چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا و چگونه مربی سلامتی

شما در مورد مربیگری سلامتی شنیده اید و سؤالاتی دارید. مربی تندرستی چه می کند؟ چگونه کار می کند؟ برای کیست؟ کجا می توان مربی پیدا کرد؟ کی باید کرایه کنم؟ این مقاله به هیچ وجه قصد ندارد راهنمای کاملی برای پاسخ به تمام سوالات مربیگری سلامتی شما باشد، اما پیش زمینه کافی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید بیشتر بیاموزید و شاید حتی “کوچینگ رایگان” را بپذیرید ارائه می کند. ” -جلسه “از یک مربی سلامتی آماده ارائه یکی. در اینجا پاسخ بسیاری از رایج ترین سؤالات وجود دارد.

مربی سلامتی چیست؟

یک مربی تندرستی متخصصی است که در یک یا چند زمینه از “سلامتی” آموزش دیده است که از مشتریان خود در تغییر سبک زندگی به طور پایدار و پایدار حمایت می کند تا اقدامات آنها در رابطه با سلامت و تندرستی با اهداف شخصی آنها هماهنگ باشد.

یک مربی سلامتی در کدام حوزه های “سلامتی” کار می کند؟

سلامتی کلمه بزرگی است که برای افراد مختلف معانی بسیار متفاوتی دارد. برای برخی این به معنای هر روز رفتن به باشگاه است، برای برخی دیگر یافتن تعادل مناسب بین کار و زندگی خصوصی، برای برخی دیگر سلامتی را به عنوان یک اسپا در مرکز خرید در گوشه و کنار تعریف می‌کنند! با توجه به این طیف گسترده از تعاریف برای واژه سلامتی، خوب است بدانید مربی سلامتی شما در چه زمینه هایی سابقه دارد. در اینجا برخی از موارد رایج وجود دارد: آمادگی جسمانی، رژیم غذایی، مدیریت استرس، مدیریت وزن، چاقی، تعادل زندگی، سلامت عملکرد قلب، مدیریت بیماری، روابط و سلامت روان. البته همه مربیان سلامت در همه این زمینه ها سابقه ندارند.

چه مدارکی را باید بخواهم؟

امروزه هیچ تاییدیه جهانی برای مربیان سلامتی وجود ندارد – بنابراین انتظار نداشته باشید که یک پاسخ صحیح برای این سوال وجود داشته باشد که مربی شما چه مراجعی دارد. در مورد فلسفه های مربیان آینده خود در رابطه با کوچینگ، آموزش مربیان یا پیشینه آنها بپرسید. اگر آنها تحصیلات رسمی مربیگری ندیده اند، از آنها بپرسید که مربی بودن به چه معناست. بسیاری از مربیان سلامتی دارای آموزش / گواهینامه مربی زندگی یا آموزش / گواهینامه مربی سلامت هستند. هیچ برنامه ای را نمی توان به عنوان “بهترین” شناسایی کرد. اگر در مورد پیشینه او نگران هستید، از او بپرسید که برنامه ورزشی او چگونه بوده است.

مربی سلامت چگونه کار می کند؟

یک مربی سلامتی را به عنوان مربی و شریک زندگی خود در نظر بگیرید. هدف یک مربی سلامتی این است که خودتان را از تجارت خارج کنید زیرا شما با تمام ابزارها و انگیزه درونی برای رسیدن به اهداف خود رابطه را ترک می کنید. در حالی که یک مربی سلامتی به احتمال زیاد سابقه ای در یک یا چند مورد از حوزه های سلامتی ذکر شده در بالا دارد، به سرعت متوجه خواهید شد که مربیگری به اشتراک گذاری اطلاعات نیست. مربی با شما برای تعیین اهداف، شناسایی نقاط قوت، توسعه مهارت های شخصی و مهمتر از همه، مستقل شدن، اقدام خواهد کرد.

یک مربی سلامتی چه تفاوتی با یک متخصص تغذیه یا مربی دارد؟

بسیاری از مربیان سلامتی هستند که متخصص تغذیه و مربی شخصی هستند، اما همه مربیان و متخصصان تغذیه مربی سلامت نیستند (و بالعکس). بزرگترین تفاوت در رویکرد دستیابی به هدف است. معمولا یک مربی شخصی استخدام می شود تا راهنمایی، انگیزه، آموزش، پشتیبانی عملی ارائه دهد و به شما بگوید که چگونه به اهداف خود برسید. این پشتیبانی در بسیاری از موارد بسیار مناسب است. یک متخصص تغذیه نیز نقش مشابهی دارد و برای ارائه اطلاعات، راهنمایی و دستور العمل موفقیت در زمانی که فردی نیازها و اهداف تغذیه ای بسیار خاصی دارد، آموزش دیده است. باز هم، آنها نقش فوق العاده ای در کمک به مشتریان خود با سوالاتی که دارند ایفا می کنند.

یک مربی سلامتی هنگام کار با مشتریان رویکرد کاملاً متفاوتی را اتخاذ می کند. اساساً یک مربی فرض می کند که شما پاسخ های خود را دارید. مطمئناً فرصت‌هایی برای ادامه آموزش و به اشتراک گذاشتن اطلاعات در صورت لزوم وجود دارد (و این اطلاعات باید فقط در زمینه‌های تخصصی مربی به اشتراک گذاشته شود)، اما تمرکز یک مربی سلامتی بر توانمندسازی مشتری برای انتخاب مناسب‌ترین روش است. خود را به گونه ای که بتوانید تغییرات پایدار و طولانی مدت در سبک زندگی خود ایجاد کنید. با اینکه به آنها بگویید امروز چه کار کنند بسیار متفاوت است. این در مورد بحث در مورد اهداف، یک چشم انداز و ترسیم یک برنامه با هم است.

چرا باید مربی سلامتی استخدام کنم؟

من مقاله دیگری در همین موضوع نوشتم – گفتگوی کامل را اینجا بخوانید.

کجا می توانم مربی پیدا کنم؟

بیشتر مربیان سلامتی به‌جای شرکت‌های بزرگ، به‌عنوان یک شرکت انفرادی کار می‌کنند و در سراسر کشور (و جهان) پراکنده هستند. مربیانی که برای شرکت های بزرگ کار می کنند معمولاً در یک محیط سازمانی کار می کنند و نمی توانند مشتریان فردی یا خصوصی را بپذیرند. از آنجایی که کوچینگ سلامتی یک صنعت نسبتاً جدید است، هیچ “بهترین” راه برای یافتن مربی وجود ندارد. اگر توصیه شخصی دارید که فوق العاده است. اگر نه، بهترین راهی که برای یافتن مربی می‌دانم، جستجوی Google Wellness Coach است. این فهرست جامع ترین مربیان سلامت در کشور را به شما ارائه می دهد.

کجا همدیگر را می بینیم؟

تقریباً همه مربیان به صورت تلفنی کار می کنند (بسیاری حتی جلسات حضوری را ارائه نمی دهند) بنابراین اگر از کار تلفنی راضی هستید فاصله نباید مشکلی ایجاد کند. اغلب اوقات، مردم گزینه ناشناس بودن را ترجیح می دهند. فقط به خاطر داشته باشید که احتمالاً باید با اتوبوس تماس بگیرید. بنابراین اگر خارج از کد منطقه خود هستید، در صورت عدم دسترسی نامحدود از راه دور، ممکن است هزینه تلفن اعمال شود.

چه کسی را استخدام کنم؟

چند تا نصیحت درک کنید که با مربی رابطه برقرار خواهید کرد. به همان اندازه که یافتن یک مربی شایسته مهم است، یافتن مربی ای است که با آن راحت باشید و مهمتر از همه، کسی که شما را تشویق به فعالیت کند (به همین دلیل است که در وهله اول یک مربی استخدام می کنید). بسیاری از مربیان یک تماس رایگان اولیه برای مربیگری ارائه می دهند، بنابراین از این مزیت استفاده کنید. اگر نه، بیشتر اوقات با شما خواهد بود تا در مورد خدمات آنها به طور عمیق صحبت کنید و این باید به شما احساس خوبی نسبت به شخصیت آنها بدهد.

کوچینگ سلامتی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر تا اینجا در مقاله پیش رفتید، گمان می‌کنم کاندیدای احتمالی هستید. کوچینگ سلامتی برای کسی است که به جای معلم به دنبال شریک زندگی است. این سوال که چگونه سبک زندگی خود را تغییر دهم برای یک مربی سلامتی به همان اندازه جالب است که چه چیزی را باید تغییر دهم. اگر می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، اما در گذشته موفقیتی کسب نکرده‌اید، یا اگر می‌دانید که حمایت و تعامل شخصی کلید ایجاد تغییر پایدار در سبک زندگی‌تان است، ممکن است یک مربی سلامتی برای شما مناسب باشد.

چه زمانی باید مربی استخدام کنم؟

این به وضوح تصمیم شماست. از خود بپرسید که چه فرصت هایی برای کار با یک مربی ارائه می دهد. کاهش وزن است؟ آیا استقامت را بهبود می بخشد؟ آیا یک برنامه زندگی ایجاد می کنید که بین کار و زندگی خانوادگی شما تعادل ایجاد کند؟ از خود بپرسید که چرا ممکن است به یک مربی فکر کنید و این باید شما را در تصمیم گیری راهنمایی کند. به طور کلی، مربیان چیزهای ویژه ای ارائه نمی دهند، زمان درست یا نادرستی برای کار با مربی وجود ندارد.

با این حال، من می خواهم به شما یادآوری کنم که با انتخاب یک مربی گام بزرگی برمی دارید. شما از محل عدم تحرک به عمل می روید. استخدام مربی به تنهایی (و درگیر شدن در رابطه) اقدامی نمادین است که می گوید شما آماده، مایل و در مسیر تغییر هستید. وقتی تصمیم می گیرید زمان مناسب است، قدم بزرگی است و شما سزاوار اعتبار هستید.

اطلاعات بیشتر را می توانید در www.i-grow.net بیابید

رژیم لاغری سریع