درک کنند. برخی از مشتریان تنها به 1 یا 2 قرار ملاقات نیاز دارند. متخصص تغذیه شما یک برنامه درمانی توصیه شده را در قرار ملاقات اولیه به شما ارائه می دهد.

پاسخ طولانی: این واقعاً به تعداد نگرانی‌های مربوط به سلامتی و سبک زندگی بستگی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. مهارت‌ها و آموزش‌های اضافی در مورد برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی، تهیه غذا و خرید مواد غذایی ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد تا بتوان عادات قوی را به کار برد. بعلاوه، ممکن است در طول ملاقات شما با متخصص تغذیه ثبت شده، زمینه های احساسی مانند ضربه های ناشی از رژیم غذایی، خوردن احساسی و استرسی، و تصویر ضعیف بدن وجود داشته باشد که ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد. ما همچنین مشاوران و درمانگرانی داریم که می‌توانند به شما کمک کنند تا با چالش‌های روزمره مدیریت استرس، اضطراب، افسردگی، غم و اندوه و کشمکش‌های روابط کار کنید. روان درمانی ابزاری است که وقتی با تغییرات رفتار سلامتی ترکیب شود، موفقیت ایجاد می کند.

آیا قرار ملاقات های من تحت پوشش بیمه درمانی منیتوبا یا بیمه درمانی تمدید شده است؟

بهداشت Manitoba خدمات خصوصی ثبت شده متخصص تغذیه را پوشش نمی دهد. با این حال، اگر بیمه درمانی را از طریق کارفرمای خود تمدید کرده اید، ممکن است پوششی برای خدمات متخصص تغذیه و درمانگر ثبت شده داشته باشید. اگر در مورد پوشش خود مطمئن نیستید، می توانید با دفتر ما 1-204-515-7466 تماس بگیرید و ما می توانیم آن را برای شما بررسی کنیم. علاوه بر این، اگر برنامه شما امکان صورت‌حساب مستقیم را فراهم می‌کند، خوشحال می‌شویم مستقیماً قرار ملاقات شما را صورت‌حساب کنیم و هزینه‌های پرداختی را تا حد امکان پایین نگه داریم.

هزینه قرار ملاقات چقدر است؟

زمان ملاقات اولیه 80 تا 90 دقیقه است و هزینه آن 185 دلار است
قرارهای بعدی 50 تا 60 دقیقه طول می کشد و 130 دلار هزینه دارد

چگونه می توانم با یک متخصص تغذیه ثبت نام شده وقت بگیرم؟

برای رزرو قرار ملاقات با یکی از متخصصین تغذیه یا درمانگران ثبت شده ما می توانید:
تلفن: 204-515-7466
ایمیل: [email protected]
رزرو آنلاین: https://alittlenutrition.janeapp.com/

پین من برای بعد

دوره های تغذیه آلرژی غذایی

آکادمی تغذیه مکانی است که می توانید در مورد آلرژی های غذایی خود و نحوه مدیریت آنها اطلاعات کسب کنید. ما دوره هایی را در مورد موضوعاتی مانند زندگی با آلرژی سولفیت و 8 راهنمای اسنک بدون آلرژن اولویت دار ارائه می دهیم!

هدف ما ارائه دانش مورد نیاز مردم برای داشتن یک زندگی سالم با وجود آلرژی غذایی است. ما می خواهیم همه کسانی که آلرژی یا عدم تحمل دارند بدانند که تنها نیستند

امروز برای یکی از دوره های آنلاین شگفت انگیز تغذیه ثبت نام کنید و 40% تخفیف دریافت کنید!

>>> 40% تخفیف راهنمای 8 اسنک اولویت دار بدون آلرژن! برای ازوفاژیت ائوزینوفیلیک و سایر شرایط آلرژیک

>>> 40% تخفیف برنامه منوی 4 هفته ای با هیستامین کم: منوهای ساده برای رژیم کم هیستامین!

>>> 40% تخفیف برای زندگی با حساسیت به سولفیت: هر آنچه که باید در مورد زندگی بدون سولفیت بدانید!

ارجاع:

دولت کانادا (2021). حساسیت غذایی. قابل دسترسی از: Food allergies – Canada.ca

آلرژی غذایی کانادا (2021). آلرژی غذایی چیست؟ دسترسی از: آلرژی غذایی چیست؟ – آلرژی غذایی کانادا

رژیم لاغری سریع