چرا CDC غربالگری بیماریهای مقاربتی را در مردان دگرجنسگرا توصیه نمی کند؟


غربالگری زنان و مردان جوان که با مردان رابطه جنسی دارند برای جلوگیری از بیماریهای مقاربتی ممکن است از مشکلات جدی تر سلامتی جلوگیری کند ، اما مزایای بالقوه سلامتی برای مردان دگرجنسگرا نامشخص است.

لورا باخمن ، مدیر ارشد بخش پیشگیری از بیماریهای مقاربتی CDC ، در یک ایمیل می گوید: “داده های کافی برای نتیجه گیری قطعی در مورد اثربخشی غربالگری مردان دگرجنس گرا در معرض خطر کمتر سوزاک و کلامیدیا وجود ندارد.” “تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.”

جفری کلاوسنر ، متخصص بیماریهای مقاربتی مقاربتی در دانشکده پزشکی کک در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس می گوید ، و از آنجا که مردان دگرجنسگرا کمتر در معرض عوارض طولانی مدت هستند ، شانس کمی برای تأمین هزینه این تحقیق وجود دارد.

او می گوید: “هیچ کس هرگز نگفته است ،” این یک سوال بیست میلیون دلاری است. “

او می گوید: اگرچه منطقی است که غربالگری مردان دگرجنس گرا و کشف و درمان بیشتر بیماریهای مقاربتی می تواند میزان ابتلا به بیماریهای مقاربتی را در جمعیت عمومی و زنان کاهش دهد ، اما تحقیقات نشان می دهد که اینطور نیست.

دیون اودوم می گوید تلاش های جهانی آزمایش با توجه به مزایای مستقیم آزمایش زنان و فقدان شواهد برای آزمایش مردان دگرجنس گرا مقرون به صرفه نیست.

“اگر همه افراد جامعه را در یک آزمایش 70 دلاری آزمایش کنید ، این مقدار زیادی دلار است که می توانید برای پیشگیری از HIV هزینه کنید. این می تواند به زنان باردار اجازه دهد تا برای درمان سفلیس به پنی سیلین دسترسی پیدا کنند. ” “شما می توانید تمام مکان های دیگر را تصور کنید که در آن می توانید بحث کنید که این دلارها در کجا هزینه می شود.”

باخمن می گوید ، اگرچه این توصیه های غربالگری STD بیشتر بر MSM و زنان متمرکز است ، اما “استانداردهای نظارتی” نیستند. “این دستورالعمل ها به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کند که همیشه وضعیت بالینی هر فرد را در زمینه شیوع بیماری های محلی در نظر بگیرند.”

او می گوید در نهایت پارک از گسترش دستورالعمل های آزمایش شامل مردان دگرجنسگرا پشتیبانی خواهد کرد ، اما باید رویکرد گسترده تری برای آزمایش STI داشته باشد. مردان ، به ویژه مردان جوان ، همیشه یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه ندارند یا به طور منظم به پزشک مراجعه می کنند. به گفته دیون اودوم ، بسته شدن کلینیک های بیماری های مقاربتی ، آزمایش افراد را دشوارتر می کند. کیت های تست STI خانگی می تواند یک راه حل باشد ، اما این کیت ها همچنین می توانند گران باشند.

پارک گفت: “اگر از نظر STI عادی کنیم و بگوییم همه باید این کار را انجام دهند ، از نظر کاهش انگ ، بسیار خوب خواهد بود.” “ما هنوز آنجا نیستیم.”دیدگاهتان را بنویسید