چگونه از قدردانی برای داشتن زندگی مثبت تر استفاده کنیم

هنگامی که قدردانی را در کانون تعاملات روزانه خود با دیگران قرار می دهید، هر اقدامی که انجام می دهید ریشه در شکرگزاری خواهد داشت. شما می توانید با سپاسگزاری، آگاهانه و هدفمند کردن فعالیت ها و اعمال روزانه خود این کار را انجام دهید. این به شما کمک می کند تا زندگی خود را مثبت تر کنید و در پروژه های روزانه خود به موفقیت بیشتری دست یابید. در اینجا چند نکته و استراتژی برای انجام این کار آورده شده است.

آیا برای قدردانی از نعمت های ساده زندگی خود وقت می گذارید؟ آیا از فرصتی که برای خدمت به دیگران از طریق کار خود به دست آورده اید ابراز قدردانی می کنید؟ وقتی وارد دفتر خود می شوید، به یاد می آورید که افراد زیادی در حال حاضر به دنبال شغل هستند؟ شما باید انتخاب کنید که زندگی را با نگرش سپاسگزار طی کنید. این به شما کمک می کند تا روی جنبه های مثبت زندگی تمرکز کنید. در چه شرایطی تمرکز بر قدردانی برای شما دشوار است؟

در هنگام تعامل با دیگران چه می کنید؟ چگونه از ذهنیت مثبت خود برای مقابله با انرژی منفی دیگران استفاده می کنید؟ قبل از سلام و احوالپرسی با یک دوست یا غریبه، از دیدن و صحبت با آنها قدردانی کنید. عبارات اولیه شما می تواند لحن مثبتی در مکالمه شما ایجاد کند. یا منفی مشکل لحن منفی این است که شما را برای استرس مکالمه آماده می کند. این کار را نکنید، زیرا وقتی استرس را به زندگی خود دعوت می کنید، تعاملات منفی به عزت نفس، سلامت و بهره وری شما آسیب می زند.

وقتی با هر قدمی که برمی دارید برکات ساده زندگی برایتان روشن می شود، چیزهای ساده ای مانند توانایی نفس کشیدن، راه رفتن و چشیدن طعم غذا را قدردان خواهید کرد. این می تواند به شما انگیزه دهد که آگاهانه و با شادی در فعالیت ها و پروژه های روزانه خود حرکت کنید. شما باید یاد بگیرید که از ترحم به خود دوری کنید و حتی زمانی که احساس ناراحتی می کنید از غم و اندوه دوری کنید. اجازه دهید قدردانی به جای عصبانیت و حسادت قدم های شما را هدایت کند.

سطح سلامت خانواده شما چقدر است؟ اگرچه گاهی اوقات حفظ آرامش هنگام تنبیه فرزندان دشوار است، اما وقتی به یاد بیاورید که کودکان هدایای گرانبهایی هستند که شایسته راهنمایی مناسب هستند، آسان تر و کمتر استرس زا می شود. همانطور که به آنها درس های زندگی می دهید، ماموریت خود را روشن نگه دارید. اگر آنها بدانند که چقدر نعمت دارند، کار خود را به خوبی انجام داده اید.

برای چه چیزهایی سپاسگزار هستید؟ شکرگزاری را به بخشی طبیعی از زندگی روزمره خود تبدیل کنید. می توانید مناسبت هایی را جشن بگیرید تا طرز فکر سپاسگزار خود را نشان دهید. شناخت خوبی های زندگی به شما این امکان را می دهد که با شادی و آرامش زندگی کنید. این باید بخشی از روند خودکنترلی و بهبود بی وقفه شما باشد!

رژیم لاغری سریع