چشم اندازهای خوبی برای توسعه روابط ایران و روسیه وجود دارد/ پروژه نیروگاه اتمی بوشر در حال تکمیل است/ برای احیای بورجا 2015 در قالب الحاقات و الحاقات تلاش شود.


چشم اندازهای خوبی برای توسعه روابط ایران و روسیه وجود دارد/ پروژه نیروگاه اتمی بوشر در حال تکمیل است/ برای احیای بورجا 2015 در قالب الحاقات و الحاقات تلاش شود.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: می خواستم اعلام کنم که پروژه نیروگاه اتمی بوشر در حال تکمیل است و تجهیزات آن با وام فدراسیون روسیه در اختیار قرار می گیرد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سرگئی لاوروف در نشست خبری مشترک با خوزه امیرعبداللهیان گفت: در ابتدا باید از مهمان نوازی ایران و همکارم امیر عبداللهیانا تشکر کنم. دیروز با آقای رئیسی صحبت خوبی داشتم. هدف ما تعمیق همکاری است. ما قبول داریم که رابطه این دو به سطح بالایی رسیده است. شانس خوبی برای توسعه یک رابطه وجود دارد. ما روی یک توافق جامع کار می کنیم و نظرات خود را به تهران ارسال کرده ایم. این سند جدید و بسیار مهم باید آینده مشارکت استراتژیک ما را مشخص کند.


وی گفت: ما به تجارت و اقتصاد توجه زیادی داشته ایم و چالش ما توسعه روابط در شرایط فعلی تحریم های یکجانبه آمریکا است. با وجود این همه تحریم، تجارت ما بالغ بر 4 میلیارد دلار بوده است. به عنوان بخشی از مذاکرات خود، زمینه هایی را برای اقدام برای ارتقای سطح روابط بررسی کردیم.


وی افزود: می خواستم اعلام کنم که پروژه نیروگاه اتمی بوشهر در حال تکمیل است و با وام فدراسیون روسیه در حال تجهیز است. هفته گذشته، در جریان مجمع سن پترزبورگ، حوزه همکاری بین دو کشور را بررسی کردیم. هر دو کشور به حمایت از دیپلماسی سیاسی و دیپلماتیک ادامه می دهند.


وی گفت: من مطمئن هستم که وقتی ایالات متحده از برجام خارج شود، بار دیگر در قوانین بین المللی نقش ایفا خواهد کرد. بورجا باید سعی کند قالب 2015 را بدون اضافات و اضافات احیا کند.در حال اتمام پست ها …