چرا قلم قرمز ارمغانی روی نام حدادی/کاپیتان تیم ملی بسکتبال حذف شد؟


چرا قلم قرمز ارمغانی روی نام حدادی/کاپیتان تیم ملی بسکتبال حذف شد؟

کاپیتان تیم بسکتبال ایران از لیست سعید ارمهانی خارج شد.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، روز گذشته (پنجشنبه 16 مرداد ماه سال جاری) لیست تیم ملی بسکتبال ایران برای بازی های تدارکاتی مقابل ژاپن اعلام شد. در این فهرست تغییراتی صورت گرفته است اما مهم ترین آن غیبت حامد حدادی کاپیتان تیم ملی بود. حدادی در اردوهای تیم ملی ثابت قدم بوده است.


این در حالی است که بسکتبالیست ها پس از شکست مقابل اردن از جام ملت های بسکتبال آسیا کنار رفتند و کار آسانی در پنجره انتخابی جام جهانی ندارند. چرا که بزرگسالان ایران در بازی های بعدی با 2 شکست مقابل قزاقستان دست و پنجه نرم می کنند. این مسیر دشوار مستلزم تقابل با استرالیا، چین و ژاپن است.


سعید آرمانینی سرمربی تیم ملی پس از شکست تیمش مقابل اردن به ایران نیامد هرچند که قرار است 19 مرداد به کشور بازگردد. در این بین اعلام لیست تیم ملی و غیبت کاپیتان عجیب به نظر می رسید. به ویژه اینکه سرمربی تیم او را به اولین نشست خبری خود در چهارمین روز خرداد ماه امسال آورد که نمادی از تغییر فضای تیم ملی و ایجاد وحدت ملی بود. اما تصمیم جدید ارمغانی این شبهه را ایجاد می کند که اختلافات در تیم ملی دوباره نمایان شده است.


حدادی یکی از ارکان تیم ملی بسکتبال در جام ملت های آسیا بود و تجربه او به تیم ملی کشورمان کمک زیادی کرد. ضمن اینکه نباید فراموش کرد که عدم توجه به آموزش نسل های جوان و حمایت از ستارگان تیم ملی، عملاً کاپیتان این تیم بدون جایگزین در بازی است. قطعا دعوت یا عدم دعوت از بازیکنان وظیفه سرمربی است، اما کنار گذاشتن بازیکنی که تقریبا بدون بازیکن تعویضی است جای سوال دارد. همچنین تیم در موقعیتی نیست که ریسک زیادی بکند.


انتهای پست/