چرا رژیم مدیترانه ای بهترین رژیم غذایی است (دوباره)


برای پنجمین سال متوالی، رژیم مدیترانه ای بهترین رژیم غذایی به طور کلی و به دلایل زیادی است. به اشتراک گذاشتن اینکه چرا سالم‌ترین راه برای زندگی دوباره امسال در صدر جدول قرار دارد و چگونه می‌توان یک رژیم غذایی و سبک زندگی مدیترانه‌ای تری در خانه خود ایجاد کرد.

رژیم غذایی مدیترانه ای رتبه 1 را داردهر ساله US News and World Report رتبه بندی خود را از رژیم های غذایی/روندهای فعلی بر اساس یک سری طبقه بندی منتشر می کند. برای پنجمین سال متوالی، رژیم مدیترانه ای بهترین رژیم غذایی است.

در این مطلب می‌توانید در مورد پنل کارشناسان، معیارهای داوری و غیره بیشتر بخوانید مقاله US News and World Report.


رژیم غذایی مدیترانه ای نه تنها در رتبه اول بهترین رژیم غذایی در کل قرار دارد، بلکه در دسته بندی های زیر نیز موفق به دریافت افتخارات برتر شده است:

  • بهترین رژیم غذایی گیاهی
  • بهترین رژیم غذایی سالم برای قلب
  • ساده ترین رژیم غذایی برای پیروی
  • بهترین رژیم غذایی دیابت
  • بهترین رژیم غذایی برای تغذیه سالم

چرا رژیم غذایی مدیترانه ای بهترین است؟

سال به سال، رژیم مدیترانه ای به عنوان سالم ترین راه برای زندگی معرفی می شود. نه تنها به دلیل تمرکز آن بر روی غذاهای گیاهی (میوه ها، سبزیجات، روغن زیتون، آجیل، دانه ها، حبوبات) بلکه به این دلیل که افرادی که از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کنند عمر طولانی تری دارند و موارد بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت، زوال عقل را کاهش می دهند. و انواع خاصی از سرطان


بنابراین چه چیزی رژیم مدیترانه ای را تا این حد عالی می کند؟

برای شروع، واقعاً یک برنامه «رژیم غذایی» وجود ندارد که به مردم گفته شود از آن پیروی کنند. در عوض، این مجموعه دستورالعمل هایی است که می توانید در سبک زندگی خود اعمال کنید. دستورالعمل ها به شکل هرمی (هرمی از طریق راههای قدیمی) برای کسانی که به اطلاعات بصری علاقه دارند –

هرم غذایی رژیم مدیترانه ای

همانطور که می بینید، تاکید بر پر کردن وعده های غذایی خود با میوه ها، سبزیجات، آجیل، دانه ها، لوبیا، عدس و غلات کامل است. سپس کمتر با ماهی و غذاهای دریایی، لبنیات، مرغ، پنیر پر کنید و گوشت و شیرینی را کمتر انتخاب کنید.

ما همچنین دوست داریم که به عنوان یک سبک زندگی، شامل فعالیت فیزیکی، اجتماعی، نوشیدن آب، خواب و لذت بردن از وعده های غذایی با دیگران باشد.

منابع رژیم غذایی مدیترانه ای

از آنجایی که واقعاً لیستی از بایدها و نبایدها وجود ندارد، دانستن اینکه از کجا شروع کنید می تواند بسیار دشوار باشد. نگران نباشید، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم.

ما منابع، دستور العمل ها و اطلاعات زیادی داریم که به شما کمک می کند یک رژیم غذایی الهام گرفته از مدیترانه را در خانه خود ایجاد کنید.

کتاب آشپزی رژیم مدیترانه ای آسان شد

کتاب آشپزی رژیم مدیترانه ای

ما اولین کتاب آشپزی خود را در سال 2020 منتشر کردیم و پر از نکات و اطلاعات عالی در مورد رژیم غذایی مدیترانه ای است. علاوه بر این، 75 دستور غذا (همه با عکس) وجود دارد که برای همه از افراد گرفته تا خانواده ها، افرادی که عاشق آشپزی هستند تا مبتدیان در آشپزخانه عالی است.

مقالات عالی برای مبتدیان

مجموعه دستور العمل های رژیم غذایی مدیترانه ای

(23 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

آخرین ویرایش: 4 ژانویه 2022

رژیم لاغری سریع