چگونه برنامه های سلامتی را در محل کار غنی و موثرتر کنیم

گذشته از تمرکز بیش از حد بر روی مسائل پزشکی (خطرات سلامتی) و کم توجهی به کیفیت زندگی، چنین ابتکاراتی چه اشکالی دارد؟ نیات مدیریت درست است (برنامه ها در هزینه های پزشکی و بیمه صرفه جویی می کنند و به کارکنان کمک می کنند تا انتخاب های سالم تری داشته باشند)، شرکت کنندگان معمولاً از پیشنهادات سلامتی شرکت استقبال می کنند و معمولاً برخی از بازده های مثبت ایجاد می شود.

اما پس از حداقل 40 سال آزمایش با سلامتی در محل کار، شاید برخی از جهت گیری های جدید قابل توجهی در نظر گرفته شود. من یک پیشنهاد اصلاحی دارم که ممکن است زمانی بیش از حد رادیکال باشد، اما ممکن است امروز بسیار خوب عمل کند، به ویژه در سازمان های موفق تر و توسعه یافته در اروپا و سراسر جهان. من توصیه می‌کنم سلامتی در محل کار را در نظر بگیرید، که نه تنها کارکنان سالم‌تر و سازنده‌تر را پرورش می‌دهد و از آن‌ها حمایت می‌کند، بلکه افراد بهتری نیز دارند.

همه ما با Worksite Wellness آشنا هستیم که آموزه های متخصصان تناسب اندام مانند کن کوپر، گیب میرکین و بسیاری دیگر را برجسته می کند. ما ایده های مدیریت استرس هانس سلیه، کن پلیتیر و دیگران را می دانیم. و ما علم تغذیه کلی براونل، مایکل جاکوبسن و بسیاری از دانشمندان علوم غذایی را درک می کنیم. این امر در مورد همه موضوعات بهداشتی محبوبی که در Worksite Wellness استاندارد پوشش داده شده اند، صدق می کند. اما چه تعداد از شرکت‌کنندگان سلامتی شرکتی با ایده‌هایی درباره زندگی خوب و مجموعه‌ای غنی از امکانات اخلاقی یا اخلاقی از سوی افرادی مانند سقراط، دموکریتوس، ارسطو، افلاطون، اپیکور، پروتاگوراس، لوکرتیوس و اپیکتتوس مواجه شده‌اند؟ خوب، شاید این نمونه ها برای سلیقه برخی از شرکت ها کمی به عقب بروند. اسپینوزا، هابز، برک، اراسموس، هیوم، ولتر، کانت، بنتام، میل، جی. مور، روسو، راسل، دیویی، اینگرسول، پین، دیدرو، کلمونز (تواین)، الیوت، داروین، ادیسون، دارو، موری، شوایتزر، انیشتین، متولد، سانگر، ضابطان و کورتز؟

به منظور ایجاد افراد بهتر، من پیشنهاد می‌کنم مکمل‌های قابل توجهی را به تلاش‌های سلامتی محل کار اضافه کنیم تا کارکنان را با دیدگاه‌های جایگزین در مورد مسائل کیفیت زندگی آشنا کنیم. اینها باید شامل فرصت هایی برای یادگیری منابع مختلف قضاوت اخلاقی، تفکر انتقادی و خرد، فضیلت و برتری باشد. به همه کمک کنید، چه در اتاق هیئت مدیره، چه در طبقه مغازه، یا هر جای دیگر در محل کار متنوع، تا با یادگیری، تأمل و بحث در مورد ماهیت و میزان تعهداتمان نسبت به یکدیگر، احساس عدالت اجتماعی بهتری را ایجاد کنند.

بزرگسالان می توانند با سودآوری به موضوعاتی بپردازند که تفکر خلاق را در مورد تصمیم گیری های مستقل و مسئولانه دعوت می کند. دانش عملی از آنچه متفکران پیشگام در مورد رفتار انسانی به این نتیجه رسیده اند می تواند به همه ما در درک بهتر کنش معاصر کمک کند. اخلاق موضوعی نیست که برای طبقه خاصی از اقتدار محفوظ است – این بخشی از شخصیت ماست که بر نحوه تفکر و عمل ما تأثیر می گذارد. بیایید مردم را تشویق کنیم که با چنین مسائلی درگیر شوند. اگر این در Worksite Wellness ادغام می شد، فکر می کنم علاقه بیشتری به مفهوم وجود داشت. تأثیر محدود هنرهای شفابخش بر رفاه در محیط کار غلبه کرده است و اهمیت عملکردهای ارتقاء سلامت به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

امیدوارم ناگفته نماند که دستور کار چنین ابتکاری ها متقاعد کردن کسی به داشتن یک طرز فکر خاص نیست، بلکه هدف آن این است که خودتان در مورد مسائل بزرگ زندگی، کار، بازی و همه چیزهایی که بر دیگران تأثیر می گذارد فکر کنید.

آیا چنین برنامه روشنگری جدید منجر به درگیری بر سر فضیلت و گناه و دعوت به تقابل بر سر مناطق داغ درگیری می شود؟ آیا به قلمروهای ناگفته اما اساساً ممنوعه سیاست، جنسیت و مذهب حمله خواهد کرد؟ البته – اما اینها دلایل دیگری هستند که چرا چنین دستور کار می تواند و باید خوب باشد. من پیشنهاد می‌کنم که این به طور مستقیم به نوع ایده‌هایی می‌پردازد که افراد بهتر می‌توانند تولید کنند.

هرکسی بر اساس فرهنگ، تجارب زندگی و موارد دیگر درباره ارزش های اخلاقی، اخلاقی و سایر ارزش های مناسب نظری دارد. بزرگسالان باید این فرصت را داشته باشند که اصول جهانی را بیان کنند که زیربنای باورهای آنها در مورد رفتار جنسی، ازدواج، طلاق، کنترل تولد، سقط جنین، تحقیقات سلول های بنیادی، تکامل و هر چیز دیگری که در زندگی مدرن اهمیت دارد. یک انجمن تندرستی که توسط مدیران مجرب با دستورالعمل‌های روشن و بدون فشار برای انطباق با خطوط حزبی رهبری می‌شود، رهایی بخش و نشاط‌آور خواهد بود. همچنین برای بسیاری از کسانی که حوصله شان بر روی کاهش خطرات در محل کار و مدیریت پزشکی تمرکز دارد، می تواند یک انتخاب خوب باشد.

کتاب اخیر سوزان نیمن، استاد فلسفه آمریکایی که مجمع انیشتین را در پوتسدام آلمان مدیریت می‌کند، کتاب مفیدی با عنوان وضوح اخلاقی برای این پیشنهاد نوشته است (هارکورت، 2008). این خواستار گسترش رفاه محیط کار در مشاغل و سایر نهادها (به عنوان مثال موسسات آموزشی و سازمان های دولتی محلی/ایالتی و ملی) است. به گفته خانم نیمان، کمبود اساسی که منجر به مسائل مربوط به سبک زندگی و انبوهی از اضطراب می شود، اضافه وزن، سبک زندگی کم تحرک، یا حتی عدم توجه به انتخاب های غذایی عاقلانه یا نحوه مدیریت استرس نیست. اینها علائم چیزی عمیق تر است که به بیراهه رفته است. نه، بزرگترین کمبودهای سلامتی ما ناشی از متافیزیک لنگ، فقدان شجاعت فلسفی است. این مشکل را باید با قرار دادن خود در معرض دوز نیروبخشی از ایده های بزرگ متفکران بزرگ آن زمان و اکنون برطرف کرد. این نیاز و، امیدوارم، چالش و تمرکز کوتاه مدت برای رفاه محیط کار است.

درک، بیان و گفت‌وگو درباره ایده‌های بزرگ اخلاقی، وجودی، اخلاقی و سایر ایده‌های متعالی، سلامت جامعه را با ارتقای تبدیل تدریجی ما به انسان‌های بهتر تقویت می‌کند. آشنایی با متفکران بزرگ می‌تواند به تفکر عادی رونق زیادی بدهد، در نتیجه به کارمندان و بقیه کمک می‌کند تا از واژه‌ها و عبارات مهم مبارزات سیاسی، سیاست هویت، قربانی شدن و دیگر جنبه‌های یک مفهوم فعلی فراتر روند (یعنی تشخیص، مقاومت و رد کردن) را انجام دهند. . فروپاشی که نیمان توصیف می کند.

تشخیص آسمان پر ستاره بالا و قدردانی از آن با شگفتی و هیبت روزافزون کار دشواری نیست. آنچه ما همچنین به آن نیاز داریم این است که ذهن خود را با افکار گسترده و ثابت در مورد قانون اخلاقی درون خود پر کنیم.

رژیم لاغری سریع